مشوق‌های نوسازی در بافت‌های فرسوده ارائه می شود

زنجان-مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، گفت: توجه جدی به ارائه مشوق‌های نوسازی بافت‌های فرسوده صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی عبوری ظهر دوشنبه در جلسه ستاد باز آفرینی شهری در فرمانداری خدابنده، گفت: یک چهارم شهرستان خدابنده شهری و سه چهارم روستایی است و توسعه شهری در خدابنده رخ نداده است.

وی با بیان اینکه بهسازی، توانمندسازی در این محدوده‌ها مورد تاکید قرار گیرد، اظهار داشت: این مناطق کمبود سرانه عمومی از جمله فضای سبز، سرای محله، فضای ورزشی و آموزشی دارند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران، با بیان اینکه ایجاد یک جاذبه، مرکز توجه و بستر مناسبی برای توسعه شهر ضروری است، و تاکید کرد: بقعه قیدار نبی (ع) یک مجموعه بسیار مناسب است که می‌توانیم به عنوان مرکز گردشگری مذهبی به آن نگاه کرد.

عبوری با بیان اینکه رسیدگی به امور زیربنایی و روبنایی شهر قیدار با توجه به بارندگی‌های زمستانی الان مناسب نیست و مدیریت شهری مورد توجه قرار گیرد، گفت: برای آسفالت معابر سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت فرسوده قیر پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه ۹ درصد از ۶۰۰ هکتار شهر خدابنده را بافت فرسوده و سکونتگاه‌های غیر رسمی تشکیل می‌دهد، گفت: باید میزان سکونتگاه‌های غیر رسمی کاهش یابد.

عبوری تصریح کرد: با توجه به اینکه مطالعه هفت هکتار از بافت فرسوده انجام شده و نارسایی‌های آن مشخص شده و ۲۰۰ خانوار در آن سکونت دارند که باید برای نوسازی این مناطق توجه ویژه شود و باید خدمات آموزشی، فرهنگی و بهداشتی لازم به مردم ساکن در بافت فرسوده ارائه شود.

وی با بیان اینکه بهسازی و خدمات در سکونت گاه‌های غیر رسمی باید مورد توجه جدی باشد، گفت: در بازآفرینی شهری، دولت به دو صورت نوسازی بافت‌ها را توسط خود مالکی و انبوه سازی در دست اقدام دارد که در این راستا تسهیلاتی ارائه می‌دهد.

وی بر لزوم توسعه خدمات زیر بنایی و روبنایی در مناطق بافت فرسوده و سکونت گاه‌های غیر رسمی تاکید کرد و گفت: مشوق‌های نوسازی بافت‌های فرسوده مورد تاکید است.

کد خبر 5090110

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 11 =