خلق شهر «60 کیلومتر» برای ضبط «میکائیل» در جنوب کشور

تهیه‌کننده سریال «میکائیل» به کارگردانی سیروس مقدم از طراحی فضاها و انتخاب لوکیشن‌ها در جنوب کشور به نحوی خبر داد که انگار شهر جدیدی خلق شده و گروه فعلا نام این شهر را «60 کیلومتر» گذاشته‌اند.

الهام غفوری تهیه‌کننده «میکائیل» درباره آخرین وضعیت این سریال به خبرنگار مهر گفت: تاکنون 10 درصد از ساخت سریال به پایان رسیده و کامبیز دیرباز، کامران تفتی، بهنوش طباطبایی، متین ستوده و علیرضا خمسه مقابل دوربین «میکائیل» ‌رفتند و علی دهکردی نیز به زودی به عنوان رییس کلانتری مقابل دوربین مقدم خواهد رفت.

وی افزود: پرویز پورحسینی هم که تازه به جمع بازیگران این مجموعه تلویزیونی پیوسته همراه با علی دهکردی در لوکیشن جنوب کشور مقابل دوربین خواهد رفت.

سریال میکائیل

غفوری درباره تصویربرداری در اطراف راه آهن تهران توضیح داد: این سکانس یکی از سکانس‌های اکشن «میکائیل» است. تقریبا تمام سکانس‌های پر ماجرای شهر تهران شامل بخش‌های اکشن و دشوار مجموعه است و به علت حساسیت و سختی کار در بخش‌هایی از این سکانس‌ها مخصوصا بخش‌های موتورسواری به جای کامبیز دیرباز برای ایفای نقش میکائیل از بدلکار استفاده کردیم.

این تهیه‌کننده یادآور شد: کار ما در تهران تا چند روز دیگر در لوکیشن‌های قبرستان، منزل میکائیل و مقر پلیس فاتب پایان می‌یابد و گروه به جنوب کشور که بخش اعظم داستان سریال در آنجا اتفاق می‌افتد، می‌روند.

سریال میکائیل

وی ادامه داد: روز گذشته تصویربرداری در منزل میکائیل در شهرک چشمه انجام شد و تدوین همزمان سریال هم آغاز شده است و با ادامه تدوین، کم کم مرحله صداگذاری و موسیقی هم آغاز می‌شود.

غفوری تصریح کرد: درصورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی، طی چهار پنج روز آینده و پس از تصویربرداری سکانس‌های باقی مانده تهران، عازم جنوب کشور می‌شویم.

تهیه‌کننده سه‌گانه «پایتخت» با اشاره به اینکه لوکیشن‌های اصلی داستان «میکائیل» در جنوب کشور و جزیره قشم قرار دارد، گفت: بیش از سه ماه ضبط سریال در قشم زمان می‌برد و قرار است چند بازیگر دیگر هم در جنوب به گروه اضافه ‌شوند.

سریال میکائیل

وی تأکید کرد: قسمت 6 تا 12 کار مربوط به سفر میکائیل از جنوب کشور به تهران است و تصاویری که اکنون در تهران در حال تصویربرداری‌شان هستیم مربوط به همین قسمت‌ها است.

غفوری افزود: در جنوب کشور به نحوی فضاها طراحی و لوکیشن‌ها انتخاب شده است که به نظر شهر جدیدی را خلق کردیم و فعلا نام این شهر را «60 کیلومتر» گذاشتیم.

وی در پاسخ به این که آیا قصه «میکائیل» بر اساس پرونده واقعی ساخته شده است، گفت: داستان سریال واقعی نیست بلکه سفارشی از سوی معاونت اجتماعی نیروی انتظامی است. هدف آنها ساخت مجموعه پلیسی قصه‌داری بود که در قالب این کار احساس امنیت روانی در کنار پلیس را بین مردم نشان دهد و این پیام را منتقل کند که در نتیجه اعتماد دو جانبه مردم به پلیس و پلیس به مردم است که امنیت جانی و روانی در کشور فراهم خواهد شد.

سریال میکائیل

این تهیه‌کننده در پایان گفت: داستان «میکائیل» براساس ایده‌ای بود که ناجا به ما پیشنهاد کرد و من به همراه سعید نعمت الله و سیروس مقدم، قصه «میکائیل» را طراحی کردیم که در قالب مجموعه 18 تا 20 قسمتی تولید و از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

به گزارش مهر، بیست و هفتمین مجموعه تلویزیونی سیروس مقدم 26 مهر در لوکیشنی حوالی پل چوبی آغاز شد و در نخستین جلسه تصویربرداری، کامبیز دیرباز، کامران تفتی و متین ستوده جلوی دوربین امیر معقولی رفتند.

در خلاصه داستان این سریال آمده است: رسول، دوست عزیز و رفیق قدیمی میکائیل، به اشتباه قربانی توطئه اشرار می‌شود. میکائیل که پلیس سخت‌کوش و پرتلاشی ا‌ست، برای استقرار نظم و آرامش بیشتر، عزم خود را جزم می‌کند و با تکیه بر حمایت‌های مردم دل را به دریا می‌زند و...

کامبیز دیرباز در نقش پلیسی به نام میکائیل، بهنوش طباطبایی در نقش یاس، متین ستوده در نقش مهری، کامران تفتی در نقش رشید، مجید واشقانی در نقش امیر، امیر حمیدزاده در نقش امیر، پرویز پورحسینی در نقش عبدالله، علیرضا خمسه در نقش آقا خان، کاوه سماک‌باشی در نقش رسول و علی صالحی در نقش غلام بازیگران «میکائیل» هستند.

دیگر عوامل تولید این سریال عبارتند از مدیر برنامه‌ریزی: فهیمه کمالی،‌ دستیار یک کارگردان: محمد بدرلو،‌ دستیار کارگردان: حامد بیسادی‌، منشی صحنه: بیتا ارسطویی،‌ مدیر تولید: محمود اتحادی‌، طراح گریم: مجید اسکندری‌، طراح صحنه و لباس: آرزو غفوری‌، مدیر تصویربرداری: امیر معقولی‌، تصویربردار: حسین قلی پور‌، صدابردار: هادی افشار‌، تدوینگر: خشایار موحدیان‌، مشاور رسانه‌‌ای: مجتبی احمدی‌، مدیر تدارکات: آرش صالحی و نویسنده: سعید نعمت‌الله.

کد خبر 2414561

برچسب‌ها