سردخانه های آذربایجان غربی به روز نیستند/لزوم جلوگیری ازخام فروشی

ارومیه - سرپرست معاونت بازرگانی و صنایع کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر تجهیزات اکثر سردخانه های استان مستهلک بوده و به روز نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، نادر رحیمی صبح شنبه در سی و سومین جلسه قرار گاه امنیت غذایی آذربایجان غربی با موضوع ساماندهی و مدیریت ظرفیت سردخانه‌های استان پراکنش نامناسب، مستهلک بودن تجهیزات برخی سردخانه‌ها، به روز نبودن سیستم‌های تجهیزات سردخانه‌ای و کمبود سردخانه‌های زیر صفر درجه را از مهمترین مشکلات این بخش عنوان کرد.

وی با اشاره به مشکل خام فروشی محصولات در بخش کشاورزی گفت: جلوگیری از خام فروشی به منظور ایجاد ارزش افزوده بیشتر که از اولویت‌های جهاد کشاورزی استان است، افزود: توسعه صنایع تبدیلی و غذایی با رویکردهای مختلف از جمله تولید محصولات فرآوری شده با مزیت اقتصادی و صادراتی توسعه کشت محصولات کم اب بر از جمله انگور و گیاهان دارویی و بهره گیری از تکنولوژی‌های نوین از اقدامات در دست اجرا برای جلوگیری از خام فروشی است.

رحیمی اظهار کرد: توسعه ظرفیت ذخیره سازی و نگهداری محصولات کشاورزی در سردخانه‌های اتمسفریک و سردخانه‌های زیر صفر درجه، بازسازی و نوسازی واحدهای سردخانه‌ای، پیگیری موضوع معرفی صنایع تبدیلی غذایی جدید توسط مرکز تحقیقات کشاورزی استان نیز از راهبردهای مد نظر است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۲ هزار و ۲۶۰ نفر در ۴۵۲ واحد سردخانه‌ای استان فعالیت دارند که با افزایش سردخانه‌های دارای جواز تأسیس در ماههای اینده این تعداد به بیش از سه هزار نفر خواهد رسید، گفت: برای ۱۴۱ سردخانه در استان جواز تأسیس صادر شده است که با آغاز به کار آنها برای یک هزار و ۳۱۷ نفر نیز اشتغال زایی می‌شود.

کیفیت بخشی به تجهیزات سردخانه‌ای آذربایجان غربی ضروری است

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: کیفیت بخشی به تجهیزات سردخانه‌ای استان در کنار پراکنش متوازن این واحدها جزو ضروریات است.

جعفر وحدت با بیان اینکه در حال حاضر ۴۵۲ سردخانه در استان با ظرفیت ۹۷۴ هزار تن فعالیت داردکه دارای پروانه هستند، بیان کرد: صنایع تبدیلی در استان باید توسعه یافته و از تولید صرف کنستانتره سیب خارج شود و این موضوع باید در بخش چغندر قند نیز لحاظ شود.

وی با تاکید بر خروج تولید فراورده‌های کشاورزی به خصوص سیب از مسیر تک محصولی و تولید سایر فرآورده‌ها از محصولات دانه دار و هسته دار، افزود: سورت و بسته بندی نیز باید مطابق نیاز بازار باشد و این موضوع در اولویت برنامه ریزی ها باید قرار گیرد.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی آذربایجان غربی گفت: با توجه به اینکه حدود ۵۰ درصد سردخانه‌های استان در ارومیه فعالیت دارند، گفت: لازم است در سایر شهرستانهای فاقد سردخانه نیز نسبت به ایجاد و راه اندازی این واحدها توجه و برنامه ریزی شود.

کد خبر 5411412

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =