بارش باران با سال نو به استان سمنان می آید/ هوا سرد می‌شود

سمنان - همزمان با واپسین روز سال کبسیه ۹۵، ابرها میهمان استان سمنان شدند تا هواشناسی، افزایش ابر، بارش پراکنده و سرد شدن هوا را برای روزهای سی ام اسفند و اول فروردین۹۶ پیش بینی کند.

به گزارش خبرنگار مهر، ابرها میهمان ناخوانده آسمان استان سمنان در واپسین لحظات بهاری هستند، ابرهایی که ۱۵روزی بود از آنها خبری نداشتیم و امروز همزمان با نخستین ثانیه های تحویل بهار، به شهرهای استان سفر کرده اند و طبق پیش بینی هواشناسی، احتمالا در شهرهای سمنان، دامغان و شاهرود خواهند بارید.

هم اکنون دمای هوا در سمنان ۱۵درجه بالای صفر است و ابرها در آسمان هستند اما این شرایط در ادامه روز و همچنین روز سه شنبه تغییر خواهد کرد و با استقرار سامانه کم فشار بارشی، احتمالا بارش باران را در این شهرستان خواهیم داشت، همچنین دمای هوای سمنان کمی سردتر خواهد شد به نحوی که بیشینه و کمینه دمای هوای سمنان که هم اکنون ۱۶ و هشت درجه بالای صفر است در روز آتی به ۱۴ و شش درجه بالای صفر خواهد رسید.

شاهرود نیز شرایطی مشابه دارد اما بارش ها کمی دیرتر از مرکز استان، به این بزرگترین شهرستان استان سمنان خواهند رسید، هم اکنون آسمان شاهرود نیمه ابری است و دمای هوا ۱۶درجه عنوان می شود اما آسمان این شهر نیز در روزهای آتی میزبان ابرها خواهد بود و احتمال بارش در این شهرستان به خصوص در ارتفاعاتی مانند جنگل ابر، اولنگ، مجن و شاهکوه وجود خواهد داشت.

مسافرانی که قصد ماندن در دامغان را دارند نیز باید بدانند آسمان این شهر در سی امین روز از اسفندماه۹۵ نیمه ابری است اما در ادامه روز به ابرها افزوده شده و احتمال بارش در این شهرستان نیز وجود دارد، دمای کنونی دامغان ۱۶درجه است و پیش بینی هواشناسی برای دمای این شهر طی امروز و فردا به ترتیب ۱۷ و شش درجه بالای صفر و ۱۴ و شش درجه بالای صفر خواهد بود.

پدیده نادر هواشناسی اما در گرمسار و آرادان رخ داده است برعکس روزهای معمول سال، آسمان این دو شهر نه تنها تمام ابری است، بلکه دمای هوا نیز در این دو شهرستان همسایه به طرز محسوسی کاهش یافته است هم اکنون آرادان با ۱۰ درجه یکی از دو شهر سرد استان سمنان نامیده می شود و احتمال بارش باران در این شهر مخصوصا طی ساعات آتی وجود دارد، گرمسار نیز شرایطی مشابه دارد و بارش باران در این شهرستان دیده خواهد شد.

هوای میامی هم اکنون مطبوع است و دماسنج‌ها عدد ۱۶را نشان می دهند هرچند آسمان این شهرستان نیمه ابری عنوان شده اما در ساعات آتی پدیده خاصی برای این شهرستان رخ نخواهد داد اما شرایط برای میامی با ورود سامانه بارشی تغییر خواهد کرد و از صبح فردا آسمان این شهرستان نیز شاهد بارش پراکنده و افزایش ابر است.

در مجموع باید گفت دمای هوای سطح استان سمنان هم اکنون در ساعات واپسین سال۹۵ به صورت میانگین ۱۵درجه بالای صفر است و هواشناسی آسمان نیمه ابری همراه با بارش پراکنده را برای این استان پیش بینی کرده است.

اما باید دانست که سامانه کم فشار بارشی که هم اکنون در محور هراز مسافران را با بارش برف غافل گیر کرده طی ساعات واپسین روز سی ام و ساعات نخستین روز اول فروردین به استان سمنان نیز خواهد رسید که مسافران نوروزی می بایست شرایط سفر خود را با وضعیت جوی هماهنگ کنند تا بتوانند در بهترین زمان اسکان یافته و به مسافرت خود ادامه دهند.

کد خبر 3936249

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha