شهرداری به تکالیف خود در رابطه با تامین پارکینگ تهران اقدام کند

عضو شورای شهر تهران گفت: از شهرداری تقاضا دارم پیش از آنکه تهران با چالش زیست‌پذیری مضاعف مواجه شود، به استناد تکلیف مندرج برنامه روشن و مشخصی را جهت احداث پارکینگ‌های محله‌ای عملیاتی کند.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا شمس احسان عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور هفتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران درباره کسر پارکینگ و اخذ عوارض تأمین در شهر تهران، گفت: طی سال‌های اخیر کسری پارکینگ در شهر تهران به معضلی غیرقابل انکار تبدیل و موجب نارضایتی شهروندان و بروز مسائل اجتماعی و فرهنگی شده است.

وی ادامه داد: این کسری پارکینگ نه فقط در مقاصد سفر از جمله مراکز تجاری، اداری و فرهنگی بلکه در مبدا و بافت‌های مسکونی نیز به وضوح قابل رصد و مشاهده است.

شمس احسان گفت: طبق مفاد طرح جامع، طرح تفصیلی و مصوبات شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری مسئولیت مستقیم در حوزه پارکینگ عمومی و محله‌ای را به عهده دارد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در بافت‌های فرسوده شهری به منظور پیش‌بینی مشوق‌هایی جهت ترغیب مالکان و سرمایه گذاران به نوسازی بافت، تأمین پارکینگ با ضرایبی به ازای هر واحد مسکونی ملاک عمل بوده گفت: در صورت عدم چاره اندیشی و اتخاذ تدابیر عملیاتی لازم، کمبود پارکینگ منجر به تشدید مشکل کمبود در معابر کم عرض و پر تراکم بافت فرسوده شود.

وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر تهران در ادوار پیشین در قالب مصوبات متعددی در رابطه با این پارکینگ‌ها چاره اندیشیده بود و به صراحت در تبصره‌های بودجه نیز به عنوان تکلیف شهرداری تهران لحاظ شده به‌گونه‌ای که در بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری تهران به موضوع ۱۰۰ درصدی منابع حاصل از عوارض تأمین پارکینگ به موضوع احداث پارکینگ مرحله‌ای تاکید کرده است.

شمس‌احسان گفت: از شهردار تهران تقاضا دارم پیش از آنکه تهران با چالش زیست‌پذیری مضاعف مواجه شود، به استناد تکلیف مندرج در طرح‌های توسعه شهری و مصوبات شورا، برنامه روشن و مشخصی را جهت احداث پارکینگ‌های محله‌ای در شعاع ۲۵۰ متری املاک فاقد پارکینگ با اولویت بافت‌های فرسوده و زمینه سازی جهت انتقال سند تفکیکی آنها به مالکین واحدهای فاقد پارکینگ تدوین و عملیاتی کند.

کد خبر 5525332

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha