امنیت خوبی در شهرستان دشتی حکم فرما است

بوشهر- رئیس دادگستری شهرستان دشتی گفت: با همت و تلاش دادستان و مرجع انتظامی شهرستان و اعضای شورای تأمین، این شهرستان از امنیت بالایی برخوردار است.

محمد رضا باز هوایی در حاشیه نشست با مسئولان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک هفته قوه قضائیه اظهار داشت: قوه قضائیه به عنوان یکی از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی نقشی بی بدیل در پاسداری از ارزش‌ها کرامت انسانی و آزادی‌های مشروع ایفا نموده است و در راستای اجرای عدالت پیش از چهار دهه گذشته یاران بسیاری را تقدیم انقلاب و تحقق حکومت عادلانه اسلامی نموده است که شهادت مظلومانه آیت الله شهید دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانش گواهی روشن بر این مدعا است.

رئیس دادگستری شهرستان دشتی افزود: احیای حقوق عامه از وظایف قوه قضائیه است و اگر مرجع قضائی و دادستان‌ها متوجه شدند، حقوق عامه در حال تضییع است باید وارد کار شوند و از حق مردم دفاع کنند.

بازهوایی ادامه داد: مصادیق حقوق عامه محیط زیست و منابع طبیعی، تغییر کاربری اراضی کشاورزی، واگذاری غیر دقیق و غیر کارشناسی بنگاه‌های تولیدی به افراد ناصالح و ناتوان است.

وی تصریح کرد: تکریم ارباب رجوع، کاهش اطاله دادرسی، دسترسی آسان مردم به دستگاه قضا تلاش برای آگاهی و اطلاعات قضای مردم، حضور مستمر و مواجه مستقیم با مردم بهره گیری و کمک و اطلاعات مردمی در مسائلی نظیر مبارزه با فساد، لزوم نگاه کارشناسی برای شناخت بسترهای فساد زا و مقابله با آن، ارتفاع سلامت دستگاه قضائی و مبارزه با فساد رویکرد فناورانه و گسترش دادرسی الکترونیک و سامانه‌های مختلف برای تسهیل دسترسی مردم به عدالت، جلوگیری از تعطیلی بنگاه‌ها و واحدهای تولیدی با همکاری دولت، اتقان و استحکام آرا قضائی، بررسی و تعیین تکلیف پرونده‌های مسن و معوق و استفاده از پایند الکتریکی برای زندانیان کم خطر از اقدامات دستگاهی قضائی است.

باز هوایی ادامه داد: دستگاه قضائی ضمن حفظ استقلال در مباحث مربوط به شورای حفظ حقوق بیت المال و صیانت از اراضی ملی و مباحث مربوط به تعزیرات حکومتی و به طور کلی مبارزه با فساد با دولت تعامل خوبی دارد.

وی در خصوص امنیت شهرستان نیز گفت: با همت و تلاش دادستان و مرجع انتظامی شهرستان و اعضای شورای تأمین از امنیت بالایی برخوردار است.

باز هوایی تصریح کرد: در سه ماهه اول سال جاری سه هزار و ۵۹۴ فقره پرونده ورودی داشته‌ایم که از این تعداد سه هزار و ۲۱۷ پرونده مختومه شده است.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته جهت رفع اطاله دادرسی و رسیدگی سریع‌تر به پرونده‌های قضائی تعداد شعب حقوقی و شعب دادسرا را افزایش دادیم و ماحصل این تلاش رفع اطاله دادرسی به عنوان یکی از عوامل طولانی شدن دادرسی‌ها مرتفع شد.

باز هوایی خاطر نشان کرد: در سال گذشته در زمینه شورای حل اختلاف تعداد دو هزار و ۴۲۴ فقره پرونده رسیدگی شده که دو هزار و ۵۰۲ فقره پرونده مختومه گردیده است که از این تعداد ۱۹۹ پرونده حقوقی و ۹۳ کیفری منجر به سازی شده است که این آمار خوبی است اما جهت تحقق اهداف شوراهای حل اختلاف تلاش بیشتری صورت بگیرد.

کد خبر 5526055

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha