رزمایش "الی بیت‏ المقدس" در استان سمنان آغاز شد

سمنان - خبرگزاری مهر: رزمایش دو روزه "الی بیت ‏المقدس" با رمز "محمد رسول‏الله (ص)" از دقایقی پیش در سراسر استان سمنان آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رزمایش "الی بیت ‏المقدس" در روزهای هشتم و نهم اسفند ماه در محل اردوگاه قدس سمنان و مناطق عمومی و اردوگاه‏ های شهرستان‏ های استان برگزار می‌شود.

رزمایش "الی بیت‏ المقدس" به صورت متمرکز زمانی و غیرمتمرکز مکانی در هشت شهرستان مهدیشهر، سمنان، گرمسار، دامغان، آرادان، شاهرود، میامی و سرخه برگزار می‏ شود.

مرحله دوم سلسله رزمایش‏های "الی بیت‏ المقدس" 48 ساعته ناحیه‏ای با رعایت اصول پدافندی غیرعامل منطقه‏ای با اجرای عملیات دفاع از کوی و برزن و24  ساعت گردان‏های کوثر با اجرای عملیات مقابله با اغتشاشات، امداد و نجات در استان سمنان برگزار می ‏شود.

رزمایش "الی بیت ‏المقدس" به صورت هم‏زمان در شش استان تهران، قم، سمنان، خراسان شمالی،‌ خراسان رضوی و خراسان رضوی با فراخوانی و اعلام آماده‏باش به گردان‏ های بیت‏ المقدس و کوثر برگزار می‌شود.

هدف از انجام سلسله رزمایش‌های "الی بیت‏ المقدس" به صورت هرساله در سطح بسیج در سراسر کشور تقویت توان سخت، نیمه سخت و نرم بسیجیان است.

این رزمایش‏ها با هدف ایجاد و افزایش مهارت‏های عمومی ارکان و اجزای گردان‏های بیت ‏المقدس و کوثر متناسب با مأموریت‏ها و به منظور یادآوری و بازآموزی آموزش‏ها برای ارکان گردان‏ ها، افزایش توان و آمادگی‏ های رزمی بسیجیان، روحیه ایثارگری و همچنین حفظ و انسجام گردان‏ها اجرا می‌شود.

در این رزمایش، برنامه‌های تاکتیک‏های تاخت، هلی برن، ضد هلی برن، پدافند دورادور، مقابله با اغتشاشات و ناآرامی‏ها، امداد و نجات، پدافند غیرعامل، راهپیمایی‌های تاکتیکی شبانه، کنترل معابر اصولی، دفاع از مراکز حساس با رعایت اصول پدافند غیرعامل پیش‌بینی شده است.

در روز اول رزمایش که امروز است، برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی برگزار می‌شود و روز دوم، صبح‏گاه مشترک در تمام شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

در این رزمایش، گردان‌های بیت‌المقدس، عاشورا و امام علی (ع) حضور دارند و گردان بیت‏ المقدس، امام علی (ع) و کوثر در رزمایش شرکت می‏ کنند و گردان‌های عاشورا، الزهرا (س) و امام حسین (ع) در صبح‏گاه مشترک در روز همایش حضور دارند.

کد خبر 2245487

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 2 =