اهدای نشان آبان ۹۶ همزمان با برگزاری هفته تصویرگری

شناسهٔ خبر: 4119853 -
نشان آبان ۹۶ همزمان با برگزاری هفته تصویرگری در خانه هنرمندان اهدا می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، کیانوش غریب‌پور دبیر هفته تصویرگری گفت: هفته تصویرگری رویدادی است که در سال‌های متمادی پس از تاسیس انجمن تصویرگران ایران برگزار شده اما از سال گذشته و با اعلام روز تصویرگری، تقویم ثابت و برنامه‌های مفصل‌تری پیدا کرده است.

غریب‌پور درباره نمایشگاه «ما تصویرگر خود هستیم» گفت: از زمان راه اندازی هفته تصویرگری، هر سال نمایشگاهی برای نشان دادن توان تصویرگران با نمایش جدیدترین آثارشان برپا می شود. امسال تصمیم گرفتیم این‌ نمایشگاه که هسته‌ اصلی هفته‌های تصویرگری است دربرگیرنده اتوپرتره تصویرگران باشد که نمایشگاه‌ گردان آن گلبرگ کیانی است.

وی بیان کرد: همچنین در این هفته نمایشگاه «نشان آبان» با نمایشگاه ‌گردانی حدیثه قربان از آثار منتخب غلامعلی مکتبی، محمدعلی بنی‌اسدی و غزاله بیگدلو دریافت‌کنندگان اولین دوره‌ اهدای نشان آبان (۱۳۹۵) و نمایشگاه «تصویرگران شهر» از مجموعه فعالیت‌های هنرمندان تصویرگر در پروژه‌های نقاشی دیواری با نمایشگاه گردانی اردشیر میرمنگره برپا خواهد شد.

برگزاری نشست های تخصصی تصویرگری، گردهمایی، مجمع عمومی و سالانه تصویرگران و اهدای نشان آبان ۹۶ از دیگر برنامه‌های این هفته است.

به گفته دبیر هفته تصویرگری، نشان آبان نشان حرفه‌ تصویرگری ایران، هر سال به چهار چهره که در چهار موضوع، حرفه تصویرگری را بالنده و پاینده کرده باشند، اهدا می‌شود. امسال نیز این نشان غیر رقابتی به چند تن از چهره های تاثیرگذار تصویرگری تعلق می گیرد.

شورای‌ سیاست‌گذاری این دوره از هفته تصویرگری متشکل از علی بوذری، هدا حدادی، محسن حسن‌پور، عاطفه شفیعی‌راد، کمال طباطبایی، کیانوش غریب‌پور، حدیثه قربان، مجید کاظمی و علی هاشمی‌شهرکی است. کیانوش غریب‌پور دبیر و مدیر هنری، حدیثه قربان دبیر اجرایی و علی بوذری دبیر همایش هستند و گلبرگ کیانی، حدیثه قربان و اردشیر میرمنگره به عنوان نمایشگاه گردان دراین دوره با هفته تصویرگری همکاری دارند.

هفته تصویرگری از ۷ تا ۱۵ آبان ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
6 + 4 =