یک کارگردان نمایش:

آق قویون و قره قویون برگرفته از آیین های قدیمی آذربایجان است

شناسهٔ خبر: 3956845 -
ساری - کارگردان نمایش آق قویون و قره قویون این نمایش را برگرفته از آیین های قدیمی استان آذربایجان برشمرد.

 حمید حمیدی در گفتگو با خبرنگار مهر در حاشیه چهاردهمین جشنواره سراسری تئاتر تیرنگ با اشاره به دومین حضور خود در جشنواره تیرنگ اظهار داشت: دوره اول در بخش پژوهشی و این دوره نیز در بخش آیینی خیابانی شرکت کردم.

حمیدی با بیان اینکه در دو سال گذشته کاملاً با کم و کیف جشنواره آشنایی پیدا کرده‌ام، افزود: سال گذشته که در بخش پژوهشی شرکت کردم، تجربه خوبی برای من بود.

وی بیان کرد: نمایش آق قویون و قره قویون از آیین‌های قدیمی آذربایجان است که دوران گذشته این کار توسط چوپان‌ها اجرا می‌شد و آن‌ها پیک‌های نوروزی به‌شمار می‌آیند که آق قویون نماد پاکی و قره قویون نماد پلیدی هست که همیشه خیر بر شر پیروز می‌شود.

کارگردان آق قویون و قره قویون پیشنهاد کرد که محدودیت تعداد نفرات در بخش خیابانی برداشته شود زیرا احتمال اینکه یک گروه با هشت نفر بسته شود و بعضی گروه‌ها با ۱۵ نفر بسیار زیاد است و این محدودیت نباید سبب پایین آمدن سطح کیفی نمایش‌ها شود.

وی افزود: جشنواره تیرنگ می‌تواند مکمل خوبی برای جشنواره بین‌اللملی آیین سنتی تهران باشد، حتی این جشنواره می‌تواند چند خروجی مانند جشنواره مریوان و آیین سنتی، و فجر داشته باشد واین برای تمامی هنرمندان انگیره می‌شود که کارهای فاخری را برای جشنواره تولید کنند.

چهاردهمین جشنواره تئاتر تیرنگ روز چهارشنبه با کار خود در ساری پایان می دهد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
7 + 2 =