توضیح محیط زیست استان تهران در مورد تناقض در آمار حیات وحش/استفاده از شگرد تغییرتعریف برای توجیه تناقض

به دنبال انتشار خبری با عنوان "ارائه آمار ضد و نقیض از جمعیت حیات وحش استان تهران" اداره کل محیط زیست این استان با ارسال جوابیه ای عنوان کرده که آماری که فرمانده یگان حفاظت از محیط زیست استان در خصوص حیات وحش ارائه داده آمار پارک ملی خجیر و سرخه حصار است در حالیکه وی دقیقاً عبارت منطقه حفاظت شده جاجرود را به کار برده و درادامه لینک این خبر برای روشن شدن افکار عمومی آورده شده است .

به گزارش خبرنگار مهر، “اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران با رد ضد و نقیض بودن آمار جمعیت حیات وحش این استان،اعلام کرد: آمار سرشماری زمستانه در مجموعه حفاظتی جاجرود ۴ هزار و ۳۵۳ رأس قوچ و میش است.

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران در پاسخ به درج خبری در خبرگزاری مهر تحت عنوان ” آمار ضدونقیض از جمعیت حیات وحش استان تهران” مورخ ۹۲/۴/۱۶ ، جوابیه به شرح ذیل صادر کرد.

انتشار خبری تحت عنوان آمار ضد و نقیض از جمعیت حیات وحش استان تهران با مطالب مندرج در خبرمذکور نشانگر این است که یک نکته قابل توجه از نگاه خبرنگار محترم آن خبرگزاری مغفول مانده و به هیج وجه مورد دقت و شناخت قرار نگرفته و آن موضوع مهم و قابل تأمل این است که مجموعه حفاظتی جاجرود مشتمل بر پارک ملی خجیر،پارک ملی سرخه حصار و همچنین منطقه حفاظت شده جاجرود می باشد.

لذا اعلام آمار سرشماری زمستانه سال ۹۱ به تعداد ۴ هزار و ۳۵۳ رأس قوچ و میش در مجموعه حفاظتی جاجرود توسط مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران کاملاً صحیح می باشد.

همجنین اعلام آمار این سرشماری توسط فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در پارکهای ملی خجیر و سرخه حصار نیز آمار صحیح و درستی می باشد چرا که بر اساس مصاحبه انجام شده توسط اسماعیل میرانزاده با خبرگزاری فارس ، آمار ارائه شده توسط وی ،مربوط به مجموعه حفاظتی جاجرود نبوده و فقط مربوط به پارکهای ملی خجیر و سرخه حصار (به عنوان بخش از این مجموعه حفاظتی) می باشد و به مصداق جزئی از کل مستند و دقیق است و شایسته است خبرگزاری خوب و پرمخاطب مهر به این نکات مهم توجه اساسی معطوف گرداند.”

به گزارش مهر سازمان حفاظت محیط زیست در این جوابیه در توجیه تناقض ارقام اعلام شده نوشته است که آمار منتشر شده از طرف فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان تهران در مصاحبه با خبرگزاری فارس صرفا مربوط به پارک های ملی خجیر و سرخه حصار بوده است و مربوط به کل منطقه حفاظت شده جاجرود نبوده است.

اما در کمال تعجب وقتی به صفحه مورد اشاره در خبرگزاری فارس مراجعه  شود دقیقا ذکر شده: “این مقام مسئول ادامه داد: از این تعداد ۲۵۰ رأس کل و بز، ۱۳۰ رأس آهو و حدود ۳۸۰۰ رأس قوچ و میش البرز مرکزی در منطقه حفاظت شده جاجرود به شمارش و ثبت رسید.”(مشاهده لینک خبر در خبرگزاری فارس)

کد خبر 2093507

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha