معاونان فرهنگی بازوهای توانمند دانشگاه آزاد در جهاد تبیین هستند

نشست هم‌اندیشی معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای ویژه و سطح یک دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، نشست هم‌اندیشی معاونان فرهنگی و دانشجویی واحدهای ویژه و سطح یک دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر فرزاد جهان‌بین معاون فرهنگی و دانشجویی و دکتر داریوش جاوید معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

اساتید در تشکل های دانشجویی و شبکه‌سازی نقش پررنگی دارند

جهان‌بین در این نشست با تأکید بر اهمیت اقطاب اثرگذار در فعالیت های فرهنگی دانشگاه، گفت: نقش اقطاب اثرگذار مانند معلم، استاد، مدیریت، خانواده و محیط‌های رفاقتی جامعه بسیار برجسته است و باید به آن توجه ویژه داشت.

وی با بیان اینکه لازم است ارتباط مستقیم و رودررو با دانشجویان در محیط دانشگاه افزایش یابد، اظهار داشت: اگر این ارتباط صورت نگیرد و مدیریت نشود، ممکن است باعث به وجود آمدن یک فضای دوقطبی شود که البته مطلوب نخواهد بود. در این زمینه اساتید بیشترین ارتباط را با دانشجویان دارند و قطعاً تأثیری دوچندان در برقراری این ارتباط خواهند داشت.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: لازم است با اتخاذ سیاست های درست، از دانشجویان هوادارانی واقعی برای انقلاب اسلامی و دین بسازیم. دانشگاه آزاد اسلامی دارای یک میلیون و ۲۵۰ هزار دانشجوست که همین امر مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی را مضاعف می کند. در این زمینه بیشترین نقش را اساتید دانشگاه برعهده دارند و لازم است واحدهای دانشگاهی تمام تلاش خود را در توان‌افزایی اساتید و اعضای هیأت علمی به کار ببرند.

وی با بیان اینکه پس از هوادارسازی، دو موضوع «عنصر» و «عضو» از اهمیت بسزایی برخوردار است، گفت: در این زمینه نیز اساتید، تشکل های دانشجویی و شبکه‌سازی نقش پررنگی دارند.

جهان‌بین همچنین بر لزوم کاهش تصدی‌گری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی، برگزاری جشنواره های امامت و مهدویت، برگزاری جلسات تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی، برگزاری شوراهای تعامل خانواده و دانشگاه، برگزاری جلسات فکری و... تأکید کرد.

معاونان فرهنگی بازوهای توانمند دانشگاه در جهاد تبیین هستند

در ادامه این نشست، دکتر جاوید معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اهمیت جهاد تبیین در دانشگاه، گفت: معاونان فرهنگی بازوهای توانمند دانشگاه در جهاد تبیین هستند و باید در این زمینه تلاش حداکثری داشته باشند.

وی با اشاره به چالش های دانشگاه آزاد اسلامی در چند سال گذشته گفت: شیوع کرونا، کاهش هرم جمعیت جوان، افزایش مراکز آموزش عالی، پرداخت ۱۲۰۰ میلیارد تومان به بازنشستگان و بازخرید شدگان دانشگاه و... ازجمله چالش های دانشگاه آزاد اسلامی بود که دکتر طهرانچی با اتخاذ سیاست ها و تدابیر لازم توانست دانشگاه را در مسیر اعتلا و موفقیت نگه دارد. امروز با گذار از چالش های یادشده، در دانشگاه شرایط مناسبی برقرار است.

جاوید ادامه داد: حقوق کارکنان و اعضای هیأت علمی در چند سال اخیر با شیب قابل قبولی افزایش داشته است. در تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سامانه های یکپارچه‌ای ازجمله آموزشیار و پژوهشیار راه‌اندازی شده که در یکپارچه شدن امور دانشگاه تأثیر بسزایی داشته است. در حال حاضر هیچ توسعه کمی در دانشگاه نداریم و تمام تمرکز بر توسعه کیفیت و افزایش امور رفاهی کارکنان است.

معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اهمیت درآمدزایی غیرشهریه‌ای در دانشگاه، گفت: حوزه فرهنگی اگر درآمدزایی برای خود ایجاد کند، می تواند تمام آن را در حوزه مربوط به خود هزینه کند.

در ادامه این نشست، جلسه پرسش و پاسخ با حضور معاونان فرهنگی و دانشجویی برگزار شد.

همچنین قرار است در این نشست سه روزه جلسات پرسش و پاسخ با حضور رئیس مرکز حراست دانشگاه، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی، مدیرکل دانشجویی، مدیرکل تشکل های اسلامی، رئیس مرکز ورزش و تربیت‌بدنی، رئیس مرکز فرهنگی دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی و رئیس باشگاه رشد استعدادهای هنری و ادبی جوان برگزار شد.

همچنین در روز دوم برگزاری این نشست، کمیسیون های فرهنگی اجتماعی، امور دانشجویی، تشکل های اسلامی، ورزش و تربیت‌بدنی، نظارت و ارزشیابی برگزار خواهد شد.

کد خبر 5692624

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۱۱:۴۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
   0 0
   آخرش از این جلسات فرمالیته چی درمیاد ؟ هیچی جز حق جلسه !
  • IR ۱۱:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
   0 0
   کافیه این گفتاردرمانی برید ببینید واحدهای دانشگاه آزاد چه وضعیت فرهنگی داره ؟ 5یا 6 نفر جمع میشن و عکس میندازن میگن کارفرهنگی کردیم اونوقت دانشجویان پسر و دختر بدون حجاب کلی صفا میکنند و خراست هم تماشاچی ! ببینید این سوهانک افتضاحه.
  • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
   0 0
   کار به کجا کشیده که معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اهمیت درآمدزایی غیرشهریه‌ای در دانشگاه، گفته: حوزه فرهنگی اگر درآمدزایی برای خود ایجاد کند، می تواند تمام آن را در حوزه مربوط به خود هزینه کند. آخه از کار فرهنگی در دانشگاه باید انتظار درآمدزایی داشته باشیم ؟
  • IR ۰۶:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۸
   0 11
   دانشگاه آزاد اسلامی حیاط خلوت مدیران بازنشسته دولتی و سیاسیون و رفقای بیکار. دانشگاه آزاد اسلامی سکوی پرتاب مدیران وارداتی به پستهای مدیریتی در دولت و مجلس !
  • سمنانی IR ۱۴:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۸
   0 0
   طی چند سال گذشته کلی فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی ( تحت ریاست سابق طهرانچی) در دانشگاه آزاد استخدام و مسئولیتهای مدیریتی گرفته اند