مدودف: سیاست آمریکا با جنگ های خونین گره خورده است

نایب رئیس شورای امنیت روسیه اعلام کرد که کشوری که تاریخش سراسر جنگ، خونریزی و کشتار غیرنظامیان است، نمی تواند محاکمه ای نمایشی برای روسیه به بهانه عملیات نظامی اش در اوکراین راه بیندازد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، «دیمیتری مدودف» نایب رئیس شورای امنیت روسیه اعلام کرد که قرار است یک محاکمه نمایشی برضد روسیه توسط کسانی ترتیب داده شود که به مصونیت خود از مجازات معتقدند، اما این سگ‌های جنگی می‌دانند که موفق نخواهند شد، بنابراین با «پارس کردن‌های نفرت انگیز» وارد صحنه می‌شوند.

مدودف در این باره با انتشار پیامی در کانال تلگرامی خود گفت: چه کسی قرار است یک دادگاه نمایشی برای ما ترتیب دهد؟ کسانی که مردم را می کشند و بدون مجازات مرتکب جنایات جنگی می‌شوند، اما در ساختارهای بین المللی که توسط خودشان تأمین مالی می‌شود، به طور واقعی محکوم نمی‌شوند؟ کسانی که قاطعانه به انحصار و مصونیت آنها اعتقاد دارند؟ کسانی که معتقدند حق قضاوت درباره دیگران را دارند، اما خارج از صلاحیت هر دادگاهی هستند.

وی با یادآور شدن جنگ‌های بی‌معنای دور از قلمرویی که آمریکا با بی قانونی محض و بدون توجه به جامعه جهانی به راه انداخت، ادامه داد: فاجعه بار بودن پیامدهای چنین تهاجماتی برای ویتنام و کره، یوگسلاوی و عراق، کوبا، افغانستان و سوریه به خوبی شناخته شده است - این لیست طولانی است و دائماً به روز می‌شود.

مدودف افزود: چنین چیزی در قبال روسیه کارگر نخواهد افتاد.

نایب رئیس شورای امنیت روسیه افزود: در سخنرانی در مجمع بین المللی حقوق در سن پترزبورگ، هرگونه تلاش برای ایجاد محکمه یا دادگاهی برای به اصطلاح تحقیق درباره اقدامات روسیه را احمقانه خواندم. این پیشنهادات نه تنها از نظر قانونی فاقد اعتبار هستند، بلکه ایده مجازات کشوری که بیشترین پتانسیل هسته‌ای را دارد، به خودی خود پوچ است و به طور بالقوه موجودیت بشر را تهدید می‌کند.

وی همچنین گفت: تمام تاریخ آمریکا، که از زمان تسخیر و تسلط بر سرخ پوستان شروع می‌شود، مملو از جنگ‌های خونین نابودگری و کشتار وحشیانه غیرنظامیان است. این مسئله به سبک جمعی سیاست آمریکا تبدیل شده است.

مدودف یادآور شد که در طول جنگ جهانی دوم، آمریکا به این ترتیب هیروشیما و ناکازاکی را فقط برای توجیه هزینه‌های هنگفت هسته‌ای «پروژه منهتن»، نابود کرد.

کد خبر 5532431

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha