انتقال ۳۲هزار برگ سند تاریخ آموزش و پرورش به مرکز اسناد غرب کشور

همدان - مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور گفت: ۳۲ هزار برگ سند تاریخ آموزش و پرورش به مرکز اسناد غرب کشور منتقل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا تکلو ظهر پنج شنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با همکاری مدیریت اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور به مرکزیت همدان و گنجینه آموزش و پرورش استان و همچنین با مساعدت اداره کل آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان، ۳۲ هزار برگ از اسناد با ارزش تاریخی، به منظور انجام امور آرشیوی و نگهداری مطلوب و ثبت در آرشیو ملی ایران به مرکز اسناد غرب کشور به مرکزیت همدان منتقل شد.

مدیر اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور اظهارداشت: این اسناد با ارزش بخشی از تاریخ آموزش و پرورش همدان و حاوی اطلاعات بسیار مهم از سوابق علمی و آموزشی پیشکسوتان تعلیم و تربیت در همدان و تحولات و دستورالعمل های اداری در دهه های گذشته است.

وی افزود: این اسناد شامل ۳۲ هزار برگ سند تاریخی مربوط به سال های ۱۳۰۷ لغایت ۱۳۵۲ هجری شمسی و با موضوع پرونده پرسنلی مدیران و دبیران آموزش و پرورش همدان، پرونده های استخدامی، گزارش وضعیت دبیران و معلمان، دستورالعمل های اداری و استخدامی، مراحل و اطلاعات تبدیل وضعیت کارکنان و مربیان و مکاتبات اداری پیرامون موضوعات آموزشی و مدیریتی است.

وی با قدردانی از مدیر گنجینه آموزش و پرورش همدان و مساعدت و همکاری مدیرکل آموزش و پرورش استان و روسای مناطق برای همکاری در انتقال اسناد تاریخی از آموزش و پروش به مرکز اسناد غرب کشور عنوان کرد: این اقدام مجموعه آموزش و پرورش همدان، ناشی از نگاه عمیق و علمی به نگهداری اسناد و توجه به ضرورت نگهداری تخصصی از اسناد تاریخی است که باید الگوی سایر دستگاه ها و ادارات دولتی و غیر دولتی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: به همت هر دو مجموعه، بررسی و انتقال اسناد تاریخی آموزش و پرورش همدان از مدتی قبل آغاز و تا انتقال همه اسناد با ارزش تاریخی ادامه خواهد داشت و در صورت حمایت اداره کل آموزش و پرورش استان و همکاری روسای ادارات شهرستانها، این عملیات در سایر شهرستان های استان نیز به اجرا گذاشته خواهد شد.

تکلو با اشاره به اینکه روند اجرای این اقدام و نتیجه حاصل شده در پایان کار همراه با گزارش مکتوب، به حضور استاندار و فرماندار همدان و از طریق سازمان مرکزی به حضور وزیر آموزش و پرورش ارسال خواهد شد، افزود: نگهداری اسناد در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و به تبع آن مدیریت غرب کشور، به صورت تخصصی و در شرایط خاص صورت می گیرد که این امکان و دانش در هیچ یک از ادارات و سازمان ها وجود ندارد و مدیران دستگاه ها باید توجه داشته باشند که با انبار کردن و نگهداری غیر اصولی و غیر ضروری اسناد تاریخی، صدمات جبران ناپذیری به تاریخ کشور و منطقه وارد خواهند کرد.

وی از همه محققان و تاریخ پژوهان برای انجام پروژه های مشترک تاریخ پژوهی به خصوص در حوزه تاریخ آموزش و پرورش همدان دعوت به همکاری کرد.

کد خبر 3776001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 8 =