فتنه گران سال 88 كساني بودند كه با خنده هاي اوباما قهقهه سر مي دادند

رئيس قوه قضائيه گفت: فتنه‌گران سال 88 كودتاگران عليه آراء ملت بودند كه قصد داشتند با بلوا و آشوب آراء مردم را تصاحب كنند و در زمان خنده‌هاي امثال اوباما عليه ملت ايران، همراه با آنان قهقهه سر مي‌دادند.

به گزارش خبرگزاري مهر، آيت الله صادق آملي لاريجاني در جلسه امروز مسئولان عالي قضايي با اشاره به برخي اظهارنظرها و تحليل‌ها در خصوص عفو اخير برخي محكومان امنيتي فتنه 88 كه در آن مبناي اين عفو و آزادي «باز شدن فضاي كشور در اثر نتيجه انتخابات رياست جمهوري» اعلام شده است، اينگونه تحليل‌ها را نادرست اعلام كرد و گفت: روند عفو و آزادي محكومان از سوي قوه‌قضاييه روندي قانوني و مستمر بوده و موضوع جديدي نيست و آزادي اخير تعدادي از محكومان امنيتي فتنه 88 ربطي به نتيجه انتخابات ندارد.

رئيس قوه قضاييه تاكيد كرد: در طول سه سال اخير در سه نوبت تعدادي از محكومان امنيتي مربوط به فتنه 88 مورد عفو قرار گرفته و آزاد شده‌اند و روند بررسي عفو و آزادي اخير محكومان نيز قبل از انتخابات رياست جمهوري انجام شده است.

آيت الله لاريجاني با تاكيد بر اينكه «ما نيز قبول داريم كه فضاي كشور عوض شده است» افزود: رأي مردم براي عوض شدن فضاي عمومي كشور در نتيجه برخي بي‌تدبيري‌ها و بد‌اخلاقي‌هاي دولت گذشته و افراطي‌گري‌هاي آن دوره بود و مردم نيز براي عوض شدن آن فضا به عقلانيت و تدبير و اعتدال رأي دادند و حماسه سياسي آنها البته ربطي به فتنه‌گران ندارد.

رئيس قوه قضاييه اظهار كرد: متاسفانه اخيراً در برخي گزارش‌ها و تحليل ها آمده است كه برخي مسببان فتنه 88 مدعي شده‌اند كه از آزادي اخير محكومان خوشحالند و حتي ادعا كرده‌اند كه اكثر اين محكومان اتهامي نداشته‌اند و قوه قضاييه اتهام‌هاي غلطي به آنها وارد كرده و اين افراد را بي‌گناه محكوم كرده بود اما به صراحت اعلام مي‌كنم كه اين شما مسببان فتنه 88 هستيد كه با رفتار خلاف قانون و مجرمانه خويش اخلال در امنيت كشور نموديد و حال به غلط قوه قضاييه را به صدور احكام نادرست متهم مي‌كنيد.

وي با تأكيد بر اينكه مردم ايران مردمي بصير و آگاه هستند و به خوبي فتنه‌گران را شناخته‌اند گفت: مردم بصير ايران همواره به حرف حق توجه دارند و در اين دوره نيز به شعار عقلانيت و تدبير رأي داده‌اند و كساني كه گمان مي‌كنند رأي مردم به مسببان و طرفداران فتنه 88 بوده است، در اشتباه‌ محض‌اند.

رئيس قوه قضاييه فتنه‌گران سال 88 را «خائنان به ملت ايران و‌آرمان‌هاي انقلاب اسلامي و دروغ‌پردازاني بزرگ» دانست كه «فريب بزرگي به نام تقلب در انتخابات را مطرح كردند و به استناد اين دروغ و فريب بزرگ، قصد داشتند كشور را به آشوب بكشانند و البته اكنون به اين خيال واهي افتاده‌اند كه عوض شدن فضاي جامعه به معني رويكرد دوباره مردم و نظام به آنان است».

آملي لاريجاني تاكيد كرد: فتنه‌گران سال 88 كودتاگران عليه آراء ملت بودند كه قصد داشتند با بلوا و آشوب آراء مردم را تصاحب كنند و در زمان خنده‌هاي امثال اوباما عليه ملت ايران، همراه با آنان قهقهه سر مي‌دادند.
رئيس قوه قضاييه افزود: فتنه‌گران كساني هستند كه به دروغ دختري فراري را شهيدي از ناحيه نظام معرفي كردند و براي او مجلس عزا به راه انداختند و در مجلس وي شركت هم كردند. فتنه‌گران بدانند كه فضا براي فتنه‌گري مجدد مطلقاً باز نيست.

رئيس قوه قضاييه همچنين به برخي تهديدهاي فتنه‌مآبانه مربوط به لزوم برنامه‌ريزي براي مجلس و حتي مجلس خبرگان رهبري آينده اشاره كرد و گفت: مجلس شوراي اسلامي و مجلس خبرگان هرگز جاي فتنه‌گران نيست و افرادي كه پيش از اين به صراحت ولايت فقيه را زيرسوال بردند اكنون نمي‌توانند مدعي حضور در مجلس خبرگان و مجلس شوراي اسلامي شوند و به دروغ قسم ياد كنند كه نظام جمهوري اسلامي را قبول دارند و به ولايت فقيه ملتزم‌اند.

رئيس دستگاه قضا تصريح كرد : اينگونه حرف‌ها در واقع خيال‌هايي واهي است و شوراي محترم نگهبان محكم در مقابل آنان خواهد ايستاد.

آملي لاريجاني در ادامه سخنان خود با ابراز اميدواري نسبت به تداوم اعتدال و عقلانيت در دولت يازدهم، به سخنراني دكتر روحاني در سازمان ملل و مذاكرات انجام شده اشاره كرد و گفت: با غمض نظر از برخي حواشي، رئيس جمهور محترم در سفر به آمريكا با رفتار و گفتار سنجيده سياست‌هاي جمهوري اسلامي ايران را به گوش جهانيان رساند.

رئيس قوه قضاييه با تاكيد بر اين نكته كه «سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران ثابت ، معقول و منطقي بوده و هست » شرط هر نوع مذاكره را وجود فضايي متعادل و معقول دانست و گفت: تحت فشار قرار دادن نظام و مردم ايران مذاكره را غير منطقي مي‌سازد. البته ممكن است كشورهايي به دليل ضعف و سستي تن به مذاكره بدهند اما تجربه بيش از سي سال ايران نشان داده كه اين كشور اهل سستي، ضعف و عقب‌نشيني نيست و اين آمريكايي ها هستند كه بايد رويكرد خود را اصلاح كنند و صداقت خود را نشان دهند.

رئيس دستگاه قضا لابي صهيونيست را در چرخش جديد سخنان اخير اوباما مبني بر ادامه سياست جنگ‌طلبي عليه ايران كاملاً موثر دانست و گفت: جهان منتظر شنيدن حرف‌ها و سخنان جديد و منطقي از سوي آمريكا است وگرنه زبان تهديد كه هميشه بوده است و البته اگر زبان زور و تهديد و تحريم غربي‌ها عليه ايران موثر بود كه آمريكايي‌ها بايد تابحال به اهداف خود رسيده بودند.

آملي لاريجاني تهديدهاي رژيم صهيونيستي عليه ايران را پوچ و توخالي توصيف و اظهار كرد: رژيمي كه پاسخ حزب ا... لبنان را نتوانست بدهد حالا به چه خيال خامي نظام مقتدر و مردمي ايران اسلامي را تهديد مي كند.

رئيس قوه قضاييه افزود: رژيم صهيونيستي بسيار كوچكتر از آن است كه بخواهد مقابل ايران بايستد و اين كشور بزرگ را تهديد كند.

کد خبر 2147739

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha