امروز، روز سرنوشت‌سازی است/ گیت‌های الکترونیکی برچیده خواهند شد

«خضر حبیب» عضو ارشد جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین با بیان اینکه امروز، روز سرنوشت سازی در مواجهه فلسطینیان با صهیونیستها محسوب می شود، گفت:ملت فلسطین گیت‌های الکترونیکی را برخواهد چید.

خبرگزاری مهر، گروه بین الملل ـ رامین حسین آبادیان: مسئولان رژیم صهیونیستی دو هزار عنصر نظامی را در قدس اشغالی مستقر کردند. صهیونیستها به منظور سرکوب تظاهراتی که قرار است پس از اقامه نماز جمعه امروز در قدس اشغالی برگزار شود، نیروهای خود را در این شهر مستقر کرده اند. از سوی دیگر، مسئولان رژیم صهیونیستی، برای ورود شهروندان فلسطینی به مسجدالاقصی محدودیت هایی را اعمال کرده اند. طبق اعلام تل آویو، افراد زیر ۵۰ سال حق ورود به مسجدالاقصی را ندارند. رسانه های فلسطینی اعلام کردند که صهیونیست ها برای جلوگیری از سرازیر شدن فلسطینیان به سمت مسجدالاقصی و شرکت در راهپیمایی های «جمعه خشم» تمامی خیابان های منتهی به قدس اشغالی را مسدود کردند. در همین حال، صدها فلسطینی نمازصبح خود را در برابر ورودی‌های مسجدالاقصی اقامه و به کار گذاشته شدن گیت‌های تردد در ورودی‌های این مسجد اعتراض کردند این درحالی است که روز گذشته درگیری شدیدی میان فلسطینیان و رژیم صهیونیستی در باب الأسباط واقع در قدس اشغالی رخ داد که به دنبال آن دهها فلسطینی زخمی شدند.  

همچنین کمیته امنیتی دولت رژیم صهیونیستی در پایان نشست خود در تل آویو تصمیم گرفت گیت های امنیتی در ورودی های مسجد الاقصی همچنان باقی بماند. در این نشست با طرح پیشنهادی پلیس رژیم صهیونیستی که اعلام کرده قادر به حفظ اوضاع و تامین امنیت قدس خواهد بود، موافقت شد. همچنین دولت رژیم صهیونیستی به پلیس این رژیم برای اتخاذ هرگونه تصمیمی جهت جلوگیری از وقوع درگیری در قدس به ویژه مسجد الاقصی چراغ سبز نشان داده است.امروز در سراسر فلسطین به ویژه قدس جمعه خشم اعلام شده و قرار است هزاران فلسطینی برای اقامه نماز جمعه راهی قدس شوند و با این حال باید منتظر وقوع درگیری های شدیدی بین فلسطینیان و اشغالگران صهیونیست بود.

در همین ارتباط خبرنگار مهر گفتگویی را با «خضر حبیب» عضو ارشد جنبش جهاد اسلامی انجام داده است که مشروح آن از نظر می گذرد؛

*رژیم صهیونیستی اخیرا تدابیر امنیتی شدیدی را در قدس اشغالی اتخاذ کرده است. این رژیم محدودیت هایی را نیز جهت ورود فلسطینیان به مسجدالاقصی اعمال کرده است. به نظر شما آیا تشدید تدابیر امنیتی در قدس اشغالی می تواند مانع از تحرک فلسطینیان برای دفاع از مقدسات خود شود؟

ملت فلسطین با ساده ترین ابزاری که در اختیار دارد در مقابل ارتش تا دندان مسلح رژیم صهیونیستی صف آرایی کرده استهم اکنون منازعه سختی میان ملت فلسطین و رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی درجریان است. ملت فلسطین با ساده ترین ابزاری که در اختیار دارد در مقابل ارتش تا دندان مسلح رژیم صهیونیستی صف آرایی کرده است. با این حال، تنها سلاح پرقدرت ما در برابر صهیونیستها، ایمان به خدا و یقین به پیروزی حتمی بر اشغالگران است. از همین روی، با تمام قدرت از مقدسات خود که مسجدالاقصی ازجمله آنهاست دفاع خواهیم کرد. این نبرد، نبرد نفسگیری است. امیدواریم که برادران ما در کشورهای اسلامی و دیگر کشورهای جهان، از مسأله فلسطین حمایت کنند. این تکلیف شرعی هر مسلمانی است که از ملت فلسطین در این معرکه حمایت کنند؛ به ویژه اینکه هیچ موازنه قدرتی میان فلسطینیان و صهیونیستها وجود ندارد و اشغالگران از ابزارهای مختلف جنگی و نظامی بهره مند هستند.

*در خصوص مسأله جنجال برانگیز گیت های الکترونیکی که در ورودی های مسجدالاقصی نصب شده است، صهیونیستها اعلام کرده اند که هیچ تصمیمی برای برداشتن این گیت ها ندارند. آیا تل آویو با وجود مخالفت های گسترده مردم فلسطین به این موضوع، می تواند بر موضع خود پافشاری کند؟

امروز، روز سرنوشت سازی است. مردم فلسطین بدون تردید گیت های الکترونیکی را از جا برخواهند کندامروز، روز سرنوشت سازی است. مردم فلسطین بدون تردید گیت های الکترونیکی را از جا برخواهند کند. ملت فلسطین به هر قیمتی حتی با وجود دادن قربانی های زیاد، برای مقابله با صهیونیستها و اقدامات آنها مصمم است. رژیم صهیونیستی در حال حاضر تلاش می کند تا در قدس اشغالی و مسجدالاقصی برای خود مشروعیت بخرد. این درحالی است که قدس و مسجدالاقصی متعلق به مسلمانان است. بنابراین، امروز شاهد نبرد دو اراده هستیم؛  اراده ملت فلسطین در برابر اراده صهیونیستها و ان شاء الله در نهایت پیروزی با مستضعفان و ملت فلسطین خواهد بود. گیت های الکترونیکی توسط فلسطینیان برچیده خواهند شد. 

*اخیرا شاهد آن هستیم که نظامیان رژیم صهیونیستی در راستای تشدید فشارهای خود علیه فلسطینیان، موج گسترده بازداشت اسرای آزاد شده فلسطینی در نقاط مختلف اراضی اشغالی را کلید زده اند. آیا صهیونیستها با توسل به این اقدام وحشیانه به دنبال ایجاد رعب و وحشت در صفوف فلسطینیان برای بازداشتن آنها از به راه انداختن اعتراضات، هستند؟

بسیاری از دولت های جهان در جنایت های صهیونیستها علیه ملت فلسطین شریک هستند. امروز جهان عرب و جهان اسلام در برابر صهیونیستها سکوت کرده اندرژیم صهیونیستی همواره سیاست «قتل و غارت» را به کار بسته است. بسیاری از دولت های جهان در جنایت های صهیونیستها علیه ملت فلسطین شریک هستند. امروز جهان عرب و جهان اسلام در برابر صهیونیستها سکوت کرده اند و همین سکوت موجب شده است تا اشغالگران اقدامات جنایتکارانه خود علیه اسرای فلسطینی و ملت فلسطین را بیش از پیش تشدید کند. این رژیم با سکوت جامعه جهانی به خود اجازه می دهد تا مقدسات را مورد هتک حرمت قرار دهد. با این حال، به اذن الله پیروزی ازآن فلسطینیان خواهد بود و شکی در این مسأله نیست. 

*برخی گروه های فلسطینی از جمله تشکیلات خودگردان فلسطین انتقاداتی را نسبت به گزینه «مقاومت مسلحانه» در مواجه با صهیونیستها وارد می کنند. ارزیابی شما از گزینه مقاومت مسلحانه و انتقادات نسبت به آن چیست؟

بدون تردید گزینه «مقاومت مسلحانه» تنها راهکار مقابله با رژیم صهیونیستی است. پیشتر نیز شاهد بودیم که ملت های مختلف با توسل به گزینه مقاومت مسلحانه موفق شدند آزادی خود را به دست آورند. ملت فلسطین نیز امروز با تأکید بر گزینه مقاومت مسلحانه آزادی خود را به دست خواهد آورد. حقوق پایمال شده با التماس به دست نمی آید بلکه در اینجا باید با زبان زور با صهیونیستها حرف زد. رژیم اشغالگر قدس جز با مقاومت مسلحانه در برابر فلسطینیان به زانو درنخواهد آمد.

نسخه عربی این مصاحبه را بخوانید.

کد خبر 4036644

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha