یک کمپانی در تلاش برای خرید کمپانی واینستین است

شناسهٔ خبر: 4116853 -
«کلونی کاپیتال» برای خرید کمپانی واینستین وارد مذاکره شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، کمپانی واینستین برای فروش دارایی‌های خود به یک شرکت سهامی عام به نام «کلونی کاپیتال» وارد مذاکره شده ست.

یکی از اعضای این کمپانی روز دوشنبه گفت پس از اخراج هاروی واینستین به عنوان یکی از بنیانگذارن این کمپانی، اکنون کمپانی قصد دارد اموال خود را به فروش برساند.

باب واینستین برادر هاروی واینستین و از بینانگذاران این کمپانی روز جمعه خبر فروش این کمپانی پس از اخراج تهیه‌کننده مشهور را که به فساد اخلاقی متهم شده است، انکار کرده بود.

شرکت کلونی کاپیتال که حدود ۲۰ میلیارد دلار دارایی را تحت مدیریت خود دارد، می‌تواند سرمایه‌ای فوری را برای تزریق به کمپانی واینستین فراهم کند واعلام کرده آماده خرید بخشی مهم یا تمام دارایی‌های این شرکت است.

هیات مدیره کمپانی واینستین قرار است امروز سه‌شنبه نشستی در این باره برگزار کنند. کمپانی واینستین که سال ۲۰۰۵ راه‌اندازی شد یکی از مهمترین تهیه‌کنندگان هالیوودی است که به تولید و توزیع فیلم و سریال می‌پردازد. «سخنرانی پادشاه»، «کتاب بارقه امید بخش» و شماری از مهمترین فیلم‌های اسکاری از تولیدات این کمپانی بوده‌اند اما این کمپانی مالکیت استودیوی فیلمسازی را در اختیار ندارد و به همین دلیل از دارایی‌های فیزیکی کمی برخوردار است.

اگر این توافق صورت بگیرد، توماس باراک رییس اجرایی «کلونی کاپیتال» و از دوستان نزدیک دونالد ترامپ این مجموعه را در اختیار خواهد گرفت.

کلونی کاپیتال و اداره سرمایه‌گذاری قطر در سال ۲۰۱۰ استودیو میراماکس را خریدند. این استودیو را برادران واینستین سال ۱۹۷۹ تاسیس کرده بودند و آن را سال ۱۹۹۳ به والت دیزنی فروخته بودند.

کمپانی واینستین کنترل صدها گروه تولید فیلم را برعهده دارد.

کلونی کاپیتال و کمپانی واینستین در بیانیه‌ای که دیروز منتشر کردند توضیحی درباره میزان ارزش این خرید ارایه نکردند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 11 =