کپی‌کاری درجه یک به سبک مهران مدیری/ «دورهمی» در مسیر «عصر جدید»؟

اولین قسمت از مسابقه «دورهمی» با اجرا و کارگردانی مهران مدیری در حالی شب گذشته روی آنتن رفت که باید دید آیا مهران مدیری می‌تواند همچون احسان علیخانی از یک قالب کپی‌شده یک برند موفق خلق کند؟

خبرگزاری مهر - گروه هنر- عطیه موذن: پس از پایان فصل چهارم برنامه «دورهمی» و با وجود حرف و حدیث‌های بسیاری که درباره سرانجام این برند محبوب در برخی رسانه‌ها منتشر می‌شد، بالاخره خود مهران مدیری وعده داد که با تغییر ساختار، فصل پنجم این برنامه را روانه آنتن خواهد کرد؛ وعده‌ای که شب گذشته محقق شد و با رونمایی از ساختار جدید این برنامه، مهران مدیری هم بخش دیگری از ظرفیت‌های خود را برای اجرای پرانرژی یک «مسابقه تلویزیونی» به نمایش گذاشت.

به بهانه پخش اولین قسمت از فصل پنجم «دورهمی» و از آنجا که ساختار این برنامه به کل متفاوت از چهار فصل قبل شده است، مروری بر اتفاقاتی خواهیم داشت که شب گذشته مخاطبان شبکه «نسیم» به تماشای آن نشستند؛ برنامه‌ای با نامی آشنا اما با سازوکاری بکر و تجربه‌نشده در قاب تلویزیون. برنامه‌ای که مهران مدیری خودش آن را یک «کپی درجه‌یک» توصیف کرد.

یک مرور؛ «دورهمی» چه بود، چه شد؟

ماجرای برنامه «دورهمی» ماجرای ی متفاوت از دیگر برنامه‌های تولیدشده در تلویزیون طی چهاردهه گذشته محسوب می‌شود. برنامه‌ای که با ایده‌پردازی و کارگردانی مهراب قاسم‌خانی قرار بود روانه آنتن شبکه «نسیم» شود اما دعوت از مهران مدیری برای اجرای آن، سرنوشتی به کل متفاوت را برایش رقم زد.

فصل نخست دورهمی که خیلی زود به واسطه شباهت جزءبه‌جزء با یک نمونه خارجی، متهم به کپی‌کاری شد، برنامه‌ای ترکیبی محسوب می‌شد. دعوت از مهمان و گفتگوی ویژه با او در کنار آیتم‌های نمایشی، ساختار این برنامه را متفاوت از دیگر تاکشوهای آن زمان تلویزیون می‌کرد. ضعف در طراحی موقعیت‌های نمایشی در کنار سایه سنگین اتهام کپی‌کاری در بخش‌های فرعی، خیلی زود مهران مدیری و اجرای او را تبدیل به برگ‌برنده اصلی «دورهمی» کرد.

اتکای برنامه بر تک‌گویی‌های مهران مدیری و در مواردی شیوه مواجهه او با مهمانان معمولی برنامه، آرام‌آرام ساختار طراحی شده برای «دورهمی» را هم دستخوش تغییر کرد. در فصل‌های بعدی تعدد بازیگران بخش‌های نمایشی کاسته شد تا به تک بازیگر همراه مجری رسید و در ادامه همین بازیگر هم کنار گذشته شد تا «دورهمی» در فصل چهارم به یک برنامه گفتگومحور محض بدل شود. برنامه‌ای که هر چند در ظاهر دیگر تفاوتی با دیگر برنامه‌های گفتگومحور تلویزیون نداشت اما هنوز مهمترین برگ‌برنده خود را حفظ کرده بود؛ مهران مدیری.

برنامه «دورهمی» در مسیری که از ابتدا تا به اینجا پیموده بارها دستخوش تحول شده و حالا در عبور از فصل چهارم به فصل پنجم، دست به یک ساختارشکنی زده است؛ مهران مدیری ایده‌ای به کل متفاوت را با همان برند شناخته شده روانه آنتن کرده است و باید دید در این دورخیز برای رسیدن به استاندارد تازه برای ساخته یک مسابقه هیجان‌انگیز در قاب تلویزیون تا چه اندازه می‌تواند موفق عمل کند.

فصل پنجم؛ آنچه در قسمت اول دیدیم

«دورهمی» در فصل تازه نه یک برنامه گفتگومحور که یک مسابقه تمام عیار است؛ مسابقه‌ای بر پایه اطلاعات عمومی شرکت‌کنندگان که تفاوت اصلی آن در سازوکار فیزیکی حضور شرکت‌کنندگان در استودیو و به چالش کشیدن تمرکز آن‌ها در موعد پاسخ به سوالات است.

براساس آنچه شب گذشته روی آنتن رفت، مسابقه «دورهمی» در هر قسمت ۸ شرکت‌کننده اولیه دارد. این ۸ شرکت‌کننده در بخش نخست که مهران مدیری عنوان آن را «بخش دایره» اعلام کرد، به سوالاتی دو گزینه‌ای و چند گزینه‌ای در حوزه‌های مختلف پاسخ دادند تا با جمع‌آوری امتیازات تکلیف صعودکنندگان به مرحله بعد مشخص شود. اصلی‌ترین ویژگی متمایز این بخش کیفیت اجرای نمایشی مهران مدیری بود. مدیری در این بخش در مقام مجری و پرسش‌گر، هم شرکت‌کنندگان را فریب می‌داد و هم آن‌ها را برای رسیدن به پاسخ اصلی راهنمایی می‌کرد.

براساس امتیازات دو نفر از شرکت‌کنندگان در همین مرحله حذف و ۶ نفر دیگر به مرحله دوم برنامه که همان مرحله «ربات» بود، راه پیدا کردند. این بخش به لحاظ سخت‌افزاری، چالش اصلی برای شرکت‌کنندگان حاضر در این مسابقه محسوب می‌شد.

کپی‌کاری درجه یک به سبک مهران مدیری/ «دورهمی» در مسیر «عصر جدید»؟

شرکت‌کنندگان در این قسمت روی صندلی‌ای که بر روی بازوی متحرک یک ربات غول پیکر تعبیه شده بود، قرار می‌گرفتند و با انتخاب یک سطح از چهار سطح عملکرد ربات، آمادگی فیزیکی خود برای پاسخ به سوالات این بخش را به چالش می‌کشیدند. در این مرحله ربات شرکت‌کننده را حرکت داده و به‌صورت اتفاقی در مقابل سوال‌های یکی از حوزه‌های مختلف اطلاعات عمومی قرار می‌داد؛ وضعیت نامتعادل شرکت‌کننده، تمرکز او برای پاسخ به سوال را به چالش می‌کشید اما او تنها ۳۰ ثانیه برای پاسخ به سوال فرصت داشت.

تفاوت عملکرد ربات در سطوح چهارگانه به شدت و شتاب حرکت بازوی متحرک و به تبع آن هیجان و استرس واردشده به مخاطب مرتبط بود و اجرای مهران مدیری و تلاش برای افزایش هیجان مخاطبان و شرکت‌کنندگان در این بخش، از ویژگی‌های این بخش از مسابقه بود.

اما تمام این تجربه‌ها تازه برای مخاطبان رسانه ملی، ابتکار تیم «دورهمی» نیست. این مسابقه کپی‌ای از مسابقه معروف Mental Samurai است که در شبکه فاکس ایالات متحده و در سال ۲۰۱۹ تولید شده است.

ساختار مسابقه؛ یک کپی‌کاری خوب و صادقانه

سال‌هاست که بسیاری از برندهای جهانی با تغییراتی در ساختار و الگو به تلویزیون راه پیدا می‌کنند اما شاید در چند سال اخیر به واسطه بهره‌گیری مخاطب از شبکه‌های اجتماعی و تطبیق دادن عکس‌ها و تصاویری از کپی نعل به نعل از سریال‌ها، تاکشوها و مسابقه‌های جهانی، این آثار با حجم گسترده‌ای از واکنش‌های موافق و مخالف، انتقادی و طنز مواجه شده است.

پخش اولین قسمت از همین برنامه‌ها که عیناً و در همه جزئیات الگوی ساختاری از نسخه اصلی کپی شده‌اند گاهی با هجمه‌های تند و تیز انتقادی هم مواجه شده است به ویژه وقتی در کشور ما کپی رایت و حق مالکیت معنوی آثار هنری به رسمیت شناخته نمی‌شود و یا وقتی جزء به جزء از نسخه اصلی بهره برداری می‌شود اما حتی اشاره کوچکی هم به آن نمی‌شود بار انتقادها بالاتر هم می‌گیرد.

«عصر جدید» جدی‌ترین نمونه از این دست مسابقات بود که ساختار آن از مسابقات استعدادیابی «آمریکاز گات تلنت» گرفته شد و همان مدل استعدادیابی در نسخه ایرانی هم پیاده شد. مسابقه‌ای که احسان علیخانی اجرایش را بر عهده گرفت و امین حیایی، آریا عظیمی نژاد، رویا نونهالی و بشیر حسینی چهار داور آن شدند.

«عصر جدید» از ابتدای پخش و تا اواخر پخش در تمام طول یک فصل با انتقادات گسترده رسانه‌ها، کاربران و چهره‌های فرهنگی مواجه شد و البته جزو مسابقه‌های پرطرفدار تلویزیون هم بود که بارها عنوان پربیننده‌ترین را نصیب خود کرد. مسابقات استعدادیابی در حوزه خوانندگی و بازیگری پیش از این هم در تلویزیون تولید می‌شد اما کپی برداری عین به عین، پروداکشن بزرگ، حضور علیخانی و جنجال‌های مهمانان مختلف برنامه باعث شد این کپی برداری بیشتر به چشم بیاید. درحالیکه احسان علیخانی در ابتدای پخش به ساختار کپی این مسابقه اشاره‌ای نکرد و بعد از مدت‌ها فاصله از پخش، صریح‌تر از ساختار جهانی مسابقه سخن گفت و از آن دفاع کرد.

کپی‌کاری درجه یک به سبک مهران مدیری/ «دورهمی» در مسیر «عصر جدید»؟

قبل از «عصر جدید»، شبکه سه «برنده باش» را روی آنتن برد که محمدرضا گلزار مجری این مسابقه تلویزیونی بود و اتفاقاً قبل از تولید و حتی آغاز پخش این برنامه با حضور در «ماه عسل» که آخرین فصل آن هم بود با صراحت به برند جهانی «برنده باش» اشاره کرد و تاکید کرد در کشورهای مختلفی این مسابقه با همین قالب در حال اجراست و حالا او علاقه دارد همین مسابقه را در ایران هم اجرا کند.

«برنده باش» نیز نعل به نعل ساختار «میلیونر شو» را پیاده کرد که البته اولین مسابقه با این ساختار نبود و پیش از آن «پنج ستاره» و حتی قبل تر از آن هم مسابقه‌هایی با این فرمت در تلویزیون تولید شده بود اما حضور محمدرضا گلزار، جوایز هنگفت و افراد پشت پرده آن باعث برجسته شدن الگوی کپی این مسابقه شد.

غیر از این دو نمونه، تاکشوها و مسابقه‌های مختلف دیگری در تلویزیون کپی‌هایی از آب درآمده‌اند که نسخه‌ای جهانی داشته‌اند. مسابقه «ایران» در شبکه یک که فصل اول آن را سام درخشانی اجرا کرد، مسابقه «اعجوبه ها» که فصل اول آن با اجرای مهران غفوریان روی آنتن رفت، «سیم آخر» رضا رشیدپور و حتی فصل اول «دورهمی» از این دست بوده‌اند.

کپی‌کاری درجه یک به سبک مهران مدیری/ «دورهمی» در مسیر «عصر جدید»؟
مهران مدیری «دورهمی» را یک کپی درجه‌یک از نمونه اصلی‌اش دانست

نکته ویژه اولین قسمت از مسابقه «دورهمی» اما اشاره صریح و صادقانه مهران مدیری به ساختار کپی برنامه بود و اتفاقاً این بار با لحن شوخی و جدی همیشگی خود آن را یک «کپی جزء به جزء» و درجه یک عنوان کرد و گفت: هر برنامه‌ای مثل تاک شو، مثل مسابقه و… یک نمونه اصلی دارد، بقیه کپی اند. یعنی یک کشوری یک اصل می‌سازد بقیه کشورها از آن کپی می‌کنند. این برنامه هم کپی است جزء به جزء آن کپی است.

اجرای مسابقه؛ یک مهران مدیری متفاوت

اجرای مسابقه‌ها و تجربه فضای متفاوت کاری نه تنها برای مجریان که این سال‌ها برای هنرمندان و سلبریتی ها هم وسوسه‌انگیز بوده است و هنرمندان مختلفی را در قامت اجرای یک مسابقه دیده‌ایم. در همین چند سال اخیر، محمدرضا گلزار با «برنده باش»، اشکان خطیبی و حمید گودرزی با «پنج ستاره»، سام درخشانی با «ایران»، پوریا پورسرخ با «ایرانیش»، کامبیز دیرباز با «دست فرمون» و… از جمله هنرمندانی بوده‌اند که خود را در اجرای مسابقه آزموده‌اند.

حضور اغلب این هنرمندان هم می‌توان گفت با نوعی اغماض از نسبتاً خوب تا بدترین اجراها پیش رفته است و مدت زمانی طول کشیده است تا هنرمند مذکور یا حتی کسی که مجری یک برنامه‌های مختلف تلویزیونی بوده است بتواند از همان ابتدا اجرای موفقی داشته باشد.

کپی‌کاری درجه یک به سبک مهران مدیری/ «دورهمی» در مسیر «عصر جدید»؟

حضور مهران مدیری اما در همان اولین قسمت مسابقه «دورهمی» توانست توانمندی‌های جدیدی از او را که برای اولین بار اجرای یک مسابقه را بر عهده گرفته است به نمایش بگذارد.

مدیری که در فصل‌های اخیر «دورهمی» با انتقاداتی از سوی مخاطبان برنامه نسبت به مهمانان و حتی سوالات و کم و کیف گفتگوهایش مواجه بود این بار حضور متفاوتی را از خود نشان داد و از همان ابتدا پرانرژی و پراکت ظاهر و با جدی و شوخی‌های مختص خود و البته متفاوت با دورهمی با شرکت کنندگان مسابقه همراه شد.

مدیری در همین اولین قسمت اعلام کرد که قرار است شرکت کنندگان را در مسابقه به شک بیندازد و آنها را فریب دهد و از همان مرحله اول با میمیک صورت و ری‌اکشن‌های مختلف شرکت کنندگان را به تردید و تشکیک در جواب‌هایشان انداخت تا مسابقه را از همین نقطه شروع با فراز و فرود پیش ببرد.

او اگرچه کارگردانی این مسابقه را هم بر عهده دارد با این حال طنازی‌ها و بده و بستان ها و نحوه تعاملاتش با شرکت‌کنندگان در مسابقه ظرفیت ویژه‌ای است که او را برگ برنده این مسابقه کرده است.

بخش کارگردانی برنامه البته هنوز نیاز به آزمون و خطا و ایده‌های پخته‌تر دارد؛ حضور شرکت‌کننده‌ها در پشت صحنه و نمایش واکنش‌های آن‌ها پیش از این در «عصر جدید»، «خندوانه» و مسابقات و… دیده شده و اینجا هم اگرچه ایده خوبی است اما شیوه نمایش آن هنوز خام است.

حضور تماشاگرها در استودیو نیز فقط در بک گراند خود مجری کاربرد دارد و غیر از آن در تاریکی ممتدی غرق شده‌اند که با ماسک‌ها و لباس‌های تیره و صحنه‌ای که نوری بر آن تابانده نمی‌شود حتی ارزشی کمتر از اکسسوار پیدا کرده است. حتی برای تشویق‌ها هم می‌توان کاملاً از افکت صدا استفاده کرد و این نحوه از حضور مردم زیر سوال می‌رود.

سازوکار مالی مسابقه؛ باز هم پای اسپانسرها در میان است

ساز و کار مالی مسابقه‌های تلویزیونی در چند وقت اخیر و بعد از حواشی «برنده باش» آنقدر چالش برانگیز شد که تا مدتی برنامه‌های تلویزیونی از اهدای جوایز نقدی به شرکت کنندگان امتناع کرده و حتی جوایز خود را به شکل خدمات ویژه برای کمک هزینه‌های تحصیل، سفر، خرید و… ارائه می‌کردند.

همین حواشی مالی بود که باعث شد «برنده باش» به عنوان یکی از مسابقه‌های پربیننده از کنداکتور تلویزیون حذف شود و مسابقه مشابه آن «پنج ستاره» نیز تا مدتی متوقف شده و با تغییراتی در ساختار اهدای جوایز دوباره به آنتن برگردد.

مهران مدیری شب گذشته و در طول پخش قسمت اول مسابقه «دورهمی» یکی دو بار از اسپانسر برنامه نام برد که البته هنوز جزییات تهیه‌کنندگی و اسپانسرینگ برنامه و نسبت این حامی مالی با سرمایه‌گذار اصلی که در تیتراژ ابتدایی نامش درج شد، به طور کامل شفاف نشده است.

کپی‌کاری درجه یک به سبک مهران مدیری/ «دورهمی» در مسیر «عصر جدید»؟

اما درباره جوایز برنامه هم «دورهمی» با چالش‌هایی مواجه است؛ مدیری البته شب گذشته در بخشی از برنامه از گوشی‌های تلفن همراه هوشمند به عنوان جوایز مسابقه یاد کرد و همچنین با اشاره به نفر برگزیده‌ای که به مراحل بعدی راه پیدا می‌کند از یک جایزه ۵۰۰ میلیون تومانی نام برد که به طور شفاف اعلام نکرد به چه کسی می‌رسد اما احتمالاً به شرکت‌کننده فینالیست برنامه تعلق خواهد گرفت که رقم بالایی برای یک مسابقه اطلاعات عمومی محسوب می‌شود.

در مجموع سری جدید «دورهمی» را می‌توان احیای یک برند دانست. مهران مدیری باردیگر ثابت کرد که ظرفیت‌های تلویزیون را به خوبی می‌شناسد و اگر بخواهد می‌تواند در قالبی جدید، هم خودش و هم برنامه‌اش را از تکرار نجات دهد. اجرای یک مسابقه تلویزیونی تجربه‌ای تازه برای مهران مدیری است اما او سربلند اولین گام در این مسیر را برداشت و باید دید در ادامه می‌تواند برندی دیگر را به ویترین شبکه «نسیم» و مهمتر از آن رسانه ملی، اضافه کند.

کد خبر 5232414

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
   33 23
   خدايي در مورد همين مسابقه ي كسل كننده اي كه ديشب پخش شد داري صحبت ميكني يا ما اشتباه ديديم ء؟!!!
   • IR ۰۴:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
    24 14
    اصلا هم کسل کننده نبود . تو خوابت میومد شب حتما
   • IR ۱۰:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
    14 17
    نه خیر. آدم با دیدن اون برنامه خوابش می‌گرفت
   • Arman IR ۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
    9 3
    مهران مدیری سوژه دستش بیاد برنامه رو میترکونه،،،دیشب گیر داده بود که شرکت کننده مسابقه میره شهربازی،وای مردیم از خنده
   • ندا IR ۰۴:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
    2 1
    دورهمی مث همیشه عالی و بهترم میشه 💕
  • ناشناس IR ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
   12 0
   فقط بايد گفت خواستن توانستن نيست چون به عوامل ديگري وابسنه است همه عوامل ميخواهند طبق برنامه پيش برود ولي بناگاه و اجبارا دخالتهايي بوجود مي ايد و از اهداف دور مي مانند و پس از پايان ناموفق مجريان طرح علت ها را مي گويند كه فايده اي ندارد
  • Gh IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
   18 4
   مسابقه دورهمی ، مسابقه محک اطلاعات توی شرایط متفاوته و مسابقه استعداد یابی نیست، لطفا تصیح کنید
  • . IR ۰۰:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
   29 4
   این سایت چرا انقد به همه چی بدبینه؟
  • IR ۰۴:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
   26 0
   خسته نباشی نویسنده . اندازه یک فصل سریال تحلیل کردی یک قسمت رو .
  • IR ۰۴:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
   38 3
   مهران مدیری کارشو بلده و موفق میشه . همونجور که احسان علیخانی کارشو بلده و تونست عصر جدید به موفقیت برسونه با تمام تخریب ها
   • ناشناس IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
    20 6
    موافقم
  • . IR ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
   12 15
   خیلی برنامه مزخرف ی بود. شاید هم برنامه خوبی بوده باشه (که نیست)ولی هزار تا از این برنامه ها تو صدا و سیما و اینترنت وجود داره... تا حالاچرت تر از برنامه مل مل ندیده بودم که دیدم.... جواب کامنت مم نده چون دیگه این سایتو چک نمیکنم....
  • IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
   13 0
   واقعا که خودتون عصر جدید رو از خارجی ها برداشتید حالا به یک برنامه میگی جنجالی کپی برداری و اینا ول کنید دیگه بزارید یک بار یک فیلم رو با خیال راحت ببینیم یا به احضار یا پایتخت داستان ساختید بزارید یک بار ما راحت باشیم
   • محمد جمالی IR ۲۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
    7 6
    کجای این کشور کپی برداری نیست یکی هم این عصر جدید از ترکیه دورهمی از آمریکا و این داستان ادامه دارد....
  • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
   2 3
   عه چه تابلو😯😯
  • مظفری IR ۱۹:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
   10 2
   مقاله ای که در این سایت نوشته شده هیچ مطلب علمی و منطقی ای نداره. چرا که مسابقه دورهمی چالش اطلاعات و دانش هست و هیچ وجه تشابهی با برنامه عصر جدید که استعداد یابی بود نداره. کسی توی مسابقه دورهمی با ادعای اینکه ورزشکار یا شعبده باز هست نمیاد. لطفا قبل از گفتن هر سخن فکر کنید
  • علی IR ۲۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
   2 6
   والامن این برنامه راخیلی وقت پیش درتلفزیون عربستان دیدم که اجراش کردنددرکانال mbsنشان دادندواینهاکوپی کردندمثل برنامه گلزارکه هم عربستان نشان می دادش وایران هم اجراش کرد
   • Arman IR ۱۱:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
    2 2
    خود مهران مدیری فکر کنم تو اولین برنامه به این موضوع اشاره کرد و گفت که ما صد درصدِ این برنامه رو کپی کردیم
  • نیما09338063201 IR ۲۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
   8 5
   مهران مدیری بخواداز برنامه علیخانی هم جلومیزن
   • هانا IR ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
    4 1
    شماره چرا گذاشتی😐
   • RO ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
    0 0
    شماره گذاشتی چرا😐🤣
  • IR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
   5 2
   عالی بود برنامش از عصرجدید خیلی بهتر بود
  • حسین پور US ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
   1 1
   سلام . حسین پور شوینده سرویس بهداشتی و خدمتکار شرکت مهندسی هستم ، سوالی داشتم ، پدرم را بردم واکسن ضد کرونا زد ، چند روز دیگه نوبت دوم واکسنشه که گفتند بعد از 28 روز بیاد . اما می گن واکسن ها فعلا تمام شده می خواستم بپرسم نوبت دوم واکسن ضد کرونا کی شروع می شه و از 28 روز وقفه بیشتر بشه مشکلی نیست؟؟؟
  • IR ۱۸:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
   2 5
   این برنامه به هرشکلی که باشد، تکرار مسابقات شبکه های دیگر است، وباتوجه به شخصیت وبرنامه هذی قبلی مدیری، این برنامه درشأن ایشان نیست، ونیاز امروز مردم ایران، این برنامه هانیست!؟ فکردیگری برای شاد کردن مردم زجرکشیده ایران بکنید!؟
  • زیبا IR ۱۷:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۵
   6 3
   سلام.من و خانواده ام اصلا سریه جدید دورهمی ک مسابقه شده رو دوست نداریم.درکل از دورهمی به یه مسابقه تبدیل شد و اصلا جالب نیست.من دورهمی قبل رو بیشتر میپسندم و کاش ادامه داشت.متشکرم
  • ناشناس IR ۱۵:۰۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
   0 0
   این کجاش کپی عصر جدید هست آخه مخ های باب اسفنجیتون رو به کار بندازین عصر جدید که مثل این نبود
  • تیام IR ۱۵:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۶
   4 0
   من دورهمی قبلی رو بیشتر دوست داشتم .
  • یک فردایرانی AE ۲۲:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۷
   0 4
   باسلام خدمت برادر عزیز آقای مدیری ازشما بعید است شمایی که سنگ مردم رو به سینه میزنید پس خواهشن لطف کنین وار سحرذکریا دلجویی کنید هیچ کس اریک لحظه خودش خبر ندارن محبت باعث روحیه بیمار میشودبهم رحم کنیم تا خدا بنا رحم کنه
  • امیر حسین IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۸
   2 0
   مهران جان هر طوری که می خواهی مسابقه دورهمی را اجرا کن و با شرکت کننده ها راحت باش و همین کار شما را بهترین برنامه ساز و مجری کرده ، چون با قلب پاکت کار می کنی و از اعماق درونت کارت را به بهترین صورت انجام می دهی و به قول شاعر بزرگ حضرت مولانا هيچ آدابي و ترتيبي مجو هرچه مي خواهد دل تنگت بگو
  • فرحاد با بیماری حاد US ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۰۹
   0 0
   فرهاد هستم بیماری حاد دارم برام دعا کنید حالم خوب بشه . ویروس رونا کرونا کی برای همیشه نابود میشه که ما راحت بشیم از دست این سیروس ها . برنامه دورهمی سری چهارم را بیشتر دوست دارم با همون دکوری که داشت . از آقای مدیری می خواهم ورزشکاران را هم به مسابقه دورهمی دعوت کنید مثلا آقای علیرضا بیرانوند .
  • پرستو خواهر ارسطو US ۲۲:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۳
   0 0
   آقای مدیری می خواستم بگم مردم در زمان گالیله فکر می کردند زمین مثل مربع مسطح است و این گالیله بود کشف کرد که زمین کروی شکل است . از شما می خواهم خانم لیندا کیانی ، نیکی مظفری ، شبنم قلی خانی ، فاطیما بهار مست ، سیما تیراندازی ، نیما شعبان نژاد و المیرا دهقانی را به مسابقه دورهمی دعوت کنید. ممنون
  • خلبان IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
   0 0
   ویروس کرونای هندی چه ربطی به هواپیمایی دلتا دارد ؟
  • اصخری IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۱۶
   0 0
   سلام آیا می شود من بیایم مسابقه دورهمی برنده بشوم جایزه بگیرم و به من هم موبایل بدهید . من موبایل می خواهم . من آیا می توانم با کمک در مسابقه دورهمی برنده شوم و به من موبایل جایزه بدهید . من به موبایل احتیاج دارم . در مسابقه دورهمی به من موبایل جایزه بدهید .
  • نگین باباغوری US ۰۴:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۴/۲۸
   0 0
   سلام علیکم . دوست دارم سری چهارم دورهمی باز ساخته بشه . اگر از ورزشکاران در مسابقه دورهمی دعوت بشه خیلی خوب میشه . به نظرم مسابقه دورهمی خیلی مفید است اما خندوانه بدون جناب خان فایده ای نداره.
  • اصخری IR ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۴/۳۱
   0 2
   در مسابقه دورهمی مایکرویفر هم جایزه می دهند . آیا جایزه می دهند آن وقت من بیایم تلوزیون در مسابقه دورهمی جایزه می دهند .
  • الوین بودم در اوین IR ۱۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۵/۰۹
   0 0
   سلام . به خاطر مشکل و شکایت مالی به زندان افتادم ولی بالاخره آزاد شدم و خیلی خوشحالم که باز هم پیش خانواده ام برگشتم . می خواستم بگم دعا کنید مهران مدیری زود بیماری کرونایش برطرف شود و از بیمارستان مرخص شود و دوباره به مسابقه دورهمی برگردد .
  • الناز IR ۱۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۳
   0 0
   می گویم ای درد و بیداد از فوت علی سلیمانی بازیگر خوب و عالی . 21 مرداد و درد و ببداد . فوت زنده یاد علی سلیمانی را در 21 مرداد بر اثر کرونا تسلیت می گویم .
  • مریم و میگل US ۰۲:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۸
   0 0
   از اعماق وجودمان تسلیت می گوییم فوت علی سلیمانی بازیگر خوب و فرشته طائر پور کارگردان فقید کشورمان را به همه مردم و هنرمندان و به خانواده محترمشان . امیدوارم که دل و قلب غزل و سبای عزیز ( دختران آن دو مرحوم ) با یاد خدا آرام گیرد.
  • مریم و میگل US ۰۳:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۵/۲۸
   0 0
   سلام از اعماق وجودمان تسلیت می گوییم فوت علی سلیمانی بازیگر خوب و فرشته طائر پور کارگردان فقید کشورمان را به همه مردم و هنرمندان و به خانواده محترمشان . امیدوارم که دل و قلب غزل و سبای عزیز ( دختران آن دو مرحوم ) با یاد خدا آرام گیرد.
  • عباسی IR ۱۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۵/۳۰
   0 0
   سالیان سال است که مردم فلسطین برای نجات کشورشان می جنگند و در کشورشان مانده اند ، همه کشورها وقتی جنگ می شود می ایستند و می جنگند ، کاش مردم افغانستان هم به جای فرار به ایران و کشورهای دیگر در کشور خودشان می ماندند و می جنگیدند و کشورشان را نجات می دادند .
  • هانیه US ۱۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۶/۰۲
   0 0
   من هانیه هستم از شما آقای مدیری می خواهم سعیده عرب ، ابوالفضل پور عرب ، فریبرز عرب نیا ، فاطمه عرب و هانیه عرب و هانیه توسلی را به مسابقه دورهمی سری بعد دعوت کنید .
  • پارسا US ۱۲:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۴
   0 0
   سلام من برنامه نفس به مجری گری خانم فلورا سام را می بینم ، برنامه خانم سکینه خاوری را از نصفه گرفتم ، وقتی در برنامه نفس ، خانم سکینه خاوری را دیدم تا مدتی فکر کردم که سکینه خاوری همان فرشته حسینی زن نوید محمد زاده است چون قیافه سکینه خاوری خیلی شبیه فرشته حسینی است .
  • راحله رحلت IR ۱۱:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
   0 0
   سلام فوت فتحعلی اویسی را به همه بازیگرها و کارگردان ها تسلیت می گوید . خیلی زود از میان ما رفتند . روحش شاد .
  • میرزا رشید از روستا IR ۱۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
   0 0
   می خواستم بدونم کی دوباره مسابقه دورهمی شروع می شه پس چرا مسابقه دورهمی شروع نمی شه ؟
  • فروشگاه عایق شق عایق IR ۱۲:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۱۰
   0 0
   سلام . کی دوباره مسابقه دورهمی شروع می شه . آقای مدیری کی مسابقه دورهمی را پخش می کند ؟ از غصه مسابقه دورهمی همش ناراحتم .
  • المیرا و دانیل ( دانیال ) US ۱۵:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
   2 0
   سلام . این سری جدید خندوانه خیلی بهتر از سری های قبل است ، لطفا به همین منوال برنامه خندوانه را ادامه دهید ، چون حضور جناب خان بیشتر شده با شوخی های بامزه و جالبش خیلی کیفیت برنامه عالی تر و بهتر شده است و اگر این شوخی ها بیشتر شود بهتر است و ما جناب خان را خیلی دوست داریم . 28 / 8 / 1400
  • محموق US ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۸/۲۸
   0 3
   سلام دوست دارم رامبد جوان برای برنامه فصل هشتم خندوانه که از همه فصل های قبل بهتر و عالی تر است آفرین بر تو . همیشه این برنامه خوب خندوانه را ادامه بده . همیشه شاد باشید که مردم را می خندانی خیلی ممنون. منم محمودک مرا نکن دک .
  • رعنا IR ۱۱:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
   0 0
   خانم آشا محرابی به نظر من شاگرد سمندریان بودن افتخاری ندارد و سمندریان با باد کردن امثال رامبد جوان بزرگ نخواهند شد ، خانم آشا محرابی مرا ببخشید من فقط نظرم را گفتم .
  • azkir IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۰
   0 0
   سلام خواهش دارم که مسابقه را شروع کنید . مسابقه می خواهم .
  • جنایات سیاه سیاوش US ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۱
   1 0
   من پسر جوان دانشجوی رشته سینما هستم و خیلی علاقمند به فیلمنامه نویسی هستم و می خواهم در آینده کارگردان بشوم و حتما کارگردان خیلی عالی خواهم شد . یک فیلمنامه نوشتم به اسم سرنوشت سیاه سیاوش ، دنبال یک کارگردان می گردم که فیلم را بسازد . فیلم جنایی است . اسم دیگر فیلم جنایات سیاه سیاوش است .
  • هواپیمایی دلتا US ۱۶:۰۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۴
   0 0
   سلام از برنامه خندوانه تشکر می کنیم و از آقای جوان می خواهیم که خلبانان را هم به برنامه خندوانه برای مسابقه دادن دعوت کنند . خیلی سپاسگزاریم .
  • هامون و آمون US ۲۰:۱۶ - ۱۴۰۰/۱۲/۱۳
   0 0
   مسابقه دورهمی دیگر هیچ وقت شروع نمی شود . کی مسابقه دورهمی شروع می شود .
  • حدیث IR ۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۲/۱۱
   0 0
   آهنگ ژتوم را خیلی دوست دارم . خیلی موسیقی و شعرش قشنگه و خواننده اش خیلی زیبا و آسمانی و بی نظیر می خواند .