شهردار زنجان و شهردار منطقه ۳ این شهر بازداشت شدند

زنجان- به‌دنبال سقوط پسربچه ۶ ساله در چاه و مرگ این کودک به دستور دادستانی شهردار زنجان به همراه شهردار منطقه ۳ این شهر بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن مظفری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان پس از اطلاع از واقعه سقوط کودک ۶ ساله زنجانی به چاه آب در انتهای خیابان درمانگاه دستورات قضایی لازم را به شعبه دوم بازپرسی صادر کرده و  در همین راستا بازپرس دادسرای زنجان ساعت ۹:۳۰ صبح امروز دوشنبه برای بررسی محل در مکان حادثه حضور پیدا می کند.

در این راستا پس از بازدیدهای صورت گرفته مشخص می شود پسر بچه ای شش ساله به هویت محمد امین بیات فرزند علی به‌علت نبود حفاظ و درپوش در کانال و چاه های ایجاد شده در منطقه به درون یکی از چاه های آب با عمق حدودی ۴ متر سقوط کرده و به‌علت خفگی در آب فوت کرده است.

به گفته دادستان زنجان طی تحقیقات به‌عمل آمده و با توجه به عدم انجام نظامات دولتی و عدم نظارت مناسب و کوتاهی انجام شده از سوی مسئولان شهرداری طی دستور قضایی شهردار زنجان به همراه شهردار منطقه ۳ تحت نظر قرار گرفته و بررسی و تحقیقات قضایی بعدی در حال انجام است که به محض تکمیل تحقیقات گزارش نهایی اعلام خواهد شد.

در این راستا پیگیری های خبرنگار مهر از مسئولان شهرداری صورت گرفت که مسئول روابط عمومی شهرداری زنجان بازداشت شهردار منطقه ۳ این شهر به دنبال سقوط کودک ۶ ساله در چاه آب را تایید کرد.

محمد مرادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به دنبال سقوط پسربچه به چاه دادستان زنجان نسبت به صدور قرار بازداشت شهردار منطقه سه زنجان اقدام کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه چاه حفر شده در منطقه فرودگاه پشت مدرسه کوثر متعلق به شهرداری زنجان بوده است دادستان زنجان با توجه به شواهد و قرائن برای شهردار منطقه سه قرار بازداشت صادر کرده و وی هم اکنون در بازداشت به سر می برد.

پیگیری خبرنگار مهر از دفتر دادستان نیز انجام شد که مسئول دفتر دادستان زنجان در گفتگو با مهر گفت: برای حبیب ملایی یگانه شهردار زنجان قرار بازداشت صادر شده و وی به همراه مصطفی رضایی شهردار منطقه سه تحت نظر هستند.

بنابراین گزارش صبح امروز در تماس با سامانه ۱۲۵ اورژانس زنجان یک مورد حادثه گزارش و اکیپ به محل مورد نظر در منطقه فرودگاه پشت مدرسه کوثر اعزام شد. در این حادثه یک پسر بچه ۶ ساله در چاه آب سقوط کرد و دچار خفگی شده بود.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان زنجان پیش از این در این رابطه به مهر گفت: این کودک از دیروز ساعت ۱۵:۳۰ بعد از ظهر گمشده بود که از دیروز اورژانس و پلیس به دنبال پیدا کردن این پسر بچه بودند.

زراعتچی با بیان اینکه این چاه آب متعلق به شهرداری است افزود: در این عملیات سازمان آتش نشانی زنجان برای خارج کردن این کودک ۶ ساله با اورژانس همکاری لازم را داشتند.

کد خبر 3602332

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 0 =