وضعیت روستاهای آذربایجان شرقی نسبت به گذشته بهبود یافته است

تبریز- استاندار آذربایجان شرقی گفت: وضعیت روستاهای این استان نسبت به گذشته بهبود یافته و اعتبارات هزینه شده در این زمینه نیز افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل جبارزاده صبح جمعه در بازدید از روستای کندرود اظهار داشت: استان آذربایجان شرقی یکی از استان های مرزی کشور است اما با این وجود امن ترین استان کشور محسوب می شود و این امر به خوبی نشان دهنده زحمات نیروهای امنیتی این استان است.

وی با بیان اینکه روستاهای اطراف تبریز زمانی جزو محروم ترین روستاها محسوب می شدند، گفت: اما با این وجود و با توجه به عنایت دکتر روحانی نسبت به روستاها هم اکنون وضع روستاها نسبت به گذشته نه چندان دور، بهبود یافته است و اعتبارات خوبی هم در این زمینه صرف می شود.

بزرگترین عبادت، خدمت به خلق است

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه بزرگترین عبادت، خدمت کردن به خلق است، گفت: برخی از مسئولان از پست ها و مقامات دولتی برای خدمت بیشتر استفاده می کنند هرچند در کنار این افراد نیز برخی ها فقط به دنبال پست و مقام هستند.

وی ادامه داد: دکتر روحانی در شرایطی، دولت را تحویل گرفت که در آن سال ها همه به محکومیت ایران رای داده و در تمامی زمینه ها تحریم شده بودیم و هیچ کس حق مبادله با ایران را نداشت.

جبارزاده افزود: در آن سال ها تمامی شرکت های خارجی هواپیمایی پرواز به ایران را ممنوع کرده و پاسپورت ایرانی نیز ارزش خوبی نداشت.

کمبود بودجه هیچگاه سبب قطع خدمت به روستاییان نشد

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره ای به کاهش قیمت نفت در طول چند سال گذشته گفت: با این وجود دولت روحانی هیچگاه کمبود بودجه را عامل قطع خدمت به روستا و روستاییان نکرد چرا که اگر خواستار توسعه کشور هستیم باید از روستا شروع کنیم.

وی با بیان اینکه هر روستا یک کارخانه تولیدی است، گفت: با بودجه خوبی که در سال ۹۴ به روستاهای استان اختصاص یافت در سال ۹۵ نیز شاهد افزایش میزان اعتبارات نسبت به امسال خواهیم بود چرا که اولویت دولت رسیدگی به کشاورزان و روستاییان است.

جبارزاده ادامه داد: کمک به دهیاری وقفه ای نداشته و با وجود تاخیر در حقوق پرسنل کمک به دهیاری ها چندین برابر گذشته شده است.

واحدهای موجود در روستاها باید درآمدزا شوند

وی در خصوص روستای کندرود نیز گفت: واحدهای موجود در این روستا باید به واحدهای درآمدزا تبدیل شوند که این امر در سایه طرح های ارائه شده از سوی مردم این روستا و دهیار آن خواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: امروز به دلیل وجود نیروهای مازاد در دستگاه های دولتی، دیگر امکان استخدام جوانان را نخواهیم داشت و در این راستا مسئولان روستاها باید خودشان دست به کار شده و طرح های اشتغال زایی را مطرح کنند.

وی ادامه داد: طرح ها باید از سوی نخبگان و جوانان مطرح شده و کارشناسی شود و سپس ما نسبت به اجرای آن ها اقدام کنیم.

کد خبر 3582905

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha