حمایت آموزش و پرورش از مدارس جامع محیط زیستی

مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست در نشست سراسری روئسای سلامت و تندرستی ادارات کل آموزش و پرورش به تشریح منشور مدارس جامع محیط زیستی پرداخت و بر ضرورت شکل گیری این مدارس در وضعیت بحرانی محیط زیست کشور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمّد درویش در اجلاس دو روزه رؤسای سلامت و تندرستی ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور به تشریح منشور مدارس جامع محیط زیستی و نحوه‌ی تعامل با وزارت آموزش و پرورش پرداخت.

وی به ضرورت شکل‌گیری طرح مدارس جامع محیط زیستی در وضعیت کنونی و بحرانی محیط زیستی کشور اشاره کرد و یادآور شد: ما چاره‌ای نداریم جز آنکه با زبانی جذاب و اثرگذار به دانش‌آموزان امروز و مدیران فردای این کشور بنمایانیم که چرا هیچ جانداری را نباید جاندار زیانکار و هیچ گیاهی را نباید علف هرز بنامیم.

درویش بر ضرورت تبیین اخلاق محیط زیستی به عنوان راهکاری برای مهار پدیده‌ی خطرناک خشونت‌گرایی در جامعه تأکید کرد و گفت: مردمی که شیوه‌ی تعامل با وحوش خود را می‌دانند و حرمت حیات را در تمامی جلوه‌های آن رعایت می‌کنند، هرگز اجازه‌ی نهادینه شدن خشونت را در جامعه و سرزمین‌شان نمی‌دهند.

مدیر کل آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست ، حمایت واقعی و ملموس از پیشنهاد رییس جمهور برای رفتن به سوی جهانی عاری از خشونت را در گرو حرمت‌نهادن به اخلاق و آموزه‌های محیط زیستی دانست.

درویش با اشاره به تنها شهر ایران و منطقه‌ی خاورمیانه که بیش از 400 سال است در آن، قتلی رخ نداده – فریدون‌شهر اصفهان گفت: اگر دست به دست هم بتوانیم آرمان مدارس جامع محیط زیستی را در گستره‌ی کشور اجرایی و عملی سازیم، آنگاه موهبت‌ها و زیبایی‌های سرشار طبیعت کشور، مجال پرورش ایرانیانی خشونت‌گریز و مسئولیت‌پذیر را در جای جای ایران‌زمین فراهم خواهد ساخت.

این گزارش می افزاید، حمیدی معاون وزیر آموزش و پرورش در این جلسه ضمن تشکر از تلاش‌های صورت‌گرفته توسط سازمان حفاظت محیط زیست در دوران مدیریت سرکار خانم دکتر ابتکار، بر عزم وزارتخانه خویش برای همراهی و تعامل بیشتر و سازنده‌تر با این تلاش‌ها تأکید کرد و ابراز امیدواری کرد به زودی مفهوم مدارس جامع محیط زیستی در کشور نهادینه شده و به اجرا درآید.

همچنین، ضیاالدینی مدیرکل دفتر سلامت وزارت آموزش و پرورش هم ضمن قدردانی از زحمات معاونت آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست، قول داد که نهایت تلاش خود را در همراهی با محمّد درویش برای تحقق اثربخش‌تر این مهم بروز دهد.

کد خبر 2428884

شهر خبر