جشن به‌پيشواز نوروز در مركز توانبخشي گل‌هاي آسماني گناوه برگزار شد

گناوه – خبرگزاري مهر: با حضور برخي از هنرمندان برجسته استان بوشهر جشن به پيشواز نوروز توسط مركز توانبخشي پسران كم توان ذهني گل‌هاي آسماني گناوه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، جشن به پيشواز نوروز با حضور برخي از هنرمندان برجسته استان بوشهر در مركز توانبخشي پسران كم توان ذهني گلهاي آسماني برگزار شد و برنامه هاي مختلف فرهنگي هنري توسط هنرمندان استان و توان خواهان اين مركز اجراشد.

در اين جشن اعضاي گروه سرود اين مركز سرود بسيار زيباي يا امام رضا (ع) را با مهارت بسيار خواندند كه مورد تشويق شركت كنندگان در جشن قرار گرفتند.

بازيگر نمايش تعزيه اشباح بر درياي پارس (شركت كننده در جشنواره تئاتر فجر) با اجراي چند كار كوتاه طنز توانست موجي از خنده را در ميان اين مددجويان ايجاد كرده و گل لبخند را بر روي لب‌هاي آنها بنشاند، به شكلي كه گاهي آنها نيز همبازي اين بازيگر تئاتر مي شدند و وي با آنها كار تئاتري كوتاهي انجام مي داد.

بازيگر نمايش تعزيه اشباح بر درياي پارس در اين جشن در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: گويا اين مركز داراي يك گروه نمايشي است كه در آن چندين بازيگر كم توان ذهني مركز گلهاي آسماني بازي مي كنند و در جشنواره هايي هم شركت كرده اند.

جهانگير اژدري گفت: در نگاه اول شايد از قيافه آنها اين طور پيش خود مجسم كنيم كه افرادي معلولند، اما در اين بازديد دانستم كه اكثراز آنها داراي استعداد بسيار خوبي در نمايش، سرود و ديگر هنرها هستند و وقتي در كاري هايي كه براي آنها اجرا مي كردم از چند تن ازآنها بازي گرفتم، اين امر نمود عيني پيدا كرد.

عضو انجمن عكاسان ايران و عكاس فيلم تنهاي تنهاي تنها نيز در اين جشن در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: والديني كه داراي فرزندان كم توان ذهني هستند بايد جسارت كنند و زمينه وارد شدن آنها را به اجتماع فراهم كنند و يكي از بهترين مكان هايي كه مي تواند به فرآيند اجتماعي شدن آنها كمك كند، يقينا ورود اين توان خواهان به مركزي چون مركز گلهاي آسماني است.

سيد نواب موسوي گفت: در ميان اين بچه ها استعدادهاي هنري فراواني وجود دارد و برخي از آنها در كار نمايش بسيار موفق بوده و هستند و مجسمه هايي كه با چوب ساخته اند، هم بسيار زيبا بودند و برخي از آنها نيز از صداي خوبي برخوردار بودند كه بايد با آنها كار بيشتري شود.

وی ادامه داد: اگر در ميان آنها علاقمنداني به هنر عكاسي باشد، آماده ام تا يك كلاس عكاسي را براي اين توان خواهان ذهني در اين مركز برگزار كنم و جا دارد كه امكانات سخت افزاري اين مركز مثل رايانه كه در اين زمينه مسئولان مركز با مشكل مواجه اند، توسط مسئولان مرتفع شود.

اين هنرمند بيان داشت: تا جايي كه امكان دارد بايد كمتر اين امور به بخش خصوصي واگذار شود و حالا هم كه اين كار صورت گرفته بايد مسئولان پا به پاي مردم به كمك اين مركز بيايند و نياز هاي آنها را برطرف كنند.

وي افزود: مردم هميشه به اين مراكز كمك مالي به سهم خود مي كنند اما جا دارد كه دولت هم اعتبارات بيشتري به اين مراكز پرداخت كند و بايد بخشي از درآمدهاي نفتي حاصله از منطقه ما را به چنين مراكزي اختصاص دهد.

موسوي در پايان گفت: از تمام مسئولان مركز گل‌هاي آسماني كه ايثارگرانه و با سختي‌هاي فراوان به اين بچه‌ها خدمت مي كنند مثل خانم‌ها حسين پور، حيدري، حاجي پور، نوشادي و تردست و آقايان تاجديني و حسين پور به خاطر دعوت و بازديد از اين مركز و حضور در جشن آنها تشكر مي كنم.

مسئول فني مركز توانبخشي پسران كم توان ذهني گل‌هاي آسماني هم در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: يكي از عناياتي كه خدواند به ما كرده است، خدمت به اين توان خواهان ذهني با همه سختي ها و مشكلات كاري آن است.

صغري حيدري گفت: در اين مركز كلاس هاي ورزشي، مجسمه سازي با چوب، سرود، نمايش، قاليبافي، گوني بافي، شابلن كاري و كارگاه پرورش قارچ ايجاد شده است.

در پايان هدايايي به اين توان خواهان اهدا شد.

گزارش و عكس: حسين غلامي

کد خبر 2021317

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =