شناسایی ۱۲۳ هزار نفر فاقد بیمه در اردبیل

اردبیل- مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: در استان اردبیل ۱۲۳ هزار نفر فاقد بیمه شناسایی شده که در صدد ترغیب جامعه هدف برای بهره مندی از این مزیت هستیم.

رضا عبداللهی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، تعداد ۱۸۱ هزار نفر مشمولین جامعه هدف استان اردبیل شناسایی شده است، اظهار کرد: از این تعداد ۵۸ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش بیمه روستایی قرار دارند که ۱۱ درصد از ضریب کشوری بالاتر بوده و اردبیل دارای رتبه برتر کشوری است.

وی با اعلام این خبر که در استان اردبیل ۱۲۳ هزار نفر تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نیستند افزود: با توجه با اینکه تحت پوشش قرار گرفتن بیمه اختیاری می‌باشد و نمی‌توان مردم را به اجبار برای عضویت در بیمه‌ها سوق داد ولی بر خود وظیفه می‌دانیم آموزش‌ها و مشاوره‌های لازم و دقیق به مردم ارائه دهیم و آنان را به بهره مندی از این خدمات تشویق کنیم.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل با بیا اینکه شهرستان مشگین شهر جزو شهرستان‌های برتر در استان و کشور است، گفت: در شهرستان مشگین شهر ۲۴ هزار و ۸۳ نفر مشمول بیمه شناسایی شدند که از این تعداد ۱۲ هزار و ۴۵۰ نفر به عضویت صندوق درآمده اند.

عبداللهی با بیان اینکه بیش از ۲۱ درصد بیمه شدگان استان از شهرستان مشگین شهر است ادامه داد: شهرستان مشگین شهر دارای ۳ هزار و ۴۰۰ نفر مستمری بگیر صندوق بیمه، یک هزار و ۱۰۰ نفر بازنشسته، ۲۹۰ نفر از کارافتاده و ۲ هزار و ۱۰ نفر بازمانده است.

توسعه بیمه روستایی برنامه راهبردی استان اردبیل

وی گفت: سهمیه تکلیفی صندوق کشوری به استان را در سال جاری ۵ هزار و ۴۴۲ نفر عنوان کرد و افزود: از این سهمیه ابلاغی تا کنون ۲ هزار و ۲۵۰ نفر را تحت پوشش قرار دادیم ولی هدف گذاری ما به خاطر عدم وجود محدودیت ۱۰ هزار نفر است و در آینده نزدیک با مشارکت و استقبال شایسته مردم اجرایی خواهیم کرد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل ادامه داد: با توجه به اینکه توسعه بیمه اجتماعی به عنوان برنامه راهبردی و توسعه استان معرفی شده است تلاش می‌شود فراتر از سهمیه تکلیفی انجام دهیم.

عبداللهی از تحت پوشش قراردادن زنان روستایی سرپرست خانوار خبر داد و افزود: طبق مصوبات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از روستاییان در کشور تحت پوشش بیمه با حمایت دولت قرار می‌گیرند که در این خصوص اولویت با زنان روستایی سرپرست خانوار، اعضای کمیته امداد، بهزیستی، قالیبافان، فعالان صنایع دستی و اقشار ضعیف و کم درآمد هستند که در سال اول بیمه آنها رایگان و تا ۵ سال با درصد کم و حمایت دولت پرداخت خواهد شد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل در پایان به روز ملی روستا در ۱۵ مهر اشاره کرد و از برگزاری مراسم اعطای حکم بازنشستگی به روستاییان مشمول خبر داد.

کد خبر 5026245

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =