کتاب «درسنامه انجمن حجتیه» منتشر شد

کتاب «درسنامه انجمن حجتیه» در سومین همایش بین المللی «تحجر و اسلام آمریکایی» رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «درسنامه انجمن حجتیه» که محصول جلسات آموزشی رضا اکبری آهنگر است، دوازدهم و سیزدهم اسفندماه سال جاری در سومین همایش بین المللی «تحجر و اسلام آمریکایی»  رونمایی و وارد بازار نشر شد.

در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم:

به مدد الهی و همّت برادرانمان در مؤسسه فرهنگی طلوع حق، مجموعه جلساتی با عنوان «سیری در اندیشه ها و عملکرد انجمن حجتیّه» برگزار شد. دوره اوّل این کلاسها به مدّت پنج جلسه و در زمستان سال۱۳۹۲ و همچنین دوره دوم این کلاسها در طول شش جلسه و در تابستان سال۱۳۹۳ برپا شد. کتاب حاضر، متن پیاده شده این درس گفتارهاست که تقدیم علاقمندان میشود. از آنجا که این جلسات به صورت آموزشی و شفاهی بوده، مسلّم است که متن پیاده شده آن نیاز به بعضی تغییرات و اصلاحات داشت تا در قالب اثر حاضر، قابل ارائه باشد. لذا تغییرات و اصلاحات لازم که اضافه شدن برخی از اسناد، تصاویر و پاورقی ها از جمله آنها بود، توسّط اینجانب صورت پذیرفت. از این رو نسخه ویرایش شده حاضر، دقیقتر، معتبرتر و مستندتر از فایل صوتی این جلسات میباشد. در زمستان سال ۱۳۹۳ نیز، جلسه مناظره­ای با جناب آقای دکتر نادر فضلی(یکی از سران فعلی انجمن حجتیّه) برقرار شد. حضور علنی آقای فضلی در این مناظره به گفته خودشان با دستور جناب آقای مهندس سجّادی(رئیس فعلی انجمن حجتیّه) صورت گرفته بود که یکی از معدود مناظرات رسمی با انجمن حجتیّه در طول تاریخ پس از انقلاب به حساب می­آید. از این رو متن کامل این جلسه نیز به پیشنهاد مسئولین مؤسسه طلوع حق، ضمیمه این کتاب گشت که توضیحات لازم در ابتدای آن ذکر شده است. اطّلاعات موجود درباره انجمن حجتیّه، به مراتب بیش از مطالب مذکور در این دو دوره بوده، که انشاءالله در قالب آثار دیگر نویسنده و از طریق انتشاراتی دیگر، به چاپ خواهد رسید.»

این کتاب که شامل یازده فصل است، در بخشهای ابتدایی به چگونگی شکل گیری انجمن حجتیّه و  چند نکته از تأسیس و سال های آغازین و نقد و بررسی اساسنامه انجمن حجتیه و موضوعاتی همچون ارتباط انجمن با مراجع و دبیرستان علوی می پردازد.

در بخش های میانی این کتاب موضوعات انجمن حجتیه و سال های آغازین نهضت امام،  انجمن حجتیه در نیمه شعبان۵۷، انجمن حجتیه و ساواک، انجمن حجتیه در جمهوری اسلامی،  شهدای انجمن حجتیه و ... بررسی می شود.

در بخش های پایانی این کتاب نیز به مباحث اعتقادی انجمن همچون انجمن حجتیه و انتظار، انجمن حجتیه و تشکیل حکومت اسلامی قبل از ظهور، انجمن حجتیه و روحانیّت، انجمن حجتیه و مکتب تفکیک، مبارزه با وهّابیّت یا اهل سنّت!؟ و... پرداخته شده است.

آنچه این کتاب را با دیگر آثاری که در این زمینه منتشر شده است بیش از بیش متمایز می کند ضمیمه­هایی است که در انتهای این کتاب وجود دارد با موضوعات «سئوالاتی برای بحث با یک انجمنی» و «مناظره دکتر نادر فضلی(از سران انجمن حجتیه) و رضا اکبری آهنگر». این مناظره در دومین همایش «تحجر و اسلام آمریکایی» صورت پذیرفته بود که متن کامل آن برای اولین بار منتشر می­شود.

این کتاب در ۳۷۱ صفحه و در قطع رقعی، به صورت مصوّر و مستند توسط موسسه راهبردی «حق پژوهی» به چاپ رسیده است.

علاقه مندان می توانند جهت تهیه این کتاب با موسسه «طلوع حق» و یا انتشارات موسسه راهبردی «حق پژوهی»  به شماره ۰۹۱۵۷۹۴۶۴۷۳ تماس حاصل نمایند.

کد خبر 3578850

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =