اولین شبکه تحقیقات سلامت اجتماعی کشور راه اندازی می شود

رئیس دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی سال جدید را تبریک گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، در متن پیام حمیدرضا خانکه آمده است: عرض سلام دارم خدمت دانشجویان، اساتید، همکاران بسیار خوبم در ستاد دانشگاه و مراکز درمانی وابسته، سال ۱۳۹۹ را با تمام خوبی‌ها و بدی هاش به پایان رسید، متأسفانه این سال همراه با پاندمی کووید ۱۹ بود که سراسر دنیا و کشور ما را متأثر کرد.

از اسفند سال ۹۸ با گسترش این بیماری، مردم در سراسر دنیا و در کشور ما با عذاب رو به رو بودند، حجم زیادی از مردم در دنیا و در کشور ما عزیزانشان را از دست دادند، خانواده‌هایشان گرفتار شدند، شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فشار آورد و محرومیت‌ها و محدودیت‌های مختلف، تحریم‌های ظالمانه کشورهای ابرقدرت، تأثیر چندین برابر به شکل مستقیم و غیرمستقیم بر جامعه بزرگ و خوب ایرانی گذاشت.

مردم بسیار خوبی داریم که علیرغم مشکلات اقتصادی، تبعیت می‌کنند از توصیه‌های نظام سلامت، نظام سلامت در رأس آن مقام وزارت، معاونین، رؤسای دانشگاه‌ها و مدیران، پرستاران و پزشکان و همه کادر سلامت شبانه روز در این جبهه بسیار وسیع جنگیدند تا غلبه کنند بر این بیماری ناشناخته با سرعت و گسترش بالا و متأسفانه میرایی بالا، و تا حدود زیادی هم موفق شدند. به رغم محدودیت‌ها، و از دست دادن عزیزان، جزو کشورهایی بودیم که تا کنون سربلند از جنگ با کووید ۱۹ در آمدیم.

این امر علاوه بر تأثیراتی که به طور مستقیم و غیر مستقیم بر مردم ما گذاشت، تأثیرات مثبتی هم داشت، به گونه‌ای که ما توسعه‌ای در زمینه خودباوری داشتیم، به نیروهای داخلی اتکاء می‌کردیم، خیلی از مشکلات کشور توسط منابع داخلی تأمین شد و اقتصاد کشور در این حوزه بگردش در آمد، نظام سلامت توسعه پیدا کرد و با رهبری خوبی که در کل کشور توسط مقام معظم رهبری به عنوان فهیم‌ترین رهبر جامعه انسانی و در کنار آن با رهبری نظام سلامت توسط مقام وزارت انجام شد، ما توانستیم پیشرفت‌ها و توسعه زیادی را داشته باشیم.

دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، در طول ۳۰ سال عمر با برکت و عزت خودش، خدمات زیادی در عرصه‌های مختلف ارائه داده، مرجعیت علمی در حوزه‌های توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روان و مدیریت سلامت در حوادث و بلایا چیزی بوده که این دانشگاه فلسفه وجودیش بوده و این فلسفه را همکاران فهیم دانشمند هیأت علمی بنده، دانشجویان عزیز و کارمندان دنبال کردند.

وجود مرکز روانپزشکی رازی به عنوان بزرگترین بیمارستان روانپزشکی از سویی، نقطه قوت برای نظام سلامت و دانشگاه بود که با مدیریت خوب، خدمات درمانی و مراقبتی خوبی به بیماران ارائه شد.

اولین بیمارستان توانبخشی کشور رفیده، مانند چراغی در بدنه نظام سلامت می‌درخشد، علیرغم اینکه در نظام سلامت، توجه کمتری به خدمات حوزه‌های توانبخشی و سلامت روان شده، این دانشگاه این حوزه‌ها را جدی گرفته است.

در اواخر سال با نظر مثبت مقام محترم وزارت، اسم دانشگاه به دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی تغییر پیدا کرد و دانشگاه مأموریت ویژه ای در حوزه سیاستگذاری توانبخشی و سیاستگذاری سلامت اجتماعی را کسب کرد که مورد تأیید و تاکید مقامات سلامت و مقامات کشوری قرار گرفته است.

با همکاری خوبی که همکاران من انجام دادند، منابع مالی برای توسعه دانشگاه تأمین شد، خوابگاه‌ها مجدداً فعال شدند و بازسازی شدند، کلاس‌ها و گروه‌های آموزشی بازسازی شدند و تعهدات مالی و پرداخت‌های کارمندی و پرسنلی ما به موقع انجام شد، احکام به موقع صادر شد، خوشبختانه منابع خوبی جذب شد، پروژه‌های عمرانی مجدد کلید خوردند و برنامه آموزشی و پژوهشی با مشارکت معاونان متناظر در وزارت بهداشت توسعه خوبی پیدا کرد.

ما این افتخار را داریم که اولین شبکه تحقیقات سلامت اجتماعی با موافقت معاون تحقیقات وزارت بهداشت را در حال راه اندازی داریم، افتخار داریم که همکاران ما در حوزه‌های مختلف، سرآمد هستند و در سال آینده پیش بینی این است که سالی بسیار خوب برای کل کشور و برای دانشگاه ما باشد. من امیدوار هستم با تلاش همه جانبه که همکاران ما انجام می‌دهند و با لطف خداوند رحمان و الرحیم، و حمایت مسئولان نظام و مسئولان نظام سلامت دارند، دانشگاه ما مأموریت متفاوتی که دارد علاوه بر اینکه در سطح کشور می‌تواند به عنوان مرجع علمی باشد، در میان ۲۲ کشور منطقه شرق مدیترانه و حتی کشورهای آسیایی بتواند راهبر علمی و پژوهشی باشد.

سال خوبی را برای همه مردم کشورم آرزو می‌کنم، سالی بدون بیماری، بدون گرفتاری و فارغ از تمام دغدغه‌های اقتصادی، از طرفی سال آینده ما انتخابات را داریم، انتخابات ریاست جمهوری، انتخابات شوراها و حوزه‌های مختلف را داریم. مشارکت در انتخابات، هم حق مردم است و هم وظیفه مردم است. مشارکت ما نشاندهنده این است که چقدر کشورمان را دوست داریم، چقدر حاضریم برای کشورمان تلاش کنیم ولی همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، انتخاب درست، لازمه و ضرورت توسعه کشور است.

کد خبر 5173622

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha