«بهای سنگین مادی گرایی» به چاپ رسید

کتاب «بهای سنگین مادی گرایی» نوشته تیم کاسر با ترجمه میلاد سبزه آرا و مصطفی محمدی توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «بهای سنگین مادی گرایی» نوشته تیم کاسر به تازگی با ترجمه میلاد سبزه آرا و مصطفی محمدی توسط انتشارات ققنوس منتشر و راهی بازار نشر شده است.

اگر مادی گرایی باعث ناخشنودی می شود، ناخشنودی نیز باعث مادی گرایی می شود. نویسنده کتاب «بهای سنگین مادی گرایی» در این اثر ثابت می کند که امیال یا نیازهای فزونی یافته برای داشتن بیشتر یا مصرف بیشتر به طور عمیق و پویا با احساسات ناامنی شخصی مرتبط اند. به نظر می رسد مادی گرایی به بهترین شکل بین افرادی رشد می کند که در خصوص مسائل مربوط به عشق، عزت نفس، شایستگی یا کنترل احساسات، نامطمئن هستند.

تیم کاسر استاد و پژوهشگر روان شناسی اگزیستانسیالیستی و مسائل فرهنگی در آمریکاست و تبیین های علمی گسترده ای در زمینه آثار فرهنگ مصرفی و مادی گرایی بر شادکامی و سلامت روان شناختی ارائه کرده است. کاسر معتقد است افرادی که ارزش های اصلی زندگی خود را به دست آوردن ثروت و شهرت قرار داده اند، صرف نظر از سن و درآمد و قومیت، بسیار مستعد غمگینی، اضطراب و افسردگی، عزت نفس شکننده و صمیمیت پایین در زندگی زناشویی هستند.

نسخه اصلی این کتاب در سال ۲۰۰۲ به چاپ رسیده و متن آن از ۹ بخش اصلی با این عناوین تشکیل شده است: «پیامهای مغشوش»، «بهزیستی شخصی»، «نیازهای روان شناختی»، «ناامنی»، «عزت نفس شکننده»، «روابط ضعیف»، «زنجیرهای مادی گرایی»، «خانواده، اجتماع و زمین» و «تغییر دادن».

در قسمتی از این کتاب می خوانیم:

برخی داده های ارائه شده نشان می دهد که ارزش های مادی در واقع، با برخی مشکلات مربوط به روابط با دیگران مرتبط اند. همان طور که در فصل ۲ مرور کردیم، افرادی که به شدت برای پیگیری های مادی ارزش قائل اند مصاحبه کنندگان آن ها را افرادی با سازگاری کمتر با جامعه و رفتارهای ضداجتماعی بیشتر ارزیابی کردند. همچنان که در تحقیق زوج کوهن توصیف شد، ارزش های مادی با چندین اختلال شخصیتی مرتبط با ضعف در برقراری ارتباط همراه اند. افراد اسکیزوئید، اسکیزوتایپی و اجتنابی در برقراری ارتباط مشکل دارند؛ افراد مرزی و خودشیفته در روابطشان با دیگران اغلب خودمحورند و افراد پارانوئید مشکلاتی در زمینه اعتماد کردن به دیگران دارند. تمامی این یافته ها روابط ضعیف را به عنوان یکی از تبیین های احتمالی همایندی ارزش های مادی و بهزیستی روان شناختی پایین ارائه می دهند.

به عنوان روش مستقیم تر بررسی افراد مادی گرا، من و ریچارد رایان از ۲۰۰ دانشجوی حاضر در دانشگاه ایالتی مونتانا در خصوص گرایشات مالی (که با نمایه آرزو اندازه گیری شد) و مهم ترین روابط عاشقانه و به طور کلی روابط دوستانه سوال کردیم...

این کتاب با ۲۲۴ صفحه، شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۴۰ هزار ریال منتشر شده است.

کد خبر 3695497

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 16 =