حادثه اسید پاشی اصفهان به طور قطع امر به معروف نبوده است/ نهادهای ضد انقلابی از حادثه اسید پاشی سوء استفاده کردند

اصفهان – خبرگزاری مهر: معاون اول قوه قضائیه گفت: هیچ شواهدی بیانگر مذهبی و دینی بودن حادثه اسید پاشی وجود ندارد و به طور قطع می توان گفت این حادثه ربطی به امر به معروف و نهی از منکر نداشته است.

به گزارش خبرنگار مهر غلامحسین محسنی اژه ای که به دستور ویژه رئیس قوه قضائیه برای پیگیری پرونده اسید پاشی به اصفهان سفر کرده بود دقایقی پیش در نشست خبری با خبرنگاران اصفهان در خصوص آخرین اطلاعات به دست آمده در پرونده اسید پاشی اصفهان اظهار داشت: بر اساس آخرین گزارشهای نیروی انتظامی و اداره اطلاعات حادثه اسید پاشی هیچ ربطی به امر به معروف و نهی از منکر نداشته است.

وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون هیچ یک از عامل و یا عاملان این واقع دستگیر نشده است افزود: در حال حاضر تحقیقات میدانی برای شناسایی عامل و یا عاملین در حال انجام است و افراد مظنون این پرونده به روش های مختلف مورد بازجویی قرار گرفته اند.

معاون اول قوه قضائیه تعداد اسید پاشی های انجام شده در استان اصفهان در سال جاری را 4 مورد اعلام کرد و ادامه داد: از این تعداد دو مورد اخیر با اسید سولفوریک بوده و دو مورد با جوهر نمک و اسیدهایی که اثرات مخرب کمتری داشته اند اتفاق افتاده است.

وی به بهره برداری و سوءاستفاده برخی از افراد خرابکار از واقعه اسید پاشی در اصفهان اشاره کرد و گفت: متاسفانه به بهانه اسید پاشی فضاسازی هایی شد که کار مسئولین امر، نیروی انتظامی و اداره اطلاعات را کندتر کرد.

محسنی اژه ای با بیان اینکه فضاسازی ها عمدتا مغرضانه و غیرمسئولانه بوده است تصریح کرد: این فضاسازی ها به جهت کاهش امنیت کشور و استان انجام شده است.

وی با تاکید براینکه تمام مسئولان ملی و استانی به جد دنبال بررسی این پرونده هستند افزود: امیدواریم در آینده نزدیک عامل و یا عاملین این پرونده دستگیر و به اشد مجازات برسند.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به سئوال خبرنگاری در خصوص برخی از تناقض های عنوان شده در اطلاع رسانی مسئوالان مختلف گفت: برخی از موضوعات تحلیل ، برخی اطلاعات و برخی حدس و گمان است. در اصل نمی توان اینها را تناقص دانست تا زمانی که اطلاعات کامل نداریم نمی توانیم حرف بزنیم تنها در صورتی که موضوعات شفاف سازی شود قابل اطلاع رسانی است.

وی ادامه داد: فعلا می توانیم بگوییم این واقعه سازمان یافته نیست اما حرف آخر را وقتی می توانیم بزنیم که سرنخ هایمان به جایی رسیده و فرد دستگیر شده باشد و اسناد محکه پسند در دست داشته باشیم.

اژه ای در خصوص برخورد دستگاه قضا با برخی از شایعه پراکنی ها در فضای مجازی اظهار داشت: این شبکه های اجتماعی بعضا مسائل ضد امنیتی، ضد اخلاقی و فسادهای گوناگون را ترویج می کنند آرامش و امنیت مردم را بر هم می زنند.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به نامه ای که اخیرا به مسئولان ذیربط در حوزه شبکه های اجتماعی ابلاغ کرده است اظهار داشت: در این نامه ذکر شده که استفاده از شبکه های اجتماعی باید به صورت پاک باشد و توسط دستگاه اطلاعات پالایش شود در این راستا دادستان تهران به صورت جدی پیگیری می کنند.

وی در خصوص برخورد با برخی از رسانه هایی که در حادثه اسید پاشی سیاه نمایی کردند نیز خاطرنشان کرد: رسانه هم می تواند بسیار مفید و موثر باشد و هم در صورت غفلت می توان مضر باشد.

محسنی اژه ای در این راستا به برخی از روزنامه ها، خبرگزاری و سایت های خبری تذکراتی ارائه شده است و امیدواریم مطالب عنوان شده در رسانه ها بر مبنای غفلت باشد.

 

کد خبر 2410329

شهر خبر