مشکل بشر امروز گمراهی و اشتباه گرفتن وسیله به جای هدف است

بندرعباس - خبرگزاری مهر: مسئول نمایندگی ولی فقیه در ندسا گفت: مشکل بشر امروز گمراهی و اشتباه گرفتن وسیله به جای هدف است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام عبدالنبی صداقت در نشست مدیران و کارکنان ستاد نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه، ضمن تقدیر از مجاهدت ها و تلاش های صورت گرفته از ناحیه عموم فرماندهان، مدیران و رزمندگان نیروی دریایی سپاه در بخش های مختلف رزمی، عملیاتی، اطلاعاتی، حفاظتی، فرهنگی، عقیدتی، سیاسی، تبلیغی، آمادی، پشتیبانی، قرارگاهی و... در سال 92، در ادامه به مبانی اعتقادی اشاره کرد و گفت: ما در پرتو باورهای خود معتقدیم که ذره ای و لحظه ای از تلاش ها و مجاهدت ها از قلم محاسبه الهی نخواهد افتاد.

وی افزود: شرط توجه و لطف و عنایت خدا، نیت تقرب و کسب رضای الهی در همه این تلاش ها و مجاهدت ها است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه خاطر نشان کرد: فلسفه خلقت عبودیت و بندگی و طی مراحل کمال است و لذا در همه اعمال و رفتار باید به این هدف نهایی توجه کنیم.

وی افزود: مشکل و مسئله ای که بشر امروز با آن مواجه است، گمراهی است و این گاهی به صورت اشتباه گرفتن وسیله به جای هدف ظاهر می شود.

حجت الاسلام صداقت گفت: اشتباه برخی از ما انسان ها این است که گاهی وسیله و ابزار رسیدن به هدف را عین هدف تلقی می کنیم. وی افزود: بر پایه مبانی اعتقادی، جنگ و جهاد و مبارزه و سایر تلاش ها، در راستای عبودیت و بندگی خدا ارزش پیدا می کند که این ها خود وسیله ای برای رسیدن به یک هدف غایی هستند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در ندسا در بخش دیگری از سخنان خود به فلسفه وجودی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: یکی از سنگین ترین و حساس ترین مسئولیت های سپاه در حوزه عقیدتی، فرهنگی و معنوی است.

وی افزود: این وظیفه و مسئولیت آن قدر مهم و سنگین هست که برای رساندن آن به سرمنزل مقصود، همه دلسوزان و مجموعه های تأثیرگذار باید دست به دست هم بدهند و همکاری همه بخش ها را طلب می کند.

حجت الاسلام صداقت در ادامه ضمن تبیین اهمیت و جایگاه پاسداری گفت: لطف و عنایت ویژه خدا در سایه اطاعت و عبودیت و مجاهدت مخلصانه و بیدریغ پاسداران، به مجموعه سپاه تعلق گرفته است و این یک موهبت است.

وی افزود: بر این اساس، پاسداران ما الگوهای جامعه خود هستند و همه آحاد جامعه از  منش و زندگی پاسداران توقع و انتظارات ویژه ای دارند.

صداقت با اشاره به در پیش بودن تعطیلات سال نو، خاطر نشان کرد: فرصت تعطیلات، مجال خوبی برای صله ارحام و دیدار با خویشان و نزدیکان است. وی خطاب به پاسداران حاضر در این جلسه افزود: شما عزیزان وقتی در بطن جامعه و اطرافیان خود قرار می گیرید همگان به شما به عنوان یک الگو نگاه می کنند و لذا متوجه این امر باشید و همواره مبلغ و منادی ارزش های دینی و اعتقادی و انقلابی در جامعه باشید.

 

 

کد خبر 2259756

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha