شب قدر آغاز سالی نو است

کرمانشاه - خبرگزاری مهر: امام جمعه شهرستان گیلانغرب گفت: در شب قدر مقدرات یک سال مسلمانان رقم خورده و اعمال یکسال آنها چه خوب و چه بد اندازه گیری می شود و در واقع آن را می توان آغاز سالی نو دانست.

حجت الاسلام طه مهری در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: عظمت شب های قدر به گونه ای است که درک آن برای همه کس مقدور نبوده مگر کسی که آمادگی برای فهم این شب ها را داشته و در بند شیطان نباشد و نفس خود را نه تنها در شب های قدر بلکه در تمامی ایام سال پاک نگه دارد.

مهری اظهار داشت: همانطور که خداوند بزرگ مرتبه در قرآن فرموده اند شب قدر، از هزار ماه برتر است و این امر نشان می دهد که شب بسیار مهمی برای خداوند و بنده خداوند است.

وی افزود: امام صادق (ع) در خصوص این شب می فرماید که شب قدر آغاز سالی نو است چرا که در شب قدر مقدرات یک سال مسلمانان رقم می خورد و اعمال یک سال آنها چه خوب و چه بد اندازه گیری می شود.

مهری ادامه داد: شبی است که با مناجات، ذکر نام خداوند، گریه، قرآن خواندن و قرآن بر سر گذاشتن می توان توبه کرد و از درگاه خداوند طلب بخشش کرد، بابت تمام گناهانی که در طول ایام سال انجام داده ایم طلب مغفرت کنیم.

مهری گفت: در شب های مبارک ماه رمضان به خصوص شب های قدر شیطان در بند و اسارت است و خداوند توبه کنندگان را بسیار دوست دارد.

وی افزود: درهای رحمت خداوند در این شب بر روی مسلمانان گشوده است و می توانیم با خواندن دعا در این شب ها حداکثر استفاده را داشته باشیم و بیهوده آنها را از دست ندهیم.

وی در رابطه با جوانانی که در این شب ها با هر نوع پوششی در مساجد برای ذکر دعا حاضر می شوند گفت: اعتقاد، عقیده و سلیقه با یکدیگر متفاوت هستند، مردم کشور ما دین اسلام دارند و خدا، قرآن، اهل بیت و رمضان را قبول دارند، و در این امر شکی نیست.

وی افزود: بعضی از جوانان ما هستند که سلیقه های متفاوت دارند، و از این سلیقه ها در نوع پوشش و رفتار خود استفاده می کنند، و ما نباید صرف اینکه تنها پوششی متفاوت از انها دیدیم یا اینکه با بد حجابان  مواجه شدیم آنها را سرکوفت  بزنیم و دل آنها را بشکنیم.

مهری ادامه داد: در جامعه ما بی حجاب وجود دارد اما بدحجاب مشاهده می شود، و ما مسئولین می توانیم با زبانی خوش و امر به معروف خواسته خود را از آنها بیان کنیم، زیرا و کاری کنیم که عقیده و سلیقه از یکدیگر متمایز شود.

وی گفت: دین اسلام نیز با سلیقه، مد و رنگ مخالف نیست، و در قرآن  بر جوانی که خود را پیر نشان دهد و بر پیری که خود را جوان نشان دهد لعنت آمده و این نشان دهنده این است که اسلام ما موافق تفاوت در پوشش استفاده از رنگ ها است.

امام جمعه گیلانغرب افزود: فردی که بد حجاب است نشان نمی دهد که از همه موارد دین خود برگشته است.

مهری ادامه داد:  اما این افراد نیز باید خود بدانند و آگاه باشند که دین اسلام چارچوب و مقرارت خاص خود را دارد، در این شب ها و به حرکت این شب های عزیز باید تا آنجا که امکان دارد پوشش و رفتار مناسب داشته باشند.

وی در پایان تصریح کرد: تذکر مناسب و برخود ملایم با این افراد بد حجاب می تواند راهی سبز جلوی پای جوانان ما باشد و کاری کند که علاقه آنها به مسجد آمدن و مناجات کردن چندین برابر شود زیرا دین اسلام نیز حافظ چارچوب ها است.

کد خبر 2106382

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 6 =