اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد عالمانه باشد

زنجان-معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: در راستای کمک به حوزه پیشگیری و مبارزه با موادمخدر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی باید حتما عالمانه باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر، خدابخش مرادی نافچی بعد از ظهر شنبه در نشست تخصصی با منتخبان سازمان‌های مردم نهاد، انجمن خیرین و کارآفرینان برتر زنجان، با بیان اینکه در راستای آگاهی‌بخشی به خانواده‌ها توجه ویژه شود تا خانواده‌ها نسبت به این موضوع حساس شوند، گفت: به دلیل نبود بستر مناسب برای آگاه سازی و اطلاع رسانی بسیاری از خانواده ها از اعتیاد فرزندان خود اطلاع ندارند.

وی با تاکید بر اینکه در راستای مبارزه با موادمخدر باید تک‌تک افراد جامعه احساس مسئولیت کنند، افزود: اگر در جامعه حساسیت‌های لازم را در زمینه موادمخدر ایجاد نکنیم در دستیابی به اهداف موفق نخواهیم بود برای رفع چالش ها و کاهش اثرات سوء اعتیاد باید در این زمینه حساسیت لازم در جامعه ایجاد شود.

مرادی نافچی با بیان اینکه در کنار سمن‌ها، سازمان‌های فرهنگی و اجتماعی نیز باید به مدد جامعه در مبارزه با موادمخدر بیایند، ادامه داد: با گرایش جوانان به سمت اعتیاد، جامعه نیز مبتلا می‌شود که این امر تاثیرات مخربی در زمینه اقتصادی، امنیتی و حفظ سلامت جامعه داشته و تار و پود یک جامعه را به هم می‌زند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با بیان اینکه پیامد اعتیاد، فردی است به‌طوری که سلامت و هویت فرد را نشانه گرفته و کانون گرم خانواده را از هم می‌پاشد، گفت: دلیل اینکه امروز موادمخدر به یک معضل جهانی تبدیل شده، این است که این مواد سن، جنس، شغل و قومیت نمی‌شناسد.

مرادی‌نافچی با بیان اینکه در راستای کمک به حوزه پیشگیری و مبارزه با موادمخدر اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی باید حتماً عالمانه باشد، افزود: برای مبارزه با موادمخدر نیاز است مردم نیز به میدان بیایند و با تشکیل سمن‌ها و نهادهای مردمی به یاری خانواده‌ها بشتابند.

وی ادامه داد: گروه‌های مردم نهاد و سمن‌ها باید با شفافیت فعالیت کنند و سقف شیشه‌ای برای نمایش فعالیت‌های خود در زمینه‌های مالی و کاری به مردم داشته باشند تا زمینه ادامه همکاری و بقای خود را فراهم کنند.

کد خبر 5249749

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =