تجزیه دین خدا از ظلم‌های فاحش و ستم‌های خطرناک است

همدان- امام جمعه همدان با تاکید بر اینکه تجزیه دین خدا، از ظلم‌های فاحش و ستم‌های خطرناک علیه دین است، گفت: برخی از روی دشمنی و یک عده نیز از روی نادانی دین خدا را تجزیه کرده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غیاث الدین طه محمدی در خطبه های نمازعبادی - سیاسی جمعه همدان ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقوای الهی و تقوای راستین با اشاره به فرمایشات امام خمینی (ره) که می فرماید ابعاد قرآن به موازات ابعاد وجودی انسان هاست، افزود: قرآن برای هدایت و سعادت و برای به کمال رساندن انسان فرستاده شده و توجه کامل به دین خدا عامل سعادت بشریت است.

وی در ادامه با بیان اینکه اگر انسان یک بخش از دین را اجرا نکند بعد وجودیش ناقص می ماند، اظهارداشت: تمام عرصه های اخلاقی، تربیتی، سیاسی و غیره نیاز به هدایت، مدیریت و تربیت دارند و در این زمینه عمل به قرآن و دستورات دین بالاترین سعادت است و در این راستا همه مسلمانان باید به مفاهیم قرآن توجه کامل داشته و به آن عمل کنند. 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان با تاکید بر اینکه بخش‌بندی دین خدا از ظلم‌های فاحش و ستم‌های خطرناک علیه دین است، ابراز داشت: برخی از روی دشمنی مانند یهود، قدرت طلب ها و ثروت پرست ها و یک عده نیز از روی نادانی دین خدا را تجزیه کرده اند و از این جهت جامعه بشری ضررهای زیادی را متحمل شده است .

امام جمعه شهر همدان با اشاره به اینکه یک و نیم میلیارد مسلمان اکنون در دست کفار اسیر و ذلیل هستند، یادآورشد: متاسفانه اکثریت امت اسلام به خصوص اهل سنت امامت را به طور کامل از اسلام جدا کرده اند و از نظر انها امامت جایگاهی در اسلام ندارد در حالیکه ولایت فقیه عامل همه پیروزی ها و موفقیت ها در طول ۳۶ سال گذشته در کشور ما بوده است.

آیت الله محمدی با بیان اینکه در صدر اسلام مردم آنقدر که به مستحبات توجه می کردند اکنون مردم به واجبات توجه نمی کنند و همه اینها به دلیل این است که دین خدا را تکه تکه کرده اند، گفت: دینداران واقعی حتی یک مورچه را هم آزار نمی‌دهند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان همچنین با اشاره به صدمات جانی که در چهارشنبه آخر سال برای بسیاری از افراد به وجود آمد، گفت: عمل به کارهایی که ریشه در خرافات دارد، در شان مردم همدان نیست.

آیت الله محمدی در پایان یادآورشد: در ایام نوروز صله رحم را به جا آورید و به افراد نیازمند کمک و از اسراف و تشریفات پرهیز کنید و با تجمل گرایی های بی مورد افراد نیازمند را ناراحت نکنید.

کد خبر 2521799

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha