۲۳ اسفند ۱۳۹۲، ۱۳:۴۸

آیت الله امامی کاشانی در انتقاد از حواشی سفر اشتون:

مدعیان حقوق‌بشر مثل تکفیریها جنایتکارند/ گزارش‌ها از بحرین واقعا تکان دهنده است

مدعیان حقوق‌بشر مثل تکفیریها جنایتکارند/ گزارش‌ها از بحرین واقعا تکان دهنده است

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به سفر اشتون به تهران و حواشی پیش آمده گفت: می آیند ایران و به اسم حمایت از حقوق بشر با این و آن ملاقات می کنند در صورتی‌که اعمال و جنایاتی که همین ها در منطقه و دنیا انجام می دهند کاملا مثل همان تکفیری هاست. آنها به دروغ به نام اسلام آدم می کشند اینها همه به نام دفاع از حقوق بشر خودشان در کشورهای مظلوم هر جنایتی می کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمد امامی کاشانی خطیب جمعه موقت تهران در آخرین نماز جمعه سال 92 گفت: مهمترین مسئله مربوط به دستور رهبر معظم انقلاب درباره اقتصاد مقاومتی است البته این اقتصاد مقاومتی در رادیو و تلویزیون در موردش خیلی بحث شده و آقا هم مفصل در مورد آن فرموده اند ولی می گویم این کار به دست بدنه باید انجام گیرد، به دست کسانی انجام بشود که باید مشورت بدهند و عمل کنند.

امامی کاشانی با بیان اینکه رئیس جمهور محترم و مجلس برای اجرای اقتصاد مقاومتی مصمم هستند، افزود: رئیس جمهور محترم نامه خوبی نوشتند و مصمم هستند و مجلس هم همین طور ولی این کار باید به دست صاحبنظران و مجریان انجام شود و لذا باید این افراد وظیفه شان را خوب انجام دهند. اگر همه با هم کمک کنیم کشور در رفاه قرار می گیرد و دشمن در مطامعش مایوس می شود.

وی در ادامه سخنان خود به جریان حضور کاترین اشتون در تهران اشاره کرد و گفت: دیپلماتی از طرف 1+5 می آید به ایران در مورد مسائل انرژی هسته ای اما به کارهای دیگر می پردازد، این اقدامات نشانگر مسائلی است. این برای دنیا درسی است، البته دنیا آن 10-15 کشور بالاها نیستند منظورم آنها نیست، آنها اراذل و اوباش هستند که اگر امام زمان بیاید گردنشان را می زند، البته امام منتظر با با ملت ها که همگی مظلوم هستند کاری ندارند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران ادامه داد: می آیند ایران و به اسم حمایت از حقوق بشر با این و آن ملاقات می کنند در صورتی‌که اعمال و جنایاتی که در منطقه و دنیا انجام می دهند کاملا مثل همان تکفیری هاست. آنها به دروغ به نام اسلام آدم می کشند اینها همه به نام دفاع از حقوق بشر خودشان در عراق و افغانستان و ویتنام و کشورهای مظلوم دیگر هر جنایتی می کنند و آدم کشی انجام می دهند.

امامی کاشانی ادامه داد: بعد می‌آیند این طرف و آن طرف و دنبال این هستند تا عیبی بتراشند و این نشان می دهد دنیا در چه بیماری بزرگی به سر می برد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با بیان اینکه در ایران با وجود انسجام و توجه به فرامین رهبری این گونه اقدامات هیچ اثری ندارد، اظهار داشت: آدم معیوب خودش را نشان می دهد، از کوزه همان برون تراود که در اوست و این نشان دهنده کوچک بودن خود آنهاست.

وی در ادامه به حوادث و رویدادهای کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: در سوریه، مصر، فلسطین و خصوصا بحرین جنایت های گسترده ای انجام می شود، گزارش هایی که درباره بحرین می رسد واقعا تکان دهنده است و جنایت های زیادی علیه مردم آن کشور انجام می شود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران در پایان خطبه دوم مطالبی را به زبان عربی در مورد مردم بحرین و فلسطین بیان کرد.

امامی کاشانی در خطبه اول نماز جمعه هم به اهمیت عفت و عفاف در جامعه پرداخت و گفت: عفت یعنی قدرت و اقتدار برای مهار همه امور، چه در امور جنسی، سیاسی، اخلاقی نیاز به عفت داریم زیرا انسان همیشه با این حوادث مواجه است و تا آنجایی که می تواند باید درست رفتار کند.

کد خبر 2256104

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha