لزوم پاسخگویی غیرپاسخگوترین استاندار همدان

همدان _ جریانات انقلابی همدان با دوری از حواشی از غیرپاسخگوترین استاندار که بارها از حضور در مجامع مطالبه گری برای پاسخگویی سر باز زده، پاسخگویی را مطالبه کنند.

خبرگزاری مهر_گروه استان‌ها: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که نویسندگان قانون اساسی و مولفین آن بسیار تلاش کرده‌اند تا از شکل گیری آن حداقل در ایجاد ساختار جمهوری اسلامی مراقبت کنند، جلوگیری از ایجاد خلأ مدیریتی در هیچ اتفاقی یا جابجایی‌های طبیعی ساختار سیاسی است.

به بیان دیگر خبرگان قانون اساسی در تدوین بسیار تلاش کرده‌اند تا رفع امور جاری کشور تحت هیچ شرایطی در خلأ قدرت باقی نماند و ساختار اداری کشور در تمام زمان‌ها و شرایط از لحظات، به صورت پویا مشکلات و مسائل روزمره مردم را حل کند و کشور هیچگاه با خلأ قدرت مواجه نشود.

این تلاش‌ها رنگ واقعیت گرفته است و هرگز در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور در شرایطی که جایگاه قانونی، بدون مسئول باشد، مواجه نشده است و این را باید موفقیت تدوین کنندگان قانون اساسی دانست.

در حالی که همه تلاش تدوین کنندگان قانون اساسی بر عدم معطلی مسائل زندگی مردم در مواقع تعویض قدرت بوده است و در این مسیر نیز موفق بوده‌اند، اما بعضاً به دلیل رویکردهای جناحی و سیاسی برخی دولتها و کارگزاران آنها، شاهد معطل ماندن مسائل کشور و استان همدان بوده‌ایم.

یکی از شاخص ترین این برهه‌ها را در ماه‌های گذشته و ایام جابجایی دولت حسن روحانی و سید ابرهیم رئیسی باید دانست.

در شرایطی که ماه‌ها قبل از پایان دولت روحانی عملاً در مسائل مختلف به‌خصوص حوزه معیشتی و ارزاق عمومی مردم یا حل مسائل اداری جزئی، مردم احساس حضور دولت در استان همدان را از یاد برده بودند، جابجایی دولت پس از انتخابات بر این مشکلات افزوده است.

این مشکلات باعث شد که نماینده ولی فقیه، امام جمعه جوان و فاضل همدان در خطبه‌های نماز جمعه و در مناسبت‌های مختلف بر تسریع انتخاب مسئولین جدید استان تاکید کنند که امری کاملاً درست، عقلانی و البته در چارچوب اختیارات نمایندگی ولی فقیه به عنوان عالی‌ترین مقام حاکمیتی استان است.

اما اظهار نظر جدید استاندار همدان در خصوص نبود برزخ مدیریت در استان و دعوت به تقوی را باید یکی دیگر از دیگر شاخصه‌های دولت و مدیران دولت حسن روحانی دانست.

فقط یک استاندار دولت حسن روحانی می‌تواند نماینده ولی فقیه را به تقوا دعوت کند و قطعاً چنینی رفتاری از هیچکس دیگری برنمی آید.

البته از این دست اقدامات در سابقه استاندار فعلی دولت روحانی و فرماندار سابق دولت دوم خرداد، فقط این نبوده و تاریخ شاهد و گویای این مسئله است.

به نظر می‌رسد گوینده این سخنان تلاش دارد در روزهای آخر حضور خود در استان، نیروهای جوان و مؤمن انقلابی را به جای ایجاد شاکله قدرتمند برای خدمت به مردم و تأمین اهداف دولت انقلابی و مردمی و مطالبه گری از آنچه بر استان در دوران مدیریت خود گذشته به حواشی اینگونه اظهار نظرهای شاذ و تند مشغول کند.

به همین دلیل است که تمام عناصر انقلابی در استان دارالمومنین همدان، باید با حفظ هوشیاری انقلابی خود، مراقب طراحی‌های مختلف جریانات سیاسی و جناح‌های سیاسی باشند و در مسیر درست مطالبه گری قدم بردارند.

استان همدان در برزخ ناکارآمدی مدیران

اینکه استان همدان اینک در برزخ مدیریتی وجود دارد، در ذهن و زندگی مردم امری کاملاً اثبات شده است و دقیق‌تر باید گفت که استان همدان سال‌ها است در برزخ مدیریتی از ناکارآمدی، ارائه آمارهایی عجیب و حیرت انگیز از اشتغال و سرمایه گذاری تا حوزه‌هایی نظیر بهداشت، درمان و جمعیت است.

رویدادهایی عجیبی نظیر استخدام معلمان از استان‌های همجوار به جای به کارگیری نیروهای تحصیل کرده استان همدان تا برخی شنیده‌ها مبنی بر جذب نیروهای از فعالان یک جناح سیاسی و نزدیکان مدیران در یک سال پایانی دولت، همگی مسائلی است که وجدان‌های بیدار باید قضاوت کنند که آیا برزخ است یا نه؟

همین چند روز پیش یکی از نمایندگان همدان جمعیت واقعی استان همدان را ۱۳۰ هزار نفر بیشتر از آمار ارائه شده دانست و تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل، در این استان و در هشت سال گذشته چه گذشته است که هنوز بر سر آمار انسان‌هایی که در این استان زندگی می‌کنند اختلاف وجود دارد و دولت روحانی حتی در ارائه آمار ساکنین همدان دچار مشکل و برزخ است.

لزوم پاسخگو بودن استاندار و هوادارانش

در همین چند ماه گذشته استان همدان در تأمین مرغ، ارزاق عمومی و نیازهای روزمره دچار مشکل بود، به همین دلیل است که نیروهای مؤمن و جوانان انقلابی استان همدان اینک باید از مسئولین با مطالبه گری عالمانه خواستار پاسخگویی در خصوص ترک فعل‌های احتمالی در هشت سال گذشته باشند.

در واقع جوانان، و تشکلهای مؤمن انقلابی همدان باید به جای افتادن در طراحی برخی برای حاشیه سازی، به صورت جدی وارد کارزار پاسخگو کردن غیرپاسخگوترین استاندار و هوادارانش در سطح مسئولین و احزاب شوند که بارها از حضور در مجامع دانشگاهی و مطالبه گری برای پاسخگویی خودداری کرده‌اند.

آنچه از دولت روحانی در استان همدان به جای مانده است نیازمند آن است که در یک صحنه آشکار مورد مطالبه گری قرار بگیرد و با شعارهای رنگارنگ دولت در سال ۹۲، اسناد بالادستی نظام جمهوری اسلامی و عملکرد دولتهای قبل مقایسه شود.

کد خبر 5314633

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • حیدر US ۲۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۵
   10 3
   از ایشان سوال شود چرا کمیته امور زیر بنایی چندین ماه است تعطیل است صاحبان سرمایه و کارافرین تا کی باید منتظر قذوم نامبارک ایشان جهت تشکیل امور زیر ینایی استان باشند؟؟.
  • محمد IR ۲۲:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۶
   11 2
   از ایشان سوال شود چرا طرح جامع شهری اجرا نمیشود مردم تابه کی منتظر آزاد شدن وتغییر کاربری اطراف شهرباشند تا قیمت زمین ومسکن درهمدان نزولی شود تاکی...
  • RO ۰۰:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   6 1
   مسولی که حاضر به پاسخ به مردم نیست اول باید بزنی تو دهنش بعد دهنش و گل بکیری
  • روزبه IR ۰۱:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   7 1
   خوبه والا چن سال هیچ کاری نکرده برای همدان و راحت داره میره
  • IR ۰۵:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   5 0
   خداازش نگذره چه میدونه شرمنده گی پیش بچه یعنی چه؟ ما چندساله توسختی ومشقت زندگی می کنیم
  • رضا IR ۰۸:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   5 3
   از ایشان بپرسید چرا مردمان کرمانشاه و روستاهای اطراف در حال مهاحرت بی رویه به همدان هستند وکسی جلودارشان نیست؟؟؟؟؟؟ تا چند سال دیگر همدان از دست همدانیها خارج میشود چشمتان روشن !!!!!!
  • یک همدانی RO ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   7 0
   ماخواستارمحاکمه مدیران ناکارامدوپرمدعائی همچون امثال ایشان هستیم.
  • ع معظم IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   4 0
   واقعا بیشترین ناکارآمدی وبی برنامگی را در این چهار سال دیدیم ونهادن مدیران ضعیف وبله قربان گو وبی برنامه و سست عنصر و سواستفاده گر به خصوص دربخش عمرانی ونیرو واز همه مهمتر آب همدان ،پس قضاوت درست را به مردم دانا ومظلوم استان بسپارید وبس!!!!!!
  • IR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   3 0
   سلام بی کفایترین استاندار همدان بود ایشان خدا از ایشان نگذرد همدان را با مجوزهای پارتی لانه کلاغ کرد هیچ شهری مثل همدان بی قانون طبقات ساختمانی ندارد اصفهان اندازه نصف جهان است یک ساخت ساختمان بیشتر از ۵ طبقه ندارد و همه یک رنگ نمای ساختمان دارند
   • IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
    1 0
    البته این قارچهای سمی سر به فلک کشیده که مانع دیدن کوه ها وطبیعت میشود حاصل گند زدن مسئولان بیکفایت وبه درد نخور در شهرداری همدان هست که از شهرداری فقط پول وعوارص جورواجور گرفتن بلدند البته استاندار را هم قبول ندارم
  • حسن IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   1 0
   سلام بیشترین ناکارآمدی درهمدان درخدمات شهری نسبت به پاکبانهاست
  • احمد IR ۱۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   1 0
   انتخاب فرماندار کبودراهنگ بزرگترین اشتباهش بود مردم اصلا رضایتی ندارند
  • AE ۱۱:۴۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   2 0
   تمام ادارات همدان فاسد هستند
  • مصطفی IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   7 0
   قیمت زمین و مسکن در همدان از نیویورک بالاتره وضعیت خیلی بده
  • محمد IR ۱۴:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   7 0
   تمام علت عقب ماندگی استان همدان دلیلش مدیران نالایق غیربومی بوده که همدان راپلکان طرقی خودکردن وهیچ دل سوزی برای استان نکردن نمایندگانمان هم بفکروزیرشدن ودیگره مال اندوزی کردن ازطریق مجلس بوده باید هم عقب بمانیم تمام مدیران عامل همه غیربومی ۶رکس امده فقط فکررشد خودبرای رفتن به تهران بوده وسلام
  • IR ۲۲:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۷
   3 0
   از دولت روحانی علی برکت اله جا مانده
  • من ایرانیم IR ۱۹:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۸
   1 0
   نگران نباشید استاندار کردستان و فرماندار های بسیاری شهرستان های کردستان هم دست کمی ازاین اقای استاندار همدان ندارند آنها هم پاسخگو نیستند سرشون تولاک خودشونهدمردم هم با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند
  • رضا IR ۲۰:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۸
   3 0
   تمام بدبختی مردم همدان اینه که مسئولینش. اولا غیر بومین. دوما هیچ تخصصی در هيچ زمینه ایی ندارند.فقط به یکی از مسئولین تهرانی وصلن. سوما به تنها چیزی که فکر میکنند و براشون مهمه .چهار چوبه میز ریاستشونه
  • IR ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۹
   1 0
   همدان ازروزاول دست یک عده نااهل وناباب افتاده استانی که بایددرزمره استانهایی همچون اصفهان وفارس وخراسان رضوی و آذربایجان شرقی و خوزستان قرارگیرداما متاسفانه همتراز با استانهای فقیرشده بعدش هم این شهربسیارمهاجرپذیرشده البته نه مهاجرین متمول بلکه مهاجرینی که ازاستانهای همجوارفراری شده وبه همدان آمده ا
  • علی IR ۲۳:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۹
   0 0
   باغات همدان رو به نابودیست و اخیرا گازرسانی به باغات بسیارزیاد شده واین نتیجه تعامل استاندار و مدیر شرکت گاز میباشد.
  • ناشناس IR ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۰
   1 0
   با درود،متاسفانه معضل استانداران غیربومی سالهاست که به نوعی گریبانگیر این استان شده است ،استاندارانی که به محض جلوس بر اریکه قدرت ،به رسم عادت عشیره ای و ایلاتی خویش جمع زیادی از اقربا و هم ایلی های خود را از معاونت تا مدیر کلی دستگاهها و ....می گمارند که مبادا خدای نکرده بر قدرت آنان خللی وارد شود
  • ایرانی US ۰۳:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۱۱
   0 0
   با سلام خواهشمندیم یقه هم را ول کنین به داد مردم برسین حکایت دوجناح کشور ما هم شده حکایت دوتا گاو شخم زن که میگه در سختی زمین هر گاوی از چشم اون یکی می بینه بلا نسبت اقایان خراب کاری احمدی نژاد مثل خسارت جنگ حالا حالاها ادامه داره دعوا نکنین بعد چند سال مشخص میشه چی کردین