پروژه‌های سازمان بنادر باید در عرض هم قرار گیرند نه در طول هم

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: پروژه‌های عمرانی و فنی دریایی و بندری در دست اقدام و قابل اتمام، باید هرچه سریع‌تر به بهره‌برداری برسد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، علی‌اکبر صفایی در گردهمایی معاونان مهندسی بنادر با بیان این مطلب اظهار داشت: در تعریف پروژه‌های آتی سازمان بنادر با تمرکز در حوزه دریا و بندر، باید به‌گونه‌ای عمل شود تا شرایط مناسب‌تری را برای فعالیت‌های این دو حوزه رقم بزنیم و روند جدیدی را به لحاظ زیرساختی در بنادر به وجود بیاوریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اهمیت و ضرورت ایجاد تحول تجهیزاتی بنادر، افزود: سیاست سازمان بنادر در حوزه تجهیزات بندری، ابتدا تأمین و تهیه این تجهیزات توسط بخش خصوصی توانمند است و در ادامه از منابع سازمان (دولت) در این خصوص استفاده خواهد شد تا بتوانیم نُرم تخلیه و بارگیری را ارتقا دهیم.

وی با اشاره به سن بالای تجهیزات دریایی و ضرورت بازنگری و تحول در آن خاطرنشان کرد: در خصوص نظارت بر پروژه‌ها با توجه به مکانیزم‌هایی که در اختیار داریم، اجازه ندهیم که اجرا و عملیاتی‌سازی پروژه‌ها طولانی مدت شود.

مدیرعامل سازمان بنادر با تاکید بر اهمیت برخی پروژه‌های بزرگ با ابعاد اقتصادی و فنی در این سازمان، اظهار داشت: پروژه‌های بزرگ بایستی بر اساس مطالعات فنی و اقتصادی در فرآیند اجرا و انجام قرار گیرد تا بتوانیم منابع سازمان را در مسیر درست هدایت کنیم.

وی گفت: برخی پروژه‌های حاکمیتی مثل جست‌وجو و نجات دریایی و مقابله با آلودگی در دریاها و حفاظت از محیط زیست دریایی، به شکل غیر مستقیم برفعالیت‌های اقتصادی و بازرگانی در دریا مؤثر هستند و لازم است در تعریف این پروژه‌ها هماهنگی‌های درون دستگاهی به درستی صورت گیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از عدم تجهیز پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده و غیر مؤثر شدن این دست از پروژه‌ها تاکید کرد: باید به گونه‌ای عمل کنیم که اجرای پروژه‌ها و تأمین تجهیزات آنها در عرض هم قرار گیرد و در طول هم نباشد.

صفایی با اشاره به لزوم استاندارد بودن پروژه‌های سرمایه‌گذاری گفت: درباره پروژه‌های سرمایه‌گذاری، فرآیند جذب سرمایه‌گذار توسط معاونت بندری و اقتصادی در دست انجام است. از آنجا که عمده این پروژه‌ها به صورت قرارداد بی او تی امضا و در پایان بهره‌برداری به سازمان بنادر تحویل می‌شود، بنابراین ضرورت دارد استانداردهای ساخت به گونه‌ای باشد تا با سایر استانداردهای سازمان و مبتنی بر نظام مهندسی عمران مطابقت داشته باشد.

کد خبر 5406211

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =