الزام به کارگیری بازیکنان رنکینگ ملی تنیس روی میز در لیگ برتر

دبیر فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به آئین نامه فصل جدید لیگ برتر گفت که در راستای کیفی کردن رقابت ها استفاده از ۱۰۰ بازیکن رنکینگ ملی در ترکیب تیم ها الزامی است.

پیمان حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر، با تاکید بر اینکه فدراسیون تنیس روی میز برای نخستین بار در آئین نامه لیگ برتر و در رابطه با ترکیب تیم های شرکت کننده الزام گذاشته است، گفت: طبق این آئین نامه تیم ها می توانند ترکیب خود را با حداکثر ۱۲ بازیکن ببندند اما آنچه اهمیت دارد این که استفاده از بازیکنان رنکینگ ملی در این ترکیب الزامی است.

وی ادامه داد: ۱۰۰ بازیکن تنیس روی میز کشور در رنکینگ ملی کشور قرار دارند. تیم های شرکت کننده لیگ برتر باید حداقل سه نفر از این بازیکنان را در ترکیب خود داشته باشند. در این صورت ترکیب آنها پذیرفته می شود.

دبیر فدراسیون تنیس روی میز تصریح کرد: این شرط در راستای کیفی شدن مسابقات لحاظ شده است. پیش از این بدون توجه به ترکیب تیم ها با حضورشان در لیگ برتر موافقت می شد اما اعمال چنین شرطی کمک می کند که تیم ها ترکیب سطح بالاتری داشته باشند و این موضوع تاثیر خود را روی کیفیت مسابقات خواهد داشت.

حسنی همچنین در رابطه با چگونگی برگزاری لیگ برتر خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط کرونایی و لزوم توجه به سلامت ورزشکاران و مربیان در این شرایط، پیشنهاد شده که تیم های شرکت کننده در دو گروه چهار تیمی رقابت های خود را دنبال کنند. برگزاری اینگونه بازی ها کمک می کند در حین مسابقات نفرات کمتری در سالن حضور داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه لیگ برتر تنیس روی میز در دو بخش مقدماتی و پلی آف برگزار می شود، تصریح کرد: مثل همیشه دیدارهای مقدماتی به صورت متمرکز برگزار می شود اما با لحاظ کردن شرایط کرونایی کشور، دیدارهای این مرحله برای فصل پیش رو از ۵ مرحله به سه مرحله کاهش پیدا کرده است. در رابطه با این مسئله در نشست هماهنگی لیگ برتر بحث و بررسی شد. تاکید بر این بود که صرفِ برگزاری مسابقات و درگیر کردن بازیکنان هدف از برگزاری لیگ در این شرایط است. به همین دلیل تا حدی قواعد مسابقات را نسبت به فصل های گذشته تغییر دادیم تا میزان به خطر افتادن سلامت شرکت کنندگان کمتر شود.

دبیر فدراسیون تنیس روی میز با تاکید بر اینکه آئین نامه لیگ برتر در ۷ ماده و ۲۹ بند تصویب و ابلاغ شده، گفت: لیگ بیست و نهم از آبان ماه آغاز می شود. در مورد زمان بندی دیدارها هم به زودی اطلاع رسانی لازم انجام می شود.

کد خبر 5029392

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 12 =