۲۱ تیر ۱۴۰۳، ۱۰:۳۶

۱۸۰ میلیارد تومان پاداش صرفه‌جویی ۸.۵ میلیون مشترک خانگی

۱۸۰ میلیارد تومان پاداش صرفه‌جویی ۸.۵ میلیون مشترک خانگی

سخنگوی صنعت برق گفت: تاکنون ۸.۵ میلیون مشترک برق که مصرف برق خود را نسبت به دوره مشابه پارسال کاهش دادند مشمول دریافت پاداش صرفه جویی شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق گفت: تاکنون ۳۴ درصد از مشترکان (۸.۵ میلیون مشترک برق) که مصرف برق خود را نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش دادند مشمول دریافت پاداش صرفه جویی شدند.

وی ادامه داد: امسال با اجرای پویش با انرژی و ارائه جوایز ارزنده از جمله ۳۰۰ خودرو، به مشترکانی که مصارف خود را کاهش دادند نظیر دو سال گذشته پاداش صرفه جویی پرداخت خواهد شد.

رجبی مشهدی با بیان اینکه در طرح امسال مشترکانی که مصرف برق خود را نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داده باشند، مشمول دریافت پاداش صرفه جویی می‌شوند، گفت: بر اساس پایش نهایی صورت گرفته از ۲۵ میلیون قبوض برق قرائت شده، ۳۴ درصد از مشترکان (بیش از ۸ و نیم میلیون مشترک برق) تاکنون دریافت مشمول پاداش شده‌اند.

مدیرعامل توانیر با اشاره به اینکه قرائت قبوض همچنان ادامه دارد، از افزایش مشمولان پاداش صرفه جویی خبر داد و خاطرنشان کرد: در این میان قبوض برق ۹۰۰ هزار مشترک که معادل ۱۱ درصد از مشترکان خانگی می‌شود، کاملاً رایگان شده است.

وی مبلغ پاداش اختصاص یافته به مشترکان را نیز ۱۸۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: مشترکان می‌توانند با تنظیم دمای کولر روی ۲۴ درجه و یا استفاده از دور کند کولرهای آبی، ضمن کاهش مصرف برق، مشمول دریافت پاداش صرفه جویی شوند و در عین حال شانس خود را برای شرکت در مسابقه با انرژی و دریافت میلیون‌ها جایزه نقدی و غیر نقدی به طور تصاعدی افزایش دهند.

مدیرعامل توانیر افزود: در طرح پاداش صرفه جویی، مبلغ پاداش روی قبوض برق اعمال و از هزینه برق مصرفی مشترکان کاسته می‌شود و برخی مشترکان قبض رایگان خواهند داشت.

از ابتدای تابستان تاکنون پنج بار رکورد مصرف برق شکسته شده است

وی همچنین گفت: از ابتدای تابستان تاکنون چهار بار رکورد مصرف برق شکسته شده و روز چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۳ با عبور از مرز ٧٧ هزار و ۵۰۰ مگاوات این اتفاق برای پنجمین بار رخ داد.

رجبی مشهدی ضمن اشاره به ثبت رکورد جدید در مصرف برق کشور ادامه داد: امروز چهارشنبه بیستم تیر ماه میزان تقاضا برای مصرف برق در کشور از مرز ٧٧ هزار و ۵۰۰ مگاوات نیز گذشت.

وی درباره گرمای بی سابقه هوا در نخستین ماه تابستان افزود: به همین علت از ابتدای تابستان تاکنون چهار بار رکورد مصرف برق شکسته شده و امروز با عبور از مرز ٧٧ هزار و ۵۰۰ مگاوات این اتفاق برای پنجمین بار رخ داد.

مدیرعامل توانیر با بیان اینکه اوج مصرف برق سال گذشته در همین روز ٧١ هزار و ۳۶۰ مگاوات بود، گفت: امسال با توجه به تداوم گرما این میزان مصرف افزایش ۸.۶ درصدی مصرف را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد که عدد بسیار بزرگی است.

رجبی مشهدی از مشترکان درخواست کرد: تا با مصرف بهینه برق و انجام راهکارهای ساده به ویژه قرار دادن کولرهای آبی بر روی دور کند و عدم استفاده از وسایل برقی غیرضروری و پرمصرف در ساعات اوج مصرف خادمان خود در صنعت برق کشور را برای تأمین برق پایدار یاری کنند.

کد خبر 6163801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha