۱۳ آبان ۱۴۰۰، ۱۵:۰۳

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا:

آینده مردم به مذاکرات گره نخورده است/۱۳ آبان در تاریخ ثبت شد

آینده مردم به مذاکرات گره نخورده است/۱۳ آبان در تاریخ ثبت شد

شیراز- رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: دیپلماسی میدان و دیپلماسی سایشی در یک مسیر قرار گرفته و آینده مردم به مذاکرات خارجی گره نخورده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی سعیدی شاهرودی ظهر پنجشنبه در آئین روز سیزده آبان در شیراز بیان کرد: سیزدهم آبان ماه یادآور خاطراتی است که در حافظه تاریخی ایران ثبت شده و هرساله در راستای گرامیداشت این روز مردم ایران اقدامات مختلفی می‌کنند.

وی اضافه کرد: سیزدهم آبان ماه آغاز تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه و شهادت جمعی از دانش آموزان و دانشجویان در کنار تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران است و به همین علت است این روز در خاطر تمام مردم ایران روز باشکوهی است زیرا مردم با دشمنان، ظالمان و ستمکاران مقابله کرده‌اند.

آیت الله سعیدی در ادامه یادآور شد: حفظ ارزش‌ها، آرمان‌ها و اهداف انقلاب یکی از اصلی ترین خواسته‌های مردم در زمان انقلاب بود از این رو برای حفظ این اهداف بود که در مقابل دشمنان ایستادگی کردند تا به خواسته خود که انقلاب است برسند.

وی ادامه داد: پیامبران الهی نیز برای تعلیم مردم و دستیابی به قله‌های بزرگ نیازمند استقامت در مسیر حرکتی خود بودند از این رو نباید به دشمن اجازه داد تا خللی در مسیر الهی ایجاد کنند و مردم باید با حمایت از ولی و رهبر خود اجازه ندهند شخصی یا گروهی به حرکت الهی انقلاب خدشه وارد کنند لازم به ذکر است که هرگاه امت حامی رهبری خود باشند می‌توانند به قله‌های رفیعی دست پیدا کنند.

آیت الله سعیدی تاکید کرد: مسیری که امام خمینی (ره) انتخاب کرد مسیری سخت بود زیرا این ملت می‌خواستند با استکبار جهانی مقابله کنند از این رو باید علاوه بر تقابل خارجی با دشمنان در داخل کشور نیز با رژیم پهلوی مقابله می‌کردند.

وی افزود: بستری سازی، پیروزی انقلاب، استقرار، انتقال رهبری و استمرار انقلاب از جمله مهمترین ارکانی است که در دوران انقلاب وجود داشته و مردم ایران توانستند به خوبی از پس این امتحانات برآیند.

رئیس دفتر عقیدتی و سیاسی دفتر فرماندهی کل قوا عنوان کرد: آمریکا در تمام طول عمر خود تنها یک هدف داشته و آن تجاوز به کشورها و ملت‌های مختلف بوده و اینکه ملتی به مقابله با آنها پرداخته است برای آنان و هم پیمانان این کشور استکبارگر سخت و غیر قابل پذیرش است.

وی تاکید کرد: هم سویی قوای سه گانه یکی از اصلی ترین موضوعاتی است که می‌تواند کشور را به پیشرفت سوق دهد زیرا هر سه قوه در تلاش اند تا مشکلات موجود در کشور را برطرف کنند این در حالی است که هر سه قوا در تلاش اند تا مبارزه جدی با فساد داشته باشند.

آیت الله سعیدی افزود: دیپلماسی سیاسی و دیپلماسی میدان در یک جهت در حال حرکت بوده و آینده و معیشت مردم به برجام و مذاکرات گره نخورده است در مذاکرات بین المللی نیز شاهد هستیم کشورهایی نظیر چین و روسیه دیدگاه استکباری و استعماری ندارند و می‌توان با اینگونه ارتباطات بین المللی به دنبال توسعه بود و تنها با کشورهای استکبارگری نظیر آمریکا و اسرائیل دارای مشکل اساسی هستیم که نمی‌توان از آن گذشت کرد.

به گفته وی در هر کشوری که آمریکا وارد شود خرابی و فساد به آن کشور وارد خواهد شد و نباید انتظار داشت آن کشور دیگر بتواند مستقل و توانمند شود.

کد خبر 5343631

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha