پارک ملی دریاچه ارومیه تعیین حریم می شود

ارومیه - نخستین بار پس از ۴۷ سال در خصوص تدقیق و تعیین حریم و مرز پارک ملی دریاچه ارومیه اقدامی عملی و اجرایی صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه تدقیق و تعیین تکلیف حریم و مرز پارک ملی دریاچه ارومیه با مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان، نمایندگان و کارشناسان سازمان آب منطقه‌ای و سایر ادارات و دستگاه‌های مرتبط در اداره کل حفاظت محیط زیست استان برگزار شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی ظهر شنبه در این جلسه با مهم و ضروری برشمردن این اقدام گفت: حفاظت از پارک ملی دریاچه ارومیه با تعیین مرز و حریم آن به شکل دقیق‌تر و بهینه‌تر موجب حفاظت مؤثر تر از اراضی ملی واقع در این پارک ملی خواهد شد و مسیر انجام عملیات حدنگاری اراضی را در این محدوده تسهیل می‌کند.

سعید شهند با اشاره به مواد قانونی موجود در این زمینه افزود: مستند قانونی این اقدام بند ج ماده ۲ قانون اراضی اراضی مستحداث و ساحلی مصوب سال ۱۳۵۴ است که در آن عرض حریم دریاچه ارومیه ۶۰ متر از آخرین نقطه پیشرفتگی آب در سال ۱۳۵۳ تعریف شده است و سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور (اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان) مکلف است حریم دریاچه ارومیه را بر این اساس شناسایی، تعیین و میله گذاری کند.

کد خبر 5700348

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha