حسن عباسي سخنران پيش از خطبه هاي نماز جمعه تهران با اشاره به اينكه دكترين امام راحل ؛ ولايت فقيه است گفت : حضرت امام در شرايطي دكترين ولايت فقيه را به اوج خود رساند كه جهان در دو قطب شرق و غرب بود و اومانيسم يا انسان محوري مطرح بود.

به گزارش خبرگزاري مهر، حسن عباسي رييس مركز دكترينال امنيت بدون مرز به عنوان سخنران پيش از خطبه هاي نماز جمعه اين هفته تهران بااشاره به اينكه برخلاف تصور عمومي ، انقلاب اسلامي با امام راحل  و در15 خرداد 42 آغاز نشد گفت: نقطه آغاز انقلاب اسلامي عدم تحقق غدير و پياه نشدن قرآن بود. 
وي با اشاره به اينكه در شرايط غيبت كبراي امام عصر(عج )؛ پس از چهار نايب اول تا به امروز61 زعيم ؛ هدايت شيعه و جريان مرجعيت شيعه را ادامه داده اند گفت: امروز ما در زعامت نفر شصت و يكم هستيم و تابعيت ما نسبت به مقام رهبري تابعيت زعيم شصت و يكم است. 
وي با اشاره به اينكه امام راحل به عنوان زعيم شصتم شيعه موفق شدند كه حق از دست رفته بشريت در غدير و عدم تحقق غدير را به نيابت از امام معصوم محقق كند گفت: هيچگاه ارزش عملكرد 59 زعيم اول از ارزش عملكرد امام راحل در پيروزي انقلاب اسلامي كمتر نبوده است. 
وي متذكرشد: مساله ؛ تفاوت نهضت اين بزرگان است كه نهضت برخي از زعما آشكار و برخي نيزپنهان بوده است. 
عباسي از آيت الله العظمي  بروجردي به عنوان زعيم پنجاه و نهم نام برد و گفت : نهضت فرهنگي و علمي ايشان شرايطي را به وجود آورد كه در محيطي آرام 760 چهره كليدي را تربيت كرد و امام راحل آنچه را كه آيت الله العظمي بروجردي در سطح حوزه هاي  علميه بسط داده بودند ؛ نهضت را جلو بردند.
وي افزود: امام راحل به عنوان نفر شصتم در پانزده خرداد و پانزده سال بعد در 22 بهمن 57 موفق شد آنچه را كه در غدير سلب شده بود به نتيجه برساند. 
وي با اشاره به اينكه دكترين امام راحل ؛ ولايت فقيه است گفت : حضرت امام در شرايطي دكترين ولايت فقيه را به اوج خود رساند كه جهان در دو قطب شرق و غرب بود و اومانيسم يا انسان محوري مطرح بود. 
رييس مركز دكترينال امنيت بدون مرزاظهارداشت : نخستين حركت امام در دكترين خود ؛ خدامحوري و تعريف شدن انسان در خدا بود. 
عباسي گفت : هنر بزرگ امام راحل به تعبير مقام معظم رهبري اين بود كه دين را به عرصه عمومي آورد و به جاي پذيرش ايسم هاي  مختلف ؛ پذيرش ماهيتي به نام دين را مطرح كردند .
وي تاكيد برجنبش نرم افزاري را هنر بزرگ مقام معظم رهبري كه به موازات هنر بزرگ امام راحل كه همان به عرصه آوردن دين بود؛ عنوان كرد وبا بيان اينكه در بيست و پنجمين سالگرد انقلاب اسلامي حركت به سوي نظام سازي را شروع مي كنيم ؛ خدامحوري ؛ تعالي ؛ سعادت و تعاون را از جمله نمادهاي آن عنوان كرد. 
         

 

کد خبر 57473

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =