۶۶ هزار پرونده قضایی در کرمان به سازش ختم شد

کرمان - معاون توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان کرمان گفت: با تلاش صورت گرفته ۶۶ هزار پرونده قضایی در کرمان به سازش ختم شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، معاون توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان کرمان گفت: طی یکسال اخیر ۲۰۳ هزار و ۶۱۱ پرونده به شوراهای حل اختلاف استان کرمان وارد و ۲۰۳ هزار و ۶۸۴ پرونده مختومه شده که از این تعداد ۶۶ هزار و ۷۰ پرونده با سازش خاتمه یافته است.

مهدی تقی زاده در نشست با مدیر و کارشناسان روابط عمومی دادگستری و شوراهای حل اختلاف استان به منظور پاسداشت فعالیت‌های مجموعه روابط عمومی افزود: روابط عمومی دادگستری استان کرمان در توسعه فرهنگ صلح و سازش و نیز انعکاس اقدامات انجام شده در این حوزه همراه و همگام با معاونت توسعه حل اختلاف است.

وی کار در جهت جلب رضایت خداوند را مورد تاکید قرار داد و اظهارداشت: حوزه روابط عمومی گسترده و تخصصی است و تلاش در این حوزه برای کسب رضایت خداوند اجری مثال زدنی به دنبال خواهد داشت.

معاون توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان کرمان به ارزیابی انجام شده از عملکرد روابط عمومی‌های شوراهای حل اختلاف در سال گذشته براساس ۱۰ شاخص پیش بینی شده اشاره کرد و ادامه داد: استان کرمان در این راستا در گروه دوم قرار گرفته و جز استان‌های برتر در اجرای شاخص‌های پیش بینی شده، به شمار می‌رود.

تقی زاده یادآور شد: در پی هماهنگی و تعامل بین شوراهای حل اختلاف و روابط عمومی‌ها می‌توان ضمن توسعه فرهنگ صلح و سازش، از ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضائی کاست که این مهم از اولویت‌های قوه قضائیه نیز به شمار می‌رود.

مدیر رسانه و روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان نیز گفت: توسعه فرهنگ صلح و سازش و انعکاس اقدامات انجام شده در این حوزه به منظور کاهش ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضائی از اولویت‌های مورد نظر به شمار می‌رود.

حمزه امیرمحمدی، تحقق صلح و سازش در پرونده‌ها و کاهش اطاله دادرسی را از اولویت‌های قوه قضائیه برشمرد و ادامه داد: در حوزه اطلاع رسانی قضائی باید بر مبنای وحدت رویه به سوی اهداف پیش بینی شده گام برداشت.

کد خبر 5500124

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 6 =