آمریکا  دور زدن نهادهای بین‌المللی را در دستور کار خود قرار داده است

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: آمریکا با هدف ایفای نقش حاکمیت کشورها، ضمن فرار به جلو، تداوم یک‌جانبه‌گرایی و دور زدن نهادهای بین‌المللی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر روز جمعه با حضور در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آخرین تحولات سیاسی، اقتصادی، امنیتی و اجتماعی در حوزه داخلی و بین‌المللی را تشریح کرد.

وی در این جلسه تلاش مشترک جهانی برای مبارزه صادقانه، شفاف و بدون تبعیض با تروریسم را رویکرد غیرقابل تغییر جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: پیشتازی ایران در مبارزه با تروریسم و شرارت سازمان یافته و پرداخت هزینه‌های قابل ملاحظه مادی و معنوی در این مسیر مورد اجماع و پذیرش جامعه جهانی است.

شمخانی تلاش مشکوک و غیرشفاف آمریکا برای ایجاد ائتلاف ضدتروریسم با همراهی برخی کشورهایی که خود از تامین کنندگان اصلی تروریست‌ها بوده‌اند را اقدامی در مسیر منحرف کردن افکار عمومی جهانی نسبت به نقش محوری این کشور و حامیان آن در ایجاد، تجهیز و توسعه گروه‌های تروریستی به بهانه سرنگونی حکومت قانونی سوریه عنوان و اظهار کرد: آمریکا با هدف نقش حاکمیت کشورها ضمن فرار به جلو، تداوم یک‌جانبه‌گرایی و دور زدن نهادهای بین‌المللی را در دستور کار خود قرار داده و به دنبال قهرمان‌سازی از این کشور به سبک فیلم‌های هالیوودی برای از بین بردن بحران خود ساخته است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تحولات مثبت اقتصادی در طول یک سال گذشته و بازگشت آرامش و ثبات به اقتصاد کشور، کنترل افزایش نرخ تورم و فراهم شدن زمینه‌های اولیه برای خروج کشور از رکود را یکی از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در حوزه کاهش مخاطرات امنیتی کشور عنوان کرد و افزود: پیگیری و اجرای بدون تنازل راهبرد اقتصاد مقاومتی به ویژه در زمینه مبارزه با فساد، اصلی‌ترین اقدامی است که می‌بایست در ادامه اقدامات انجام شده برای شکل‌گیری رونق اقتصادی در کشور دنبال شود.

وی با تشریح ماهیت تهدیدات بالقوه‌ای که در بخش‌های امنیتی، فرهنگی و اجتماعی پیش‌روی کشور است از اشراف کامل نهادهای مسوول بر زمینه‌ها و حوزه‌های تاثیرگذار تهدیدات خبر داد و اظهار کرد: بازبینی در برخی سیاست‌های غیرسازنده و هم‌چنین مشارکت فعال نهاد حوزه و علمای دین در تدوین و اجرای برنامه‌های معطوف به کاهش برخی واگرایی‌های اجتماعی و فرهنگی، ضرورتی غیرقابل اجتناب است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی فقدان تاثیرپذیری محیط امنیتی کشور از بحران‌ جاری در کشور عراق را نشانه بلوغ فرهنگی و اعتقادی شهروندان، بالا بودن آستانه تحریک اجتماعی و هم‌چنین اشراف اطلاعاتی و امنیتی مناسب نهادهای مسوول عنوان کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران لنگر ثبات و امنیت در منطقه پرآشوب خاورمیانه است.

در ادامه این جلسه اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز نقطه نظرات و نگرانی‌های خود را در مورد مسائل گوناگون داخلی و خارجی مطرح کردند که توضیحات لازم از سوی دبیر شورای عالی امنیت ملی ارایه شد.

کد خبر 2369415

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 3 =