اجازه نمی‌دهیم فقر مادی بستر فقر تحصیلی شود

قزوین - مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: اجازه نمی‌دهیم فقر مادی بستر فقر تحصیلی شده و به دنبال آن زنجیره فقر استمرار یابد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) مهرعلی حق گویان در مراسم اهدای ۵۱ تبلت به دانش آموزان فاقد تبلت تحت حمایت انجمن حمایت از زندانیان استان قزوین که در سالن اجتماعات دادگستری استان قزوین برگزار شد، بیان کرد: توانمندسازی یکی از سیاست‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) است که در ابعاد مختلف اجرا می‌شود که یکی از بسترهای اجرای این سیاست، اشتغال افراد تحت حمایت است.

وی ادامه داد: در برنامه سال جاری برای ایجاد پنج هزار فرصت شغلی برنامه ریزی شده است که امیدواریم با تحقق این برنامه ریزی زندگی عزتمندانه را برای مددجویان فراهم کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: توانمندسازی اجتماعی و فرهنگی گام دیگری است؛ امروز تلاش می‌کنیم با توانمندسازی فرهنگی، دانش آموز غایب از فضای آموزشی نداشته باشیم.

وی افزود: در واقع اجازه نمی‌دهیم فقر مادی بستر فقر تحصیلی شده و به دنبال آن زنجیره فقر استمرار یابد و خانواده نیازمند همچنان با فقر و نداری درگیر باشد.

حق گویان خاطرنشان کرد: برای تأمین تبلت دانش آموزان یک شماره حساب اعلام شده است تا کمک‌های مردمی را دریافت کنیم که در گام نخست افراد نیازمند و در گام بعدی سایر دانش آموزان فاقد گوشی یا تبلت جامعه را مورد حمایت قرار خواهیم داد.

وی تصریح کرد: راهکار دوم برای کمک رسانی به دانش آموزان نیازمند، پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیکوکاران است که با اقساط پنج ساله خواهد بود؛ در این روش هر نیکوکار می‌تواند تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کند که هر تبلت سه میلیون تومان خریداری می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهار کرد: یکی از رویکردهای کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خدمت بیشتر به نیازمندان ایجاد سپرده برای هر خیر است که به ازای مبلغ تأدیه شده، تسهیلات به افراد نیازمند معرفی شده از سوی صاحب حساب، تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: در آخرین گام همکاری با دستگاه قضائی، از ظرفیت احکام جایگزین حبس استفاده می‌کنیم که دستگاه قضائی با صدور احکام جایگزین حبس با رویکرد نیکوکاری، ضمن ترویج فرهنگ انفاق و نیکوکاری، احکام مناسب را برای کمک به نیازمندان صادر می‌کند.

شایسته ذکر است که در این مراسم ۱۰ تبلت به صورت نمادین تحویل دانش آموزان داده شده و مابقی به لحاظ شرایط کرونایی با مراجعه به منزل و یا مراجعه آنها به دفتر انجمن حمایت از زندانیان تحویل می‌شود که مجموع آن به ۵۱ تبلت خواهد رسید همچنین در گام دوم نیز ۶۸ تبلت به سایر دانش آموزان اهدا می‌شود که در نهایت از ۲۵۰ دانش آموز، ۱۳۱ دانش آموز دیگر با کمک‌های اعلامی استاندار و سایر خیران، تبلت آنها نیز در دی ماه تهیه خواهد شد.

کد خبر 5098479

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 9 =