آبیاری فضای سبز شهرها با آب شرب ممنوع است

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور تاکید کرد در شرایط کنونی، آبیاری فضای سبز شهرها با آب شرب ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی جمالی نژاد که ۱۲ خرداد ماه در نشست ویدیوکنفرانسی مدیران کل دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌ها سخن می‌گفت با بیان مطلب فوق اظهار کرد: با توجه به اهمیت جلوگیری از هرگونه استفاده از اموال و ظرفیت‌های مدیریت شهری و روستایی در انتخابات پیش رو، ضرورت دارد دفاتر امور شهری و روستایی استانداری‌ها نظارت‌های لازم بر عملکرد شوراها، شهرداری‌ها و دهیاریها داشته باشند.

وی در ادامه با توجه به اینکه شورای پنجم در ماه‌های پایانی فعالیت خود به سر می‌برد، از مدیران کل دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌ها خواست تا نظارت‌های لازم و قانونی را بر تغییر و تحول ضابطه مند شهرداری‌ها و تدوین دقیق صورت جلسه این موضوع مطابق آئین نامه و بخشنامه‌های ابلاغی به عمل آورند و در این زمینه با موارد غیر قانونی برخورد نمایند تا در اداره شهر و شهرداری و خدمت رسانی به مردم خللی وارد نشود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین تاکید نمود: دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌ها در فاصله زمانی باقی مانده تا پایان فعالیت شوراهای پنجم می‌بایستی از آغاز پروژه‌های عمران شهری جدید توسط مدیریت شهری جلوگیری نمایند و تلاش شود تا گزارش پروژه‌های انجام شده و میزان پیشرفت فیزیکی آنها و همچنین مسائل مهم به طور دقیقی در اختیار شورا و شهردار آینده قرار گیرد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور بر انجام حسابرسی شهرداری‌ها هم تاکید نمود و از دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌ها خواست تا در هماهنگی با این سازمان و شهرداری‌ها زمینه حسابرسی شهرداری‌ها را در زمان مقرر فراهم نمایند.

جمالی نژاد در ادامه با بیان اینکه یکی از اولویتهای سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در سال‌های اخیر تبدیل وضعیت کارکنان شهرداری هاست گفت: این موضوع را هم در مجلس و هم در دولت پیگیری می‌کنیم تا از تمامی ظرفیت‌ها و فرصتها بهره لازم را برای شهرداری‌ها بگیریم و از دفاتر امور شهری و شوراهای استانداری‌ها انتظار می‌رود توجه مضاعفی به سرعت گرفتن روند اعطای مجوز به کارگیری نیروی قرارداد کار معین در تمامی شهرداری‌ها داشه باشند تا کارکنان شهرداری‌ها از مجوز ایجاد شده توسط سازمان اداری و استخدامی کشور در این زمینه بهره مند شوند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پیش بینی‌های صورت گرفته مبنی بر وقوع بحران کم آبی تصریح کرد: مدیریت شهری باید برای جلوگیری از گسترش کم آبی و مقابله با خشکسالی که از چالش‌های پیش روی مناطق مختلف کشور است، برنامه‌های کاربردی داشته باشد.

جمالی نژاد با اعلام اینکه در شرایط کنونی، آبیاری فضای سبز شهرها با آب شرب ممنوع است از دفاتر سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و حوزه معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، معاونت‌های هماهنگی امور عمرانی استانداری‌ها خواست تا در همفکری و همکاری مستمر و منسجم و بهره گیری از ظرفیت‌های قانونی موجود و همچنین استفاده از نظرات متخصصان و صاحب نظران و پژوهشگران و مراکز علمی و تحقیقاتی و برنامه ریزی های لازم و اولویت بندی امور؛ بطور جدی وارد عرصه رفع مشکلات ناشی از بحران کم آبی شوند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور همچنین بر پیگیری اجرایی شدن مصوبات ستادهای ملی از سوی مدیریت شهری با نظارت و حمایت‌های معاونت‌های عمرانی استانداری‌ها از جمله مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا، قانون هوای پاک، ستادملی بازآفرینی شهری،.... تاکید نمود.

شایان ذکر است در نشست مدیران کل دفاتر شهری و شوراهای استانداری‌ها که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، تنی چند از معاونان و مدیران کل سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور و حوزه معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گزارشی از اخرین اقدامات و برنامه‌های حوزه کاری خود بیان و به پرسشهای مطرح شده پاسخ گفتند و دبیران کارگروه‌های استانی نیز گزارشی ارائه نمودند.

کد خبر 5226824

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =