۱۹ دی ۱۴۰۱، ۵:۱۰

مدیر حوزه های علمیه:

جهاد سازندگی نباید حذف می شد/ شاهد بی سابقه ترین جنگ ترکیبی هستیم

جهاد سازندگی نباید حذف می شد/ شاهد بی سابقه ترین جنگ ترکیبی هستیم

قم- مدیر حوزه های علمیه گفت: حرکت های جهاد سازندگی برای مناطق محروم تحول آفرین بوده و معتقدیم این نهاد نباید حذف می شد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی رضا اعرافی شامگاه یکشنبه در مراسم معرفی کتاب دوباره فردوس در قم اظهار داشت: هنر بزرگ انقلاب اسلامی و اندیشه متعالی امامین انقلاب این بوده که توانستند نظریه‌ای در باب نظام اسلامی ارائه کنند که در آن دوگانگی‌ها حل شود که یکی از این دوگانگی‌ها اسلام و تشییع است که برخی از مدعیان ولایت در این عرصه ضربه‌های زدند و از طرفی روشنفکرانی چنان امت را تعریف می‌کنند که تشییع در آن جایگاهی ندارد و از اصول تشییع خبری نیست.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: انقلاب اسلامی و تئوری امام و رهبری کوچک‌ترین مقدار از مبانی اهل بیت و قرآن و تشییع کوتاه نمی‌آید و اندیشه‌ای بسیار والا است که جاذبه‌هایی برای بسیاری از ملت‌ها دارد.

امام جمعه قم ابراز داشت: دوگانگی ملیت و اسلام نیز در جمهوری اسلامی حل شده و کسانی اسلام را به گونه‌ای معنا می‌کنند که حب وطن در آن جای ندارد که آنان به انحراف کشیده شدند و هم افزایی ایران و اسلام در اندیشه‌های امام و نظام جمهوری اسلامی وجود دارد.

وی گفت: یکی از دوگانگی‌هایی که اوایل انقلاب مطرح شد دوگانه نظام و انقلاب است و برخی‌ها روح انقلابی و جهادی را با کشورداری در تضاد می‌دانستند و می‌گفتند انقلاب ما به نظام ختم شده و دیگر داستان انقلاب تمام شده است و این تئوری در آن سال‌ها وجود داشت که می‌گفتند عصر انقلاب به پایان رسیده است.

آیت الله اعرافی ابراز داشت: عده‌ای نیز می‌گفتند ما انقلابی هستیم و اصل انقلاب است و نباید زیر بار نظم و نظام رفت و این امر نیز انحراف بوده است.

مدیر حوزه‌های علمیه بیان داشت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم به چندین اصل اشاره کردند که ما ضمن آنکه یک نظام هستیم و به قوانین باید پایبند باشیم، اما انقلابی هستیم و روح جهادی در کشور در ساحت‌های جهانی باید زنده باشد که این امر پیشران و تحول آفرین است.

امام جمعه قم با بیان اینکه امروز در اوج جنگ ترکیبی قرار داریم که در طول تاریخ ایران بی سابقه بوده است افزود: بی حرمتی‌های اخیر با حضور به موقع مردم قم و ایران همانند سال ۵۶ اینگونه واکنش مردم و طلاب را به دنبال داشته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه جهاد سازندگی نمی‌بایست حذف می‌شد ابراز داشت: حرکت جهاد سازندگی تحولی در کشور و شوری در روستاها و مناطق محروم ایجاد کرد و وقتی به جنگ رسیدیم در عرصه دفاع مقدس ورود پیدا کرده و خدمات بسیاری ارائه دادند.

آیت الله اعرافی ادامه داد: جهاد سازندگی باید احیا شود، کمیته انقلاب را هم حذف کردند و حتی بسیج را هم می‌خواستند از میان بردارند.

وی با بیان اینکه روح کارهای جهادی، با حضور رهبر معظم انقلاب در فردوس و طبس آغاز شد افزود: رهبر معظم انقلاب و علمای دیگر جبهه مردمی را برای خدمت رسانی به آسیب دیدگان این حوادث بسیج کردند.

وی گفت: روحانیت در عرصه تولید علم، ایجاد نهضت‌ها و ارائه خدمات اجتماعی به مردم نقش داشته است.

امام جمعه قم افزود: حوزه باید در عرصه کرونا حضور پیدا می‌کرد و معتقد بودیم که این امر در راستای مأموریت‌های حوزه باید انجام شود.

وی با بیان اینکه شیخ عبدالکریم حائری مؤسس حوزه همواره در عرصه خدمت رسانی به مردم پیشگام بود افزود: رسالت حوزه در عرصه اجتماعی، امدادی و مردمی مهم است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب از نوجوانی تا کنون در عرصه جهاد حضور داشتند و هجمه امروز دشمنان به این نماد جهاد برای آن است که او در همه جا پیشگام و راهبر است که نمونه کوچک آن در زلزله فردوس است.

وی عنوان داشت: در همین ایام فاطمیه بیش از هفت هزار نفر از طلاب وارد جهاد تبیین شدند و به روستاها و مناطق محروم رفتند.

آیت الله اعرافی اضافه کرد: امروز نیازمند جهاد تبیین در راستای تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی هستیم و جهاد دیگر نیز پای کار حل مشکلات است.

کد خبر 5677197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha