بیش از ۷۰ درصد شبکه آب خرمشهر بهسازی می‌شود

خرمشهر- سرپرست آبفای خرمشهر از آغاز بهسازی بیش از ۷۰ درصد از شبکه آب آشامیدنی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین عبیداوی بعد از ظهر امروز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: بالای ۶۰ درصد شبکه آب شهرستان خرمشهر فرسوده است و اگر فشار شبکه بیشتر شود باعث شکستگی خواهد شد؛ بنابراین با توجه به اینکه در تابستان مجبور به اضافه فشار شبکه و افزایش تولید هستیم در نتیجه شکستگی هم بیشتر شده است.

وی به ارائه راهکار برای کاهش شکستگی‌ها در شبکه آب شهرستان خرمشهر پرداخت و افزود: نخستین راه استفاده حداکثری از توان انسانی برای اصلاح شبکه است که در این مرحله توان اداره بسیج و چند گروه به کار گرفته شد و موفق به کاهش چشم گیر میزان شکستگی‌ها در پی اجرای این طرح شدیم.

بنا به گفته سرپرست آبفای خرمشهر، میزان شکستگی‌ها در شبکه آب شهرستان خرمشهر یک هزار ۸۰ مورد در این شهرستان بود که این تعداد هم اکنون به کمتر از ۲۰۰ مورد رسیده است.

وی از آغاز جایگزینی شبکه جدید آب به عنوان راهکار دوم برای کاهش شکستگی‌ها در شبکه آب شهرستان خرمشهر خبر داد و افزود: ۱۲ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات آبفای خوزستان جذب شده و کار جایگزینی شبکه جدید آب در بخشی از محرزی، سرحانیه و عباره آغاز و پیمانکار مشغول به کار شده است.

عبیداوی همچنین آغاز مرحله دوم این عملیات را منوط به جذب اعتبار و انجام مرحله مناقصه دانست و توضیح داد: در سفر اخیر رئیس جمهور ۱۵۰ میلیارد تومان برای اصلاح شبکه آب خرمشهر در نظر گرفته شد که اگر مناقصه برگزار شود، عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

وی در ادامه حجم آب ذخیره در خرمشهر ۶۰ هزار مترمکعب و نیاز آبی منطقه را دو برابر میزان آب ذخیره اعلام کرد و افزود: این مشکل قرار است در دو ماه آینده با بازسازی مخزن ذخیره آب این شهرستان و اجرای طرح جامع خرمشهر برطرف شود.

بنا به گفته‌های سرپرست آبفای خرمشهر، طرح آبرسانی غدیر نیز ۸۰ درصد نیاز آبی خرمشهر را تأمین می‌کند که با اجرای طرح جامع توسط سازمان آب و برق استان خوزستان که قرار است تا پایان مردادماه سال جاری دو رودخانه دز و کرخه را بهم وصل کند، همه سهمیه آب شهرستان خرمشهر از غدیر تأمین خواهد شد.

عبیداوی به بازسازی تأسیسات غرب کارون و تأسیسات منصوری و اجرای لوله ۱۹ کیلومتر از آب غدیر به عنوان اقدامات انجام شده برای رفع مشکل آب غرب کارون اشاره کرد و گفت: این طرح با ۲۶ میلیارد اجرا می‌شود و قرار است در قالب این پروژه لوله گذاری انجام و یک هزار ۵۰۰ ظرفیت آب به شبکه آب شهرستان خرمشهر اضافه می‌شود.

کد خبر 5529765

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha