عدم تغییر قیمت برای ۷۵ درصد مشترکین

سخنگوی صنعت برق گفت: بر اساس الگوی مصرف تعیین شده برای برق، مصرف بیش از ۷۵ درصد از مردم کشور پایین‌تر از الگو قرار داشته و مشمول افزایش قیمت نمی‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از توانیر، مصطفی رجبی مشهدی اظهار کرد: الگوی مصرف در مناطق جغرافیایی مختلف هیچ تغییری نکرده و برای کسانی که مصرف ماهیانه برق آن‌ها پایین‌تر از الگو باشد هیچ افزایش تعرفه‌ای درنظر گرفته نشده است. در ماه‌های غیر گرم سال الگوی مصرف ۲۰۰ کیلووات ساعت تعریف شده که این عدد برای ماه‌های گرم سال که خردادماه تا شهریورماه است در مناطق گرمسیر ۳ هزار کیلووات ساعت در ماه و برای مناطق عادی ۳۰۰ کیلووات ساعت است که نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده است.

وی ضمن تاکید بر اینکه الگوی مصرف نسبت به گذشته تغییر نکرده است، گفت: مشترکانی که زیر الگوی مصرف تعیین شده برای هر منطقه برق مصرف می‌کنند، مشمول هیچ افزایش قیمتی نمی‌شوند و کماکان نظام تعرفه گذاری مصوب سال ۱۳۹۷ برای این مشترکان لحاظ خواهد شد.

رجبی مشهدی افزود: در این آئین نامه همچنین پیش بینی شده که اگر مشترکی بتواند در چهارماه گرم سال مصرف خود را به کم‌تر از الگوی مصرف کاهش دهد می‌تواند متناسب با میزان کاهش، پاداشی متناسب با هزینه‌هایی که برابر تأمین برق برای وزارت نیرو است را دریافت کند و در شرایطی حتی مشترکان خانگی بستانکار نیز خواهند شد.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به جزئیات تشویق‌های در نظر گرفته شده گفت: اگر مشترکی در فصل گرم ۲۰۰ کیلووات ساعت برق مصرف کرده و به دنبال آن ۱۰۰ کیلووات ساعت زیر الگوی از برق استفاده کند، از یک پاداش کم مصرفی، بهره‌مند خواهد شد.

وی در تشریح جزئیات افزایش قیمت پرمصرف‌ها نیز گفت: مشترکانی که بر خلاف تشویق‌های تعیین شده همچنان به مصرف بالای خود ادامه دهند، تعرفه برق آن‌ها افزایش خواهد یافت. میزان مصرف مازاد بر الگو متناسب با افزایش مصرف به صورت پلکانی و بر اساس هزینه‌های تأمین انرژی اضافه می‌شود.

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران افزود: در حال حاضر مشترکان پرمصرفی که مازاد الگوی تعیین شده در هر منطقه برق مصرف می‌کنند، کمتر از ۲۵ درصد کل هستند و بیش از ۷۵ درصد مشترکان برق، کمتر از الگوی تعیین شده مصرف دارند.

وی اظهار امیدواری کرد: با کاهش مصرف مشترکان پر مصرف به میزان کمتر از الگو، علاوه بر اینکه صورتحساب آن‌ها کاهش می‌یابد، امکان تأمین برق پایدار را به ویژه در تابستان فراهم می‌کنند.

کد خبر 5387324

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha