۲۸ اسفند ۱۴۰۱، ۱۲:۱۱

مصوبات مجمع فدراسیون فوتبال؛

از منتفی شدن عزل رئیس توسط هیات رئیسه تا معرفی کمیته حسابرسی

از منتفی شدن عزل رئیس توسط هیات رئیسه تا معرفی کمیته حسابرسی

مجمع فدراسیون فوتبال چند ماده از اساسنامه این فدراسیون را اصلاح کرد که یکی از این اصلاحات منتفی شدن عزل رئیس توسط اعضای هیات رئیسه است. این اختیار با شرایط خاص به اعضای مجمع واگذار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجمع عمومی فوق العاده فدراسیون فوتبال امروز یکشنبه و در روزهای منتهی به سال ۱۴۰۲ برگزار شد. یکی از دستورات جلسه امروز اصلاح چند ماده از اساسنامه بود.

طبق اعلام هدایت الله ممبینی دبیر کل فدراسیون، ۸۱ عضو مجمع در جلسه امروز که بخشی از آن به صورت اینترنتی و بخشی از آن به صورت حضوری با اعضای هیات رئیسه برگزار شد، شرکت داشتند.

از منتفی شدن عزل رئیس توسط هیات رئیسه تا معرفی کمیته حسابرسی

اصلاحات اساسنامه فدراسیون به این ترتیب است:

بند ۱ ماده ۲۸ اساسنامه: پیشنهاد عزل و برکناری رئیس و اعضای هیات رئیسه فدراسیون باید مبنی بر پیشنهاد حداقل دو پنجم اعضای مجمع باشد. این پیشنهاد با ۷۷ رای مثبت، رای آورد و عزل رئیس و اعضای هیات رئیسه نیازمند پیشنهاد حداقل دو پنجم اعضای مجمع است.

بند ۲ ماده ۳۷ اساسنامه: پیشنهاد عزل رئیس و اعضای هیات رئیسه صرفاً در اختیار مجمع عمومی باشد و به رای گذاشته شود. (تصویب با ۷۶ رای مثبت). این عزل قبلاً در اختیار هیات رئیسه بود..

بند ۴ ماده ۳۷: رای گیری برای عزل رئیس و هیات رئیسه باید مکتوب و مخفی باشد و حداقل بیش از ۵۰ درصد آرای مثبت اعضای مجمع را داشته باشد. (تصویب با ۷۶ رای مثبت) پیش از این موافقت اکثریت دو سوم اعضای مجمع لازم بود که این بند به موافقت بیش از ۵۰ درصد تغییر یافت.

بند ۷ ماده ۳۳: به این بند یک تبصره اضافه شد. بر این اساس رئیس هیات فوتبال یک استان یا مدیرعامل یک باشگاه که در هیات رئیسه فدراسیون فوتبال است، پس از برکناری یا استعفا از سمت خود در هیات یا باشگاه، از هیات رئیسه عزل بشود. این مصوبه که با ۶۸ رای به تصویب اعضای مجمع رسید، از دور بعدی هیات رئیسه قابل اجرا است.

به گزارش خبرنگار مهر، در مجمع امروز همچنین اعضای جدید کمیته حسابرسی به شرح زیر مشخص شدند:

احسان رحمانی نیا؛ رئیس کمیته حسابرسی با ۷۰ رای
سعید برزگر؛ معاون کمیته حسابرسی با ۷۰ رای
علیرضا براتی؛ عضو کمیته حسابرسی با ۷۰ رای

کد خبر 5736827

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha