سفر هیأتی از شرکت ملی صنایع پتروشیمی کشور به گلستان

گرگان- رئیس کل دادگستری گلستان گفت: هفته آینده هیاتی از شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران برای بررسی میدانی و کارشناسی پتروشیمی گلستان به گرگان خواهند آمد.

به گزارش خبرنگار مهر، حیدر آسیابی، شامگاه دوشنبه در گفتگوی ویژه خبری با موضوع دستاوردهای سفر ۲۵ آذر رئیس قوه قضاییه به گلستان اظهارکرد: این سفر هم از حیث ترکیب اعضای شورای عالی قضایی و حضور آنها در شهرستان ها کامل و جامع بود.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه دو پرونده کثیرالشاکی در این سفر بررسی شد، گفت: موضوع پتروشیمی گلستان یکی از مهم ترین مصوبات و پیگیری های انجام شده در سفر رئیس قوه بود که اختیارات ویژه به استان برای پیگیری و حل مشکلات آن داده شد.

آسیابی افزود: یک هفته پس از سفر رئیس قوه به استان از محل پتروشیمی بازدید و مشکلات و روند ساخت را از نزدیک پیگیری کردیم و با پیگیری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی و مذاکره تلفنی با معاون وزیر و مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی ایران قرار شد یک گروه کارشناسی از وزارت نفت و شرکت پتروشیمی ایران در سفر به استان برای راه اندازی پتروشیمی گلستان چاره جویی کنند.

وی بیان کرد: این هیئت از محل پتروشیمی بازدید و در جلسه ای با حضور مسئولان اجرایی و قضایی استان مسائل حقوقی، مالی و کارشناسی این پروژه را، بررسی می کنند.

آسیابی از شروع ساخت و ساز طرح موج های آبی گنبد هم خبر داد و اضافه کرد: این پرونده هم دومین پرونده کثیرالشاکی بررسی شده در سفر رئیس قوه به استان بود که در نشست ۶ ساعته با شاکیان و متهم پرونده، قرار شد کار تکمیل این پروژه به مجری فعلی آن سپرده شود.

آسیابی گفت: قرار شده با اخذ وثیقه های متناسب با مطالبات شاکیان، متهم از زندان آزاد و ساخت و ساز در پروژه آغاز شود و پروژه مجدداً از سر گرفته شده است.

رئیس کل دادگستری گفت: محل اجرای طرح در توقیف دادگستری بوده و تا زمان تکمیل، مجری طرح حق فروش آن را ندارد.

وی افزود: رئیس دادگستری و دادستان گنبد هم بر متهم و هم روند ساخت و ساز نظارت می کنند و خود من هم هر سه ماه یکبار از محل سرکشی خواهم کرد.

آسیابی ادامه داد: اگر در مهلت تعیین شده یکساله طرح تکمیل نشود با اختیاراتی که رئیس قوه تفویض کرده است، دادگاه ویژه تشکیل و متهم محاکمه و طرح با سرمایه گذار دیگری تعیین تکلیف خواهد شد.

کد خبر 5396859

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 0 =