لزوم اجرای احکام تغییر کاربری‌ها در اصفهان

اصفهان – رئیس کل دادگستری استان اصفهان گفت: احکام قطعی دادگاه‌ها با تعامل و همکاری سازمان‌های مسئول در خصوص تغییر کاربری‌ها و ساخت و سازهای غیرمجاز اجرایی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا حبیبی در اولین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی در سال جدید ضمن تأکید بر لزوم تسریع در اجرای احکام تغییر کاربری‌ها اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی و متولی با همکاری و تعامل لازم در راستای اجرای احکام و دستورات قضائی اقدامات لازم را به عمل آورند.

وی افزود: انعکاس نواقص و کاستی‌ها به مرکز، بهره‌مندی حداکثری از امکانات و تجهیزات موجود، لزوم تسریع در تشکیل جلسات کمیسیون ماده یک، تسریع در اجرای احکام قطعی صادره مبنی بر تخریب و قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز از جمله مواردی بوده که ضروری است با سرعت و جدیت دنبال شود.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان تأکید کرد: دستگاه‌های متولی تلاش کنند در اجرای احکام قطعی حتی المقدور از قطع اشجار جلوگیری و در اراضی که درختان چند ساله غرس شده با حفظ اشجار رفع تصرف انجام شود.

وی همچنین از ایجاد شعبه‌ای ویژه جهت رسیدگی به موضوع برداشت‌ها و بهره برداری‌های غیرمجاز از معاون خاک خبر داد و گفت: سازمان‌های مسئول از جمله صنعت و معدن و تجارت با تعامل و همکاری با یگان‌های حفاظت در راستای جلوگیری و پیشگیری از برداشت‌های غیرمجاز و فاقد پروانه از معادن خاک اقدام کنند.

کد خبر 5203650

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =