مسائل اخلاقی در دید و بازدیدهای نوروزی رعایت شود

ورامین - خبرگزاری مهر: نماینده ولی فقیه در شهرستان و امام جمعه ورامین اظهار داشت: دید و بازدید یک امر عبادی است و باید این دید و بازدیدهای نوروزی به گونه ای باشد که با گناه آمیخته نباشد و مسائل اخلاقی و حجاب در آنها رعایت شود.

آیت الله سید مرتضی محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص پیامهای ایام نوروز افزود: ایام نوروز عیدی اسلامی نیست و یک عید ملی است که چند خوبی دارد به خاطر اینکه مردم به فکر می افتند سروسامانی به زندگی، لباس و خانه خود بدهند و همچنین به دید و بازدید هم بروند و صله رحم انجام دهند که از دستورات اسلام است، البته در کنار این خوبی ها برخی گناه می کنند که نباید این اتفاق بیفتد.

وی بیان داشت: کسانی که تمکن مالی دارند باید به فکر طبقه مستضعف باشند، اکنون خانواده هایی را داریم که فاقد امکانات هستند، ولی آنهایی که تمکن مالی دارند در حد امکان باید به مستمندان کمک کنند.

امام جمعه ورامین ادامه داد: دید و بازدید یک امر عبادی است و باید این دید و بازدیدها به گونه ای باشد که با گناه آمیخته نباشد و مسائل اخلاقی و حجاب در آنها رعایت شود.

وی تصریح کرد: باید از خداوند متعال بخواهیم که سال 92 سالی پر از برکت، رحمت، عافیت، سلامت، امنیت و پر از خوبیها برای جهان اسلام و مسلمانان باشد و رهبر معظم انقلاب و ملت ایران را حفظ کند و دنیای اسلام را بر جهان کفر پیروز بگرداند.

آیت الله محمودی در خصوص عملکرد مسئولان در سال 92 گفت: مسئولان در حد آنچه که بر عهده دارند و می توانند، به مردم خدمت کنند و در زمینه های عمرانی و کمکهای اجتماعی و اقتصادی تا آنجایی که در توانشان است قدم بردارند که هم عبادت و هم مقتدای اخلاق اسلامی و انسانی است و هم ثواب در دنیا و آخرت دارد.

وی اضافه کرد: مسئولان تا آنجا که می توانند هم در انجام وظایفشان و هم در انجام مسائلی که عقب یا بر روی زمین مانده کمک کنند تا آن مسائل اصلاح شود.

سال 92 در تحقق شعار سال کوتاهی نشود

وی در خصوص پیشنهاد برخی صنعتگران به مقام معظم رهبری برای نامگذاری سال 92 به شعار سال 91 یعنی "تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی" بیان داشت: این پیشنهاد خوبی است و قطعاً مقام معظم رهبری از این پیشنهاد استقبال می کنند و انشاءالله اگر سال 91 در تحقق شعار کوتاهی شد در سال آتی این کوتاهی صورت نگیرد و به شعار سال عمل شود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین در رابطه با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال 92 گفت: مردم باید در این انتخابات شرکت کنند چراکه هرچه شرکت کنندگان بیشتر باشند، قدرت و عظمت بیشتر نشان داده می شود؛ مردم سعی کنند طبق مصلحت جامعه و اسلام بهترین را انتخاب کنند و آن را منظور کنند تا انشاءالله آثار خوبی از انتخابات را ببینیم.

کد خبر 2021354

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =