تلاش می‌کنیم مردم گندم خود را به دولت بفروشند

قزوین- رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: امروز در دنیا سیاست اصلی بر ذخیره سازی غلات متمرکز است و در استان هم تلاش میکنیم مردم گندم را به دولت بفروشند تا ذخیره سازی خوبی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار مهر رضا افلاطونی صبح یکشنبه در جلسه تجمیعی تنظیم بازار که در سالن شهید سلیمانی استانداری قزوین برگزار شد اظهار کرد: میزان تأمین گوشت قرمز در روزهای اخیر بالا بوده اما به واسطه افزایش دام زنده کمی شاهد افزایش قیمت هستیم.

وی با بیان اینکه در موضوع گندم ۲۲ هزار تن موجودی استان است و همچنان در حال افزایش این میزان ذخیره است، افزود: امروز در دنیا نیز سیاست اصلی بر روی ذخیره سازی غلات متمرکز شده است و در استان هم باید تلاش کنیم مردم گندم را به دولت بفروشند تا بتوانیم ذخیره سازی خوبی داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه هدف گذاری ما تأمین و خرید ۲۰۰ هزار تن گندم است که اگر محقق شود دو برابر نیاز استان تأمین شده، تصریح کرد: به دلیل جذب کارگر به استان و همچنین افزایش تمایل مردم به استفاده از نان میزان مصرف آرد و نان در استان افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه برای کنترل بازار نان ۱۴ نانوایی در قزوین دو شیفت فعالیت می‌کنند، تاکید کرد: وضعیت بازار به نسبت سه روز پیش ثبات خوبی دارد.

افلاطونی بیان کرد: در برنامه ریزی برای خرید مازاد و حمایت از تولیدکنندگان برنامه ریزی لازم انجام شده و خوشبختانه ظرفیت ذخیره سازی ما در سردخانه خانه‌های استان تا ۳۵۰۰ تن افزایش یافته و بر همین اساس در ذخیره‌سازی گوشت و مرغ محدودیتی نداریم.

وی عنوان کرد: میزان مصرف شیر در استان قزوین ۵۰۰ تن است که در تلاش هستیم تا با ذخیره سازی روزانه ۷۰۰ تن شیر نگرانی بابت تأمین شیر استان نداشته باشیم.

این مسئول با اشاره به اینکه تا به امروز به شدت در حوزه نهاده‌های دامی محتاج خارج از کشور بودیم، اضافه کرد: قرارگاه کشاورزی دانش بنیان راه‌اندازی شده تا ساز و کار تأمین نهاده‌های دامی از داخل طراحی شود.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم تا به جای کاشت محصولات غیر استراتژیک و کم استفاده به سمت کاشت محصولات استراتژیکی همچون یونجه و … حرکت کنیم تا نیاز استان و کشور را تأمین نمائیم.

افلاطونی در پایان با بیان اینکه در حوزه نظارت و بازرسی بحث نظارت هوشمند به طور جدی در دستور کار است و امیدواریم از طریق دستگاه‌های پوز هوشمند این نظارت اتفاق بیفتد، گفت: علاوه بر نظارت عمومی و عامی که توسط گروه‌های نظارتی برای همه کالاها در استان انجام می‌شود سه اکیپ خاص فقط مختص نانوایی تعیین شده تا نظارت کاملی بر روی نانوایی داشته باشند.

کد خبر 5490232

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 7 =